EK-Ylessä pelkkää PetosKok-mainontaa päivästä toiseen

Anonyymi-ap

Mitään riippumatonta tiedonvälitystä, ei kyllä todellakaan ole näkyvissä.

Miten on mahdollista, että 600 miljoonalla vuosittain rahoitettava, yksityistetty Yle-nimeä käyttävät pörssikeinottelijoiden EK-media, saa rahastaa kansalaisia, jotka eivät sitä halua rahoittaa - mitä demokratiaa se sellainen muka on, ei tod.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18635046/600-000-000-ylelle-joka-vuosi!#comment-131300562

Sananvapaudet tältä kirjoittajalta, estetty jo neljättä viikkoa.

Mitä enemmän kansalaiset vaativat EK-Yleltä, aitoa puolueetonta tiedonvälitystä, yhteiskunnan isoista vakavista ongelmista, kuten korjaamaton köyhyysongelma, eläkeläisköyhyys hätätila, suurtyöttömyys kantaväestön keskuudessa ym eriarvoistamisesta, sitä enemmän äärioikeiston pörssirikollisuuden ja korruptiopoliitikoiden, etenkin PetosKok:n mainontaa tuputetaan.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17833541/petoskokpersujen-piti-lakkauttaa-ek-yleisradio-ja-poistaa-jattirahoitus

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18286048/ek-yle-estaa-rajusti-sananvapauksia-sensuroi-suomen-kansalaisten-kirjoituksia

Sananvapauksien neljättä viikkoa jatkuvaa estämistä, on koetettu laittaa kirjoittajan piikkiin ja venksalattu edes takaisin, vaikka totuus taitaa olla, että kirjoittaja on arvostellut EK-Yleä, ja vaatinut sen rahoituksen vähintään puolittamista. Myöskään äärioikeiston pörssirikollisuutta / PetosKok-korruptiota ym, ei saisi arvostella, mitä enemmän arvostelemme, sitä enemmän EK-Ylen tyrkyttää, se on sen tyyli.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17259897/yle-syo-poydassasi

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18537003/ylen-pakkokirjautumisesta-repesi-alakka

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18625948/pikkunipistys-yksityistetyn-ek-ylen-budjetista-pelkkaa-populismia-ei-riita-mihinkaan

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18616364/ek-ylen-nepotismin-kissat-kermakupilla-sananvapauksien-estamishiiret-poydilla

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18629111/valeleikkaus-ek-ylen-budjetista-pelkkaa-harhauttamista#comment-131223046


Mitä enemmän arvostellaan, mitä vähemmän kansalaiset EK-Yleä mihinkään käyttävät, sitä enemmän sitä pörssirikollisten äärioikeistomainontaa tulee. Nepotismin kultalusikalla syöttävät, sisäpiireihin päässeiden perintö- ja verosuunnittelija-korkeakoulutettujen pörssivarkaiden sisäpiirejä ja väen väkisin tekemällä, koettavat kehittää niille uria, mainostamalla ym keinotekoisella, vaikkei kansalaiset sellaista halua rahoittaa, saati tukea.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18532051/yle-on-jarjestanyt-henkilostolleen-40-koulutusta-monimuotoisuudesta---budjetti-salattu#comment-130081916

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18617671/kerjuuttamisjonot-eivat-ole-quotsoteaquot-kuten-ek-yle-disinformoi

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16694097/quothyvantekevaisyysquotvaltio-on-demokratian-ja-oikeusvaltion-vastakohta-

PetosKokoomus on tuhoava syöpä, joka on jo murskannut aidon demokratian, oikeusvaltio-periaatteen, kansalaisoikeudet ja perustuslain Suomessa.

2

443

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitä enemmän arvostellaan, sitä enemmän äärioikeiston PetosKok-suoramainontaa, ihan puoluetoimiston tasolla tulee ja pörssirikollisuuden mainontaa. Ei sellaista ole laillista rahoittaa kansalaisten rahoilla ja kustannuksella Suomessa, jo perustuslain mukaan. Miksi tämä valtio ei ole oikeusvaltio eikä aito demokratia, no siksi kun isot talous-pörssirikolliset johtavat maatamme verokeitaistaan, lähinnä AutokratiaUsasta, niiden Disinformaatio-kanava EK-Yle on ja sen ei pitäisi olla läpihuutojuttu kenellekään tai millekään.

      Kansalaisten kritiikki tukahdutetaan väkivallalla, estämällä sananvapauksia. Syy vieritetään kansalaisten niskoille, kuin teflonia tai saippuaa, EK-Ylen äärioikeistojohto, PetosKok-puoluetoimistoineen.

      Älkää ihmiset enää uskoko valheisiin, joita korruptiopoliitikot teille suoltavat, nähkää jo niiden lävitse ja vaatikaa aidosti demokratiaa, oikeusvaltiota, kansalaisoikeuksia, ne on liian vaikea saada takaisin, kun ne menetetään, kuten Suomessa.

      https://www.aljazeera.com/opinions/2024/7/9/trump-is-just-a-con-man-from-new-york

      https://www.aamulehti.fi/tampere/art-2000010702184.html

      PetosKok-pörssirikollisten "geopolitiikka" tiedetään, ihmiset hengiltä ja kaikki mulle heti tänne nyt.

      Kiitos yliopistolaisille, jotka sentään protestoivat.

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla

      suoja työ paikka? 🤔🤷‍♂️
      Ikävä
      30
      3868
    2. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      13
      1839
    3. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      63
      1314
    4. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      95
      1245
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      67
      1085
    6. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      5
      961
    7. Koska tajusit silloin aikanaan

      että olin ihastunut sinuun? 🤭😍 Taisin olla aika läpinäkyvä 🫣❤️
      Ikävä
      47
      881
    8. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      26
      811
    9. En haluaisi kaiken kuihtuvan pois

      ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?
      Ikävä
      39
      811
    10. Voi luoja että pelkään

      Että kohta sulla on joku toinen kun oot niin hyvännäköinen nainen. Joku rohkempi sut vielä vie 💔
      Ikävä
      30
      727
    Aihe