VALELEIKKAUS EK-Ylen budjetista, pelkkää harhauttamista

Anonyymi-ap

Toista kautta lisänneet varmaan tuon oudon, yksityisten, AutokratiaUsan hyökkäysliiton ym isoimpien talous-pörssirikollisten propaganda-mainos-disinformaatio-manipulaatiokanavan rahoitusta.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17833541/petoskokpersujen-piti-lakkauttaa-ek-yleisradio-ja-poistaa-jattirahoitus

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18625948/pikkunipistys-yksityistetyn-ek-ylen-budjetista-pelkkaa-populismia-ei-riita-mihinkaan

Äärioikeiston pörssivarkaiden talousrikoshallituksessa on ministereitä Tampereelta, jonka kaupunginhallituksessa ym turhakeviroissa on tuota härskiä kansalle päin näköä valehtelemista, harjoitettu jo pidempään, esim. tässä:

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18128483/perintorikkaiden-viihdepaketteja-kaupunki-jakaa-quotkoyhyyspakettinaquot-treella#comment-124496207

Koettakaa ihmiset vähitellen jo oppia, että kaikki mitä PetosPersKokoomus sanoo on valhetta, ne väittävät toista kuin tekevät, eli härskiä päin näköä kansalaisille valehtelemista, harhauttamista ja huijaamista se on.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17259897/yle-syo-poydassasi

18

1888

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Jo kaksi viikkoa sananvapaudet totaalisesti poissa, eli estetty EK-Ylessä.

      S-postitse ohjeistivat vaihtamaan kirjautumisen salasanan, tein kuten neuvottiin, vaan ei vaikutusta, sama esto päälle, kansalaisen perusoikeuksien estämistä, vakava ongelma.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18286048/ek-yle-estaa-rajusti-sananvapauksia-sensuroi-suomen-kansalaisten-kirjoituksia

      Jo kaksi viikkoa totaalinen sananvapauksien estäminen EK-Ylessä, täysin ilman mitään syytä, ellei eri mieltä olemista siksi lasketa.

    • Anonyymi

      Aivan varmasti siirtäneet toista kautta, jättisumman tuolle AutokratiaUsan pörssirikollisten mainostoimistolle, kansan aivopesun propagandistifirmalle, jonka hämärää toimintaa, ei näytä kukaan tietävän, eikä kansalaisille voivan kertoa, kun jäljet johtavat isoon järjestäytyneeseen veroparatiisirikollisuuteen / AutokratiaUsan kansalaisiksi, kansalaisuuden vaihteneisiin, PetosKok-juristi-insinööri-ym pörssirikollisiin.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17861806/cayman-saarille-vuodettuja-valtavia-varallisuuksia-perittava-takaisin-valtiolle

    • Anonyymi

      Mannerheim-rienafilmi uusiksi !
      Siihen sitä rahaa kuluisi.

    • Anonyymi

      Riippumatonta tiedonvälitystä yhteiskunnan erittäin vakavasta hätätilasta, korjaamattomasta köyhyysongelmasta, eläkeläisköyhiksi pahoinpideltyjen kerjuuttamisen eli rahastuksen välineiksi pakottamisesta, ym eduskunnan yksipuoluejärjestelmässä, käynnissä olevaa, demokratian häpäisemistä ja kansanvallan halveksuntaa, pitäisi näkyä uutissa, vaan päinvastoin, EK-Yle mainostelee isoimpien talous-pörssirikollisten rikollisia bisneksiä ja äärioikeiston korruptiopoliitikoiden vallan törkeää väärinkäyttämistä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18644208/aarioikeistokeskustan-korruptiovanhanen-lenteli-venalaisoligarkkien-yksityiskoneilla

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      PetosPersKok:n kestovaalilupaus, laittoman perustuslain vastaisen pakkomaksun / yksityistetyn Yle-nimen varastaneen mediaoudokin, pakkorahoituksen poistamisesta, tai edes jättibudjetin leikkaamisesta, olikin totaalinen VALHE.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18635046/600-000-000-ylelle-joka-vuosi#comment-131419581

      EK-Ylen budjetti paisutettiin entisestään, sitä vain harhauttamalla kansalaisia, nimitettiin "leikkaukseksi", mitä se ei todellakaan ollut.

    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18661471/suomi-oli-aarifasistivaltioksi-tehty-jo-ennen-unkaria-ja-itavaltaa

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18661901/kertoo-surullista-tarinaa-tiedonvalityksen-kuolemasta-ek-medioissa-suomessa

      AutokratiaUsan kansalaisiksi, kansalaisuuden vaihtaneet PetosKok-juristi-insinööri-ym suursijoittaja-pörssirikolliset, saavuttivat hankkeensa demokratian alasajosta, oikeusvaltion tuhoamaisesta ja kansalaisten alistamisesta veroparatiisi-sote-kerjuuttamisbisnes-IHMISKAUPAN orjiksi Suomessa.

    • Anonyymi

      Yksityinen Yle-nimen varastanut, EK-Yle näyttää olevan, pelkkä pöytälaatikkofirma Cayman saarilta, joka toistelee päivästä toiseen, tylsiä veroparatiisiurheilu-sovinismi-pörssirikollis-äärifasistien veroparatiisiturhakevirkojen mainoksia, onttoja ja tyhjiä "vetovoimaisin kaupunki, onnellisin valtio" jne valheita, joilla köyhiksi pahoinpidellyt kansalaiset ja köyhyysongelman takia äärimmäisen pahoinvoiva yhteiskunta eivät mitään tee.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18663384/aarifasistien-porssirikollishallituksen-lahtolaskenta-alkanut

    • Anonyymi

      Nykyinen yksityinen, kansalle tarkoituksella hämäräksi jätetty, AutokratiaUsan pörssirikollisten propaganda-disinformaatio-manipulointi-EK-media, on aivopesua vaahdotuksen kanssa.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Eilisessä jenkkiyhteiskunta-"analyysi"-ontossa jutussa oli muka keskustelu, koetin osallistua, kirjoitin kymmeniä kommentteja, yksi lyhin ja vähiten sanomani taidettiin julkaista siellä keskustelun sisällä, jonkin toisen kommentin alla, keskellä missä kukaan ei niitä lue, loput kymmenet sensuroitiin, koska niissä sanottiin mm. nämä tosiasiat sanoilla:

      veroparatiisi-sote- ja kerjuuttamisbisnes-IHMISKAUPPA orjuuttaminen.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18707683/aarifasisti-diktatuurin-pm-nauraa-kansanmurhaa-suomessa-tehdessaan-

      Erottakaa Suomen venäläismielisin äärifasisti-pörssirikollishallitus koskaan, heti.

    • Anonyymi

      Erittäin vakavaa äärifasistista vihaväkivaltaa ja siihen yllyttämistä, muka naisasiaksi verhottuna EK-Ylen äärifasisteilta tänään ja sananvapauksien totaaliestämistä kansalaisista köyhimmiksi tehdyiltä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18708658/naisasiaksi-verhottua-vihavakivaltaa-elakelaiskoyhia-naisia-kohtaan-ek-ylessa

      Tein valituksen valtioneuvostoon niin tuosta vihaväkivallasta ja siihen yllyttämisestä EK-Ylessä, kuin sananvapauksien jatkuvasta jo voi sanoa totaalisesta estämisestä.

      Luulisi 4,2 miljardilla neljässä vuodessa, pystyvän parempaan. Ahneus omakehu väkivaltaisuus, uutispimento, sananvapauksien estäminen, siitä kansa on perustuslain vastaisilla pakkomaksuilla, laitettu tuolle hämärälle Usan pörssikriminaalien ek-medialle, laitettu kustantamaan omilla terveyksillään ja hengillään.

    • Anonyymi

      Yksityistetty Yle-nimen varastanut "PunaYle", yhdessä tuota nimeä hokevien pörssirikollis-äärifasistikavereidensa kanssa, tienaa mahtavasti miljardien hilloa verokeitaisiin, tuolla "PunaYlen hokemisella", 4,2 miljardia euroa Suomen kansan terveyksien ja elämien kustannuksella, ökyrikkaille korkeakoulutetuille perintö- ja verosuunnittelija-pörssirikollisille äärioikealla, joiden digiomistamattomiin- ja pudotettuihin, kohdistamaan vihaväkivaltaa yllytetään ja julistetaan Mörttisen kolumnissa, naisasiaksi verhottuna tänään, estetään sananvapauksia kuten yleensäkin, ja lyödään jo lyötyjä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18706747/perinto-okyrikas-biljonaari-musk-on-quotuhriquot--joka-pelkaa-wokea#comment-132294307

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18635046/600-000-000-ylelle-joka-vuosi#comment-131419581

      Eivätkö EU:ssa Suomen talousongelmia kummastelevat, muka tiedä mihin valtion varat verokeitaiden pörssirikkaille uppoavat, melko tietämätöntä porukkaa EU:ssakin.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Wikipedia toimii avoimuuden ja tiedon jakamisen periaatteilla.

      https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011017462.html

      "Wikipedia on vaarallinen autoritaarisille johtajille ja oligarkeille, koska se ei toimi rahan logiikalla, vaan talkootöiden, tiedonjakamisen ja läpinäkyvyyden periaatteiden mukaan."

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      52
      2017
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      1932
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      12
      1475
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      61
      1281
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      50
      1239
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      845
    7. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      707
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      88
      707
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      33
      678
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      40
      643
    Aihe