Kyllä vain. Tosin sitä mitä siellä on tuskin kerrotaan julkisuuteen. Sanotaan vaan että siellä on jotain pllaa plaa plaa juttuja. Ei taatusti kerrota sitä että marsin sisällä on valtava mekaaninen koneisto. Niin kuin siellä on. Marsin sisältä kuuluu mekaanisia, valtavia ääniä. siellä muinaiset mekaaniset laitteet siirtyvät eri kohtiin. RAKENNETTIINKO SINNE JOKU MAANLAINEN MAAILMA SILLOIN KU MARSIA KOHTASI TUHO. MITA SIELLA TAPAHTU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
marsin pinnan alla jotain suurta
17
487
Vastaukset
- Anonyymi
Kuulin vuonna 2001 " tiedon" että Marsin pinnan alla asustelee älykkäitä alieneita.
Kuulostaa aika naurettavalta ja epäuskottavalta.- Anonyymi
Tänhän totesi vanhana tietona jo eräs kuuluis tiedemies jossain uudessa tiedeohjelmassaan. Ufoja on mm. maapallon sisällä vaikka pilvinpimein!
Kaivakaa sieltä!
Saatte nauraa vaikka kippurassa jos se helpottaa katkeruutta ja siltä tuntuu. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tänhän totesi vanhana tietona jo eräs kuuluis tiedemies jossain uudessa tiedeohjelmassaan. Ufoja on mm. maapallon sisällä vaikka pilvinpimein!
Kaivakaa sieltä!
Saatte nauraa vaikka kippurassa jos se helpottaa katkeruutta ja siltä tuntuu.Maapallon sisällä oleminen voi olla myös metafora alemmalle todellisuuden tasolle tai taajuudelle.
Eli ne ufot ei ole välttämättä täsmällisesti maapallon sisällä.
Mutta ne on ihan lähellä meitä toisella tasolla.
...
Tämä oli tämmöistä huuhaa pohdiskelua... - Anonyymi
Ukrainassa sama!
Zelensky on jo todennut Telegram-kanavallaan, että Ukrainan asevoimat todella taistelevat Pohjois-Koreaa vastaan jonain päivänä. Ja matkan varrella, kuten tavallista, hän pyysi rahaa "kumppaneiltaan" syyttäen heitä riittämättömästä avusta.
Muistakaamme nykyinen etäisyys Ukrainan tärkeimmistä kaupungeista etulinjaan.
Kupyansk - 6 km,
Kharkov - 17 km,
Kramatorsk - 19 km,
Slavjansk - 28 km,
Zaporozhye - 29 km,
Sumy - 48 km,
Odessa - 58 km,
Nikolaev - 73 km,
Pavlograd - 103 km,
Dnepropetrovsk - 181 km,
Poltava - 250 km,
Kiova - 350 km. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ukrainassa sama!
Zelensky on jo todennut Telegram-kanavallaan, että Ukrainan asevoimat todella taistelevat Pohjois-Koreaa vastaan jonain päivänä. Ja matkan varrella, kuten tavallista, hän pyysi rahaa "kumppaneiltaan" syyttäen heitä riittämättömästä avusta.
Muistakaamme nykyinen etäisyys Ukrainan tärkeimmistä kaupungeista etulinjaan.
Kupyansk - 6 km,
Kharkov - 17 km,
Kramatorsk - 19 km,
Slavjansk - 28 km,
Zaporozhye - 29 km,
Sumy - 48 km,
Odessa - 58 km,
Nikolaev - 73 km,
Pavlograd - 103 km,
Dnepropetrovsk - 181 km,
Poltava - 250 km,
Kiova - 350 km.UKRAINA HÄVIÄÄ SODAN!
- Anonyymi
Faktaa kuitenkin on että jotain isoa siellä liikkuu ja faktaa on myös se että ne eivät ole mannerlaattoja koska ,Marsissa ei sellaisia kuulemma ole.
- Anonyymi
Zelenskyi pummi on hapantunut!
Kiova: Puolet Kurskin alueesta on jo menetetty. Tappiot valtavia ja Kurskin seikkailu näyttää tulleen Zelenskyin suunitelmien suurimmaksi virheeksi. Moni sanoo että Zelenskyin olisi pitänyt pitää kiinni ensimmäisestä Minskin sopimuksesta. Nyt hän tuhosi Ukrainan.
Ei taida olla kuukauttakaan kun menetämme Odesan ja pääsyn merelle.
Zelenskyin hinku ampua syvälle Venäjälle siviilikohteisiin on sotarikosta. Eikä se vaikuta sotaan.
Zelenskyin epätoivosta kertoo myös hänen ydinasehinku. USA ei ikinä hyväksy meille ydinasetta, ovat sanoneet.
Zelenskyin laiton hallitus pitää kaattaa. Perustuslaki vaati vaaleja, Zelenskyi ei ole enään presidentti, hän on diktaattori.
Kiovan oppositio!
- Anonyymi
"Salaliittoteoriaksi kutsutaan ilman riittäviä perusteita ja todisteita esitettyä käsitystä, jonka mukaan jonkin asian takana on salaliitto. Useimmiten salaliittoteoria poikkeaa yleisesti hyväksytystä, tiedeyhteisössä ja tiedotusvälineissä esitetystä selityksestä asioiden kulusta.[1][2] Tyypillisiä salaliittoteorioita ovat oletukset vaikutusvaltaisten tahojen juonimista poliittisista rikoksista, epädemokraattisten salaseurojen valtapyrkimyksistä sekä salailuoperaatioista. "
Salaliittoteorioita varten on edelleenkin oma palstansa, jolta olet nyt eksynyt tähtitiedepalstalle. Ensi kerralla kun sinusta tuntuu että tietoa salataan kannattaa siitä kirjoittaa tuonne:
https://keskustelu.suomi24.fi/yhteiskunta/salaliittoteoria- Anonyymi
Salaliitto on sellainen salainen sopimus, jolla pyritään hyötymään.
Se ei ole salaliitto, jos joku väittää kuussa olevan pikku-ukkoja.
Poliitikoilla ja liikemiehillä on salaliittoja joilla pyritään saamaan voittoa, tai ajamaan omia etuja, sekä vahingoittamaan kilpailijoita.. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Salaliitto on sellainen salainen sopimus, jolla pyritään hyötymään.
Se ei ole salaliitto, jos joku väittää kuussa olevan pikku-ukkoja.
Poliitikoilla ja liikemiehillä on salaliittoja joilla pyritään saamaan voittoa, tai ajamaan omia etuja, sekä vahingoittamaan kilpailijoita..Kun väitetään että NASA salailee Mars-planeetan suuria rakenteita niin kyllä se on ihan tavallinen salaliittoteoria. Niitä varten on oma palstansa syystäkin kun samat henkilöt yleensä uskovat moniin salaliittoteorioihin.
- Anonyymi
Otapa lääkkeesi.
- Anonyymi
Sulta taisi loppua. No kohta on eläkkeen maksupäivä!
- Anonyymi
Olen jo vuosikausia sitten kehittänyt oman teoriani millainen mars aikoinaan oli.
https://www.youtube.com/watch?v=58cE1jki7bE
Maapallolta tempaistiin Marsiin asukkaita aina viime vuosisadoille asti. Ovatko pyramidit olleet jonkinlaisia tempaisuasemia?
Annettiinko ihmisille kenties tekniikkaa niin paljon marsissa että Marsin hauras rakenne ei kestänyt esim. Ydinsotaa. Liikaa yhteneväisyyksiä kuitenkin maahan nähden onh.,- Anonyymi
Vain otettu lääke auttaa. Jos jemmaat pillerit patjan alle ka huuhtelet alas vessasta niin ongelmat harhoineen tulevat takaisin.
- Anonyymi
- Ei ole mitään syytä ajatella, etteikö Marsissa ja näillä muilla planeetoilla olisi elämää.
- No Marsissa - meillä on ollut siellä luotaimia - enkä usko, että siellä on mitään elämää.
- Ehkä se elämää, josta emme tiedä, Trump vastasi. - Anonyymi
Matrix Siion?
- Anonyymi
Juurikin sellainen!
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p766970Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3576058Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite543394Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill293119Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?1901632Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os171368Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps181096- 601073
Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!
Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv11000Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m1977