VALELEIKKAUS EK-Ylen budjetista, pelkkää harhauttamista

Anonyymi-ap

Toista kautta lisänneet varmaan tuon oudon, yksityisten, AutokratiaUsan hyökkäysliiton ym isoimpien talous-pörssirikollisten propaganda-mainos-disinformaatio-manipulaatiokanavan rahoitusta.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17833541/petoskokpersujen-piti-lakkauttaa-ek-yleisradio-ja-poistaa-jattirahoitus

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18625948/pikkunipistys-yksityistetyn-ek-ylen-budjetista-pelkkaa-populismia-ei-riita-mihinkaan

Äärioikeiston pörssivarkaiden talousrikoshallituksessa on ministereitä Tampereelta, jonka kaupunginhallituksessa ym turhakeviroissa on tuota härskiä kansalle päin näköä valehtelemista, harjoitettu jo pidempään, esim. tässä:

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18128483/perintorikkaiden-viihdepaketteja-kaupunki-jakaa-quotkoyhyyspakettinaquot-treella#comment-124496207

Koettakaa ihmiset vähitellen jo oppia, että kaikki mitä PetosPersKokoomus sanoo on valhetta, ne väittävät toista kuin tekevät, eli härskiä päin näköä kansalaisille valehtelemista, harhauttamista ja huijaamista se on.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17259897/yle-syo-poydassasi

18

1945

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Jo kaksi viikkoa sananvapaudet totaalisesti poissa, eli estetty EK-Ylessä.

      S-postitse ohjeistivat vaihtamaan kirjautumisen salasanan, tein kuten neuvottiin, vaan ei vaikutusta, sama esto päälle, kansalaisen perusoikeuksien estämistä, vakava ongelma.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18286048/ek-yle-estaa-rajusti-sananvapauksia-sensuroi-suomen-kansalaisten-kirjoituksia

      Jo kaksi viikkoa totaalinen sananvapauksien estäminen EK-Ylessä, täysin ilman mitään syytä, ellei eri mieltä olemista siksi lasketa.

    • Anonyymi

      Aivan varmasti siirtäneet toista kautta, jättisumman tuolle AutokratiaUsan pörssirikollisten mainostoimistolle, kansan aivopesun propagandistifirmalle, jonka hämärää toimintaa, ei näytä kukaan tietävän, eikä kansalaisille voivan kertoa, kun jäljet johtavat isoon järjestäytyneeseen veroparatiisirikollisuuteen / AutokratiaUsan kansalaisiksi, kansalaisuuden vaihteneisiin, PetosKok-juristi-insinööri-ym pörssirikollisiin.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17861806/cayman-saarille-vuodettuja-valtavia-varallisuuksia-perittava-takaisin-valtiolle

    • Anonyymi

      Mannerheim-rienafilmi uusiksi !
      Siihen sitä rahaa kuluisi.

    • Anonyymi

      Riippumatonta tiedonvälitystä yhteiskunnan erittäin vakavasta hätätilasta, korjaamattomasta köyhyysongelmasta, eläkeläisköyhiksi pahoinpideltyjen kerjuuttamisen eli rahastuksen välineiksi pakottamisesta, ym eduskunnan yksipuoluejärjestelmässä, käynnissä olevaa, demokratian häpäisemistä ja kansanvallan halveksuntaa, pitäisi näkyä uutissa, vaan päinvastoin, EK-Yle mainostelee isoimpien talous-pörssirikollisten rikollisia bisneksiä ja äärioikeiston korruptiopoliitikoiden vallan törkeää väärinkäyttämistä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18644208/aarioikeistokeskustan-korruptiovanhanen-lenteli-venalaisoligarkkien-yksityiskoneilla

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      PetosPersKok:n kestovaalilupaus, laittoman perustuslain vastaisen pakkomaksun / yksityistetyn Yle-nimen varastaneen mediaoudokin, pakkorahoituksen poistamisesta, tai edes jättibudjetin leikkaamisesta, olikin totaalinen VALHE.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18635046/600-000-000-ylelle-joka-vuosi#comment-131419581

      EK-Ylen budjetti paisutettiin entisestään, sitä vain harhauttamalla kansalaisia, nimitettiin "leikkaukseksi", mitä se ei todellakaan ollut.

    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18661471/suomi-oli-aarifasistivaltioksi-tehty-jo-ennen-unkaria-ja-itavaltaa

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18661901/kertoo-surullista-tarinaa-tiedonvalityksen-kuolemasta-ek-medioissa-suomessa

      AutokratiaUsan kansalaisiksi, kansalaisuuden vaihtaneet PetosKok-juristi-insinööri-ym suursijoittaja-pörssirikolliset, saavuttivat hankkeensa demokratian alasajosta, oikeusvaltion tuhoamaisesta ja kansalaisten alistamisesta veroparatiisi-sote-kerjuuttamisbisnes-IHMISKAUPAN orjiksi Suomessa.

    • Anonyymi

      Yksityinen Yle-nimen varastanut, EK-Yle näyttää olevan, pelkkä pöytälaatikkofirma Cayman saarilta, joka toistelee päivästä toiseen, tylsiä veroparatiisiurheilu-sovinismi-pörssirikollis-äärifasistien veroparatiisiturhakevirkojen mainoksia, onttoja ja tyhjiä "vetovoimaisin kaupunki, onnellisin valtio" jne valheita, joilla köyhiksi pahoinpidellyt kansalaiset ja köyhyysongelman takia äärimmäisen pahoinvoiva yhteiskunta eivät mitään tee.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18663384/aarifasistien-porssirikollishallituksen-lahtolaskenta-alkanut

    • Anonyymi

      Nykyinen yksityinen, kansalle tarkoituksella hämäräksi jätetty, AutokratiaUsan pörssirikollisten propaganda-disinformaatio-manipulointi-EK-media, on aivopesua vaahdotuksen kanssa.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Eilisessä jenkkiyhteiskunta-"analyysi"-ontossa jutussa oli muka keskustelu, koetin osallistua, kirjoitin kymmeniä kommentteja, yksi lyhin ja vähiten sanomani taidettiin julkaista siellä keskustelun sisällä, jonkin toisen kommentin alla, keskellä missä kukaan ei niitä lue, loput kymmenet sensuroitiin, koska niissä sanottiin mm. nämä tosiasiat sanoilla:

      veroparatiisi-sote- ja kerjuuttamisbisnes-IHMISKAUPPA orjuuttaminen.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18707683/aarifasisti-diktatuurin-pm-nauraa-kansanmurhaa-suomessa-tehdessaan-

      Erottakaa Suomen venäläismielisin äärifasisti-pörssirikollishallitus koskaan, heti.

    • Anonyymi

      Erittäin vakavaa äärifasistista vihaväkivaltaa ja siihen yllyttämistä, muka naisasiaksi verhottuna EK-Ylen äärifasisteilta tänään ja sananvapauksien totaaliestämistä kansalaisista köyhimmiksi tehdyiltä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18708658/naisasiaksi-verhottua-vihavakivaltaa-elakelaiskoyhia-naisia-kohtaan-ek-ylessa

      Tein valituksen valtioneuvostoon niin tuosta vihaväkivallasta ja siihen yllyttämisestä EK-Ylessä, kuin sananvapauksien jatkuvasta jo voi sanoa totaalisesta estämisestä.

      Luulisi 4,2 miljardilla neljässä vuodessa, pystyvän parempaan. Ahneus omakehu väkivaltaisuus, uutispimento, sananvapauksien estäminen, siitä kansa on perustuslain vastaisilla pakkomaksuilla, laitettu tuolle hämärälle Usan pörssikriminaalien ek-medialle, laitettu kustantamaan omilla terveyksillään ja hengillään.

    • Anonyymi

      Yksityistetty Yle-nimen varastanut "PunaYle", yhdessä tuota nimeä hokevien pörssirikollis-äärifasistikavereidensa kanssa, tienaa mahtavasti miljardien hilloa verokeitaisiin, tuolla "PunaYlen hokemisella", 4,2 miljardia euroa Suomen kansan terveyksien ja elämien kustannuksella, ökyrikkaille korkeakoulutetuille perintö- ja verosuunnittelija-pörssirikollisille äärioikealla, joiden digiomistamattomiin- ja pudotettuihin, kohdistamaan vihaväkivaltaa yllytetään ja julistetaan Mörttisen kolumnissa, naisasiaksi verhottuna tänään, estetään sananvapauksia kuten yleensäkin, ja lyödään jo lyötyjä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18706747/perinto-okyrikas-biljonaari-musk-on-quotuhriquot--joka-pelkaa-wokea#comment-132294307

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18635046/600-000-000-ylelle-joka-vuosi#comment-131419581

      Eivätkö EU:ssa Suomen talousongelmia kummastelevat, muka tiedä mihin valtion varat verokeitaiden pörssirikkaille uppoavat, melko tietämätöntä porukkaa EU:ssakin.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Wikipedia toimii avoimuuden ja tiedon jakamisen periaatteilla.

      https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011017462.html

      "Wikipedia on vaarallinen autoritaarisille johtajille ja oligarkeille, koska se ei toimi rahan logiikalla, vaan talkootöiden, tiedonjakamisen ja läpinäkyvyyden periaatteiden mukaan."

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä kokoomuksen naiset?

      Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa
      Maailman menoa
      1
      3022
    2. Finland is now Petter place

      Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.
      Maailman menoa
      3
      2065
    3. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      111
      1704
    4. Huomasitko? Tidjan Ban tyttöystävä paljastui - Tuttu kohutusta rakkausrealitystä

      Ban tyttöystävä on Kolmiodraama-realityn Heidi Kytö. Ba ja Kytö kertoivat maaliskuussa 2026 somessa, että he ovat seurus
      Suomalaiset julkkikset
      9
      1031
    5. Vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden kasteesta.

      Nykyaikana on niin paljon tietoa saatavilla että vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden myös kristillisestä kasteesta. R
      Kaste
      450
      962
    6. Alkuperäinen Jeesuksen antama kastekäsky on Matteuksen evankeliumissa

      Matt.28:16-20 16 Ja ne yksitoista opetuslasta vaelsivat Galileaan sille vuorelle, jonne Jeesus oli käskenyt heidän menn
      Kaste
      100
      894
    7. Pistä joku tunniste vuosien takaa

      Meidän välillä. Naiselta pyydän.
      Ikävä
      35
      704
    8. Mietin tässä yhtä kysymystä

      Pysyisitkö minun kävelytahdissa mukana?
      Ikävä
      64
      624
    9. Persut hei

      Oletteko ajatelleet siirtyä sinimustien kannattajiksi?
      Maailman menoa
      33
      601
    10. Pidätkö vielä elämäsi

      Rakkautena minua
      Ikävä
      42
      587
    Aihe