Mitään riippumatonta tiedonvälitystä, ei kyllä todellakaan ole näkyvissä.
Miten on mahdollista, että 600 miljoonalla vuosittain rahoitettava, yksityistetty Yle-nimeä käyttävät pörssikeinottelijoiden EK-media, saa rahastaa kansalaisia, jotka eivät sitä halua rahoittaa - mitä demokratiaa se sellainen muka on, ei tod.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18635046/600-000-000-ylelle-joka-vuosi!#comment-131300562
Sananvapaudet tältä kirjoittajalta, estetty jo neljättä viikkoa.
Mitä enemmän kansalaiset vaativat EK-Yleltä, aitoa puolueetonta tiedonvälitystä, yhteiskunnan isoista vakavista ongelmista, kuten korjaamaton köyhyysongelma, eläkeläisköyhyys hätätila, suurtyöttömyys kantaväestön keskuudessa ym eriarvoistamisesta, sitä enemmän äärioikeiston pörssirikollisuuden ja korruptiopoliitikoiden, etenkin PetosKok:n mainontaa tuputetaan.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17833541/petoskokpersujen-piti-lakkauttaa-ek-yleisradio-ja-poistaa-jattirahoitus
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18286048/ek-yle-estaa-rajusti-sananvapauksia-sensuroi-suomen-kansalaisten-kirjoituksia
Sananvapauksien neljättä viikkoa jatkuvaa estämistä, on koetettu laittaa kirjoittajan piikkiin ja venksalattu edes takaisin, vaikka totuus taitaa olla, että kirjoittaja on arvostellut EK-Yleä, ja vaatinut sen rahoituksen vähintään puolittamista. Myöskään äärioikeiston pörssirikollisuutta / PetosKok-korruptiota ym, ei saisi arvostella, mitä enemmän arvostelemme, sitä enemmän EK-Ylen tyrkyttää, se on sen tyyli.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17259897/yle-syo-poydassasi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18537003/ylen-pakkokirjautumisesta-repesi-alakka
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18625948/pikkunipistys-yksityistetyn-ek-ylen-budjetista-pelkkaa-populismia-ei-riita-mihinkaan
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18616364/ek-ylen-nepotismin-kissat-kermakupilla-sananvapauksien-estamishiiret-poydilla
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18629111/valeleikkaus-ek-ylen-budjetista-pelkkaa-harhauttamista#comment-131223046
Mitä enemmän arvostellaan, mitä vähemmän kansalaiset EK-Yleä mihinkään käyttävät, sitä enemmän sitä pörssirikollisten äärioikeistomainontaa tulee. Nepotismin kultalusikalla syöttävät, sisäpiireihin päässeiden perintö- ja verosuunnittelija-korkeakoulutettujen pörssivarkaiden sisäpiirejä ja väen väkisin tekemällä, koettavat kehittää niille uria, mainostamalla ym keinotekoisella, vaikkei kansalaiset sellaista halua rahoittaa, saati tukea.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18532051/yle-on-jarjestanyt-henkilostolleen-40-koulutusta-monimuotoisuudesta---budjetti-salattu#comment-130081916
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18617671/kerjuuttamisjonot-eivat-ole-quotsoteaquot-kuten-ek-yle-disinformoi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16694097/quothyvantekevaisyysquotvaltio-on-demokratian-ja-oikeusvaltion-vastakohta-
PetosKokoomus on tuhoava syöpä, joka on jo murskannut aidon demokratian, oikeusvaltio-periaatteen, kansalaisoikeudet ja perustuslain Suomessa.
EK-Ylessä pelkkää PetosKok-mainontaa päivästä toiseen
2
452
Vastaukset 2
- Anonyymi
Mitä enemmän arvostellaan, sitä enemmän äärioikeiston PetosKok-suoramainontaa, ihan puoluetoimiston tasolla tulee ja pörssirikollisuuden mainontaa. Ei sellaista ole laillista rahoittaa kansalaisten rahoilla ja kustannuksella Suomessa, jo perustuslain mukaan. Miksi tämä valtio ei ole oikeusvaltio eikä aito demokratia, no siksi kun isot talous-pörssirikolliset johtavat maatamme verokeitaistaan, lähinnä AutokratiaUsasta, niiden Disinformaatio-kanava EK-Yle on ja sen ei pitäisi olla läpihuutojuttu kenellekään tai millekään.
Kansalaisten kritiikki tukahdutetaan väkivallalla, estämällä sananvapauksia. Syy vieritetään kansalaisten niskoille, kuin teflonia tai saippuaa, EK-Ylen äärioikeistojohto, PetosKok-puoluetoimistoineen.
Älkää ihmiset enää uskoko valheisiin, joita korruptiopoliitikot teille suoltavat, nähkää jo niiden lävitse ja vaatikaa aidosti demokratiaa, oikeusvaltiota, kansalaisoikeuksia, ne on liian vaikea saada takaisin, kun ne menetetään, kuten Suomessa.
https://www.aljazeera.com/opinions/2024/7/9/trump-is-just-a-con-man-from-new-york
https://www.aamulehti.fi/tampere/art-2000010702184.html
PetosKok-pörssirikollisten "geopolitiikka" tiedetään, ihmiset hengiltä ja kaikki mulle heti tänne nyt.
Kiitos yliopistolaisille, jotka sentään protestoivat. - Anonyymi
Tänään ÄärioikeistoKeskustan KorruptioVanhanenOligarkin, mainostamista jonain auktoriteettina, vaikka on pelkkä pahainen, venäläisoligarkkien yksityiskoneilla pakotteidenkin aikana lentelevä, pörssikeinottelija vallan väärinkäyttäjä.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18644208/aarioikeistokeskustan-korruptiovanhanen-lenteli-venalaisoligarkkien-yksityiskoneilla
Jo neljäs viikko totaalista sananvapauksien estämistä, käynnissä EK-Ylessä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Venäjä alkaa iskemään Suomen politiikkaan.
Tässä on valtion ja koko länsiliiton päämiehet varoitelleet, että Venäjä alkaa talven aikana taas iskemään hybridisesti.135755Muistelen lämmöllä
Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti48632- 70619
- 81561
- 39529
- 46500
Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi
Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks64489Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä
Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä36465- 21458
Teinipersu Bergbom lupasi ensimmäisenä euron bensaa
Teinipersu julkaisi Tiktok-videonsa marraskuussa 2021. Videolla Bergbom viittaa bensan hintoja esittelevään kylttiin ja261449- 92424
Vaihdevuodet ja psykoottinen käytös
Estrogeenilla on suora yhteys aivojen välittäjäaineisiin, erityisesti serotoniiniin, joka säätelee mielialaa, impulssiko36401Timo Vornanen.
On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.25397Sofia ja Jeffrey yhdessä
Sofia julkaisi instassa kuvan hänestä ja Jeffreystä kuvan, taustalla soi Happy birthday biisi ja Jeffrey kasvot peitetty80385Luottamus
Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.85381Onko se loukkaavaa jos pelkkä seksi kiinnostaa?
En tiedä olisiko meillä muuta yhteistä edes. En kyllä oikein osaa nähdä meitä menemässä naimisiin, paitsi ehkä jossain U32376- 13375
- 29374
- 20367
Millaisen talvitakin haluaisit?
Talveen vielä aikaa, mutta talvitakit tulleet kauppoihin. Millainen olisi unelmiesi talvitakki? Itse tykkäisin jostain63362