Vieläkö olette?

Anonyymi-ap

Pitäneet ikkunaa auki yöllä?

9

519

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pidän makuuhuoneen ikkunaa öisin auki kesät talvet. Kesällä isosti tai ilmastointi käytössä jos hellettä, talven kovalla pakkasella vain sentin rako. Viileässä nukkuu hyvin.

      • Anonyymi

        Tämä keskustelu liittyy säähän.


    • Anonyymi

      No nythän taas hehkutettu syyskuun aikana hirmu helteitä, mutta kemiähän ei koskaan mainita näissä "hirmuhelle" maininnoissa. Viime yönäkin oli plus 2 astetta joten melkoista hirmuhellettä taas ollut. Talvet muka lyhenee, mutta täällä kyllä talvi alkaa joka vuosi aikasemmin ja aikasemminn sekä pitenee. Tänä vuonna talvi alkaa syys lokakuun tienoilla.

      • Anonyymi

        Tänään -2 astetta pakkasta aamulla. Lämmintä piisaa.


    • Anonyymi

      Vanhatpiiat nukkuu aina ympäri vuoden ruosteisessa rautasängyssä ikkuna auki.
      Ne odottaa että ruoste raiskaa ja pakkanen panee.

    • Anonyymi

      No totta kait. Pitkälle alkutalveen.

    • Anonyymi

      Olemme asentaneet ikkunaan aukipitolaitteen niin ei tarvitse pidellä.

    • Anonyymi

      Ei oo tarttennu koko kesänä ikkunoita auki pitää.eikä syksy mikään lämmin oo ollu.Elokuussa toppavaatteet.Nyt lokakuu.Sika kylmää.Kellä helvetillä on lämmintä?Kesä lyhenee.Pitä satsata Villa vaatteisiin muu ei auta.Ilmasto kylmennyt eikä lämmennyt.Jääkausiko tulossa?

      • Anonyymi

        Kemissä on kylmä kesät talvet. Muuta muualle jos siellä asut.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      273
      2495
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      76
      2419
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1598
    4. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      9
      1589
    5. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      50
      1506
    6. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      64
      1387
    7. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      133
      1359
    8. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1250
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      82
      1049
    10. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      1029
    Aihe