Mitään riippumatonta tiedonvälitystä, ei kyllä todellakaan ole näkyvissä.
Miten on mahdollista, että 600 miljoonalla vuosittain rahoitettava, yksityistetty Yle-nimeä käyttävät pörssikeinottelijoiden EK-media, saa rahastaa kansalaisia, jotka eivät sitä halua rahoittaa - mitä demokratiaa se sellainen muka on, ei tod.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18635046/600-000-000-ylelle-joka-vuosi!#comment-131300562
Sananvapaudet tältä kirjoittajalta, estetty jo neljättä viikkoa.
Mitä enemmän kansalaiset vaativat EK-Yleltä, aitoa puolueetonta tiedonvälitystä, yhteiskunnan isoista vakavista ongelmista, kuten korjaamaton köyhyysongelma, eläkeläisköyhyys hätätila, suurtyöttömyys kantaväestön keskuudessa ym eriarvoistamisesta, sitä enemmän äärioikeiston pörssirikollisuuden ja korruptiopoliitikoiden, etenkin PetosKok:n mainontaa tuputetaan.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17833541/petoskokpersujen-piti-lakkauttaa-ek-yleisradio-ja-poistaa-jattirahoitus
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18286048/ek-yle-estaa-rajusti-sananvapauksia-sensuroi-suomen-kansalaisten-kirjoituksia
Sananvapauksien neljättä viikkoa jatkuvaa estämistä, on koetettu laittaa kirjoittajan piikkiin ja venksalattu edes takaisin, vaikka totuus taitaa olla, että kirjoittaja on arvostellut EK-Yleä, ja vaatinut sen rahoituksen vähintään puolittamista. Myöskään äärioikeiston pörssirikollisuutta / PetosKok-korruptiota ym, ei saisi arvostella, mitä enemmän arvostelemme, sitä enemmän EK-Ylen tyrkyttää, se on sen tyyli.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17259897/yle-syo-poydassasi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18537003/ylen-pakkokirjautumisesta-repesi-alakka
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18625948/pikkunipistys-yksityistetyn-ek-ylen-budjetista-pelkkaa-populismia-ei-riita-mihinkaan
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18616364/ek-ylen-nepotismin-kissat-kermakupilla-sananvapauksien-estamishiiret-poydilla
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18629111/valeleikkaus-ek-ylen-budjetista-pelkkaa-harhauttamista#comment-131223046
Mitä enemmän arvostellaan, mitä vähemmän kansalaiset EK-Yleä mihinkään käyttävät, sitä enemmän sitä pörssirikollisten äärioikeistomainontaa tulee. Nepotismin kultalusikalla syöttävät, sisäpiireihin päässeiden perintö- ja verosuunnittelija-korkeakoulutettujen pörssivarkaiden sisäpiirejä ja väen väkisin tekemällä, koettavat kehittää niille uria, mainostamalla ym keinotekoisella, vaikkei kansalaiset sellaista halua rahoittaa, saati tukea.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18532051/yle-on-jarjestanyt-henkilostolleen-40-koulutusta-monimuotoisuudesta---budjetti-salattu#comment-130081916
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18617671/kerjuuttamisjonot-eivat-ole-quotsoteaquot-kuten-ek-yle-disinformoi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16694097/quothyvantekevaisyysquotvaltio-on-demokratian-ja-oikeusvaltion-vastakohta-
PetosKokoomus on tuhoava syöpä, joka on jo murskannut aidon demokratian, oikeusvaltio-periaatteen, kansalaisoikeudet ja perustuslain Suomessa.
EK-Ylessä pelkkää PetosKok-mainontaa päivästä toiseen
2
347
Vastaukset
- Anonyymi
Mitä enemmän arvostellaan, sitä enemmän äärioikeiston PetosKok-suoramainontaa, ihan puoluetoimiston tasolla tulee ja pörssirikollisuuden mainontaa. Ei sellaista ole laillista rahoittaa kansalaisten rahoilla ja kustannuksella Suomessa, jo perustuslain mukaan. Miksi tämä valtio ei ole oikeusvaltio eikä aito demokratia, no siksi kun isot talous-pörssirikolliset johtavat maatamme verokeitaistaan, lähinnä AutokratiaUsasta, niiden Disinformaatio-kanava EK-Yle on ja sen ei pitäisi olla läpihuutojuttu kenellekään tai millekään.
Kansalaisten kritiikki tukahdutetaan väkivallalla, estämällä sananvapauksia. Syy vieritetään kansalaisten niskoille, kuin teflonia tai saippuaa, EK-Ylen äärioikeistojohto, PetosKok-puoluetoimistoineen.
Älkää ihmiset enää uskoko valheisiin, joita korruptiopoliitikot teille suoltavat, nähkää jo niiden lävitse ja vaatikaa aidosti demokratiaa, oikeusvaltiota, kansalaisoikeuksia, ne on liian vaikea saada takaisin, kun ne menetetään, kuten Suomessa.
https://www.aljazeera.com/opinions/2024/7/9/trump-is-just-a-con-man-from-new-york
https://www.aamulehti.fi/tampere/art-2000010702184.html
PetosKok-pörssirikollisten "geopolitiikka" tiedetään, ihmiset hengiltä ja kaikki mulle heti tänne nyt.
Kiitos yliopistolaisille, jotka sentään protestoivat. - Anonyymi
Tänään ÄärioikeistoKeskustan KorruptioVanhanenOligarkin, mainostamista jonain auktoriteettina, vaikka on pelkkä pahainen, venäläisoligarkkien yksityiskoneilla pakotteidenkin aikana lentelevä, pörssikeinottelija vallan väärinkäyttäjä.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18644208/aarioikeistokeskustan-korruptiovanhanen-lenteli-venalaisoligarkkien-yksityiskoneilla
Jo neljäs viikko totaalista sananvapauksien estämistä, käynnissä EK-Ylessä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hei sinä nainen
Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa762424Kelan perkeleellinen käytäntö
Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei2792086Putin ei suostu tulitaukoon nyt kun Kurskin taistelut ovat kesken
ja venäjä on viimein päässyt niskan päälle, suuren ylivoiman turvin. Ukraina ilmeisesti suorittaakin taktista vetäytymi991032Voi kulta rakas
Kyllä minäkin olen sinuun rakastunut. Oisit avautunut tunteistasi aiemmin niin ei tarvitsisi kiertoteitä kuulla tästä. �58953- 70878
- 68809
- 71795
- 106788
- 65787
- 54784