Rakentaminen Pelkosenniemi Sutta vai Sekundaa

Anonyymi-ap

Vanha tätini korjautti kotitalomme Pelkosenniemellä kymmenisen vuotta sitten. Vanha tätini ei ilmeisesti ymmärtänyt mitä on laadukas peruskorjaus. Tuttu rskennusyrittäjä vei mammaa kuin litran mittaa. Vuosien kuluttua, mamman jälkeen myytiin talo. Ja voi kauhia se oli Sutta ja Sekundaa. Se rakennustöiden jälki. Kaikki päin persettä. Villat puuttu, nurkat auki ja lattia vino. Ei sitä ymmärrä, vanhalle ihmiselle tehty. Vaikka on Pyhä kunnassa, ei uskalla vuokrata. Paleltuu vieras. Onko Pelkoseniemi todella rakentajan kultakaivos, mummoa ja paappaa riittää. Ja Sutta ja Sekundaa tarjotaan. Onko muilla kokemuksia. Tuli kallis tönö.

8

866

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Katsokaa vähän mikä porukka teijän vanhusten huusholleja koolaa. Sutta ja Sekundaa tarjotaan koko ajan.

      • Anonyymi

        Kato sinä sinne housuihis onko siellä mitään kollattavaa tai tullattavaa molo!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kato sinä sinne housuihis onko siellä mitään kollattavaa tai tullattavaa molo!

        Jospa siellä on hevosen kuivalihavelliä piilossa?


    • Anonyymi

      Vanhukset jätetään yksin koteihinsa ja koijarit tunkeaa vasara kourassa rahastamaan Kirkonlylän vanhuksia. Pitäkää niistä huolta. Vauhkonen jätti ne oman onnensa nojaan.

      • Anonyymi

        Mene sinä sinne hoitamaan äläkä täällä tyhjää mesoa molo!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mene sinä sinne hoitamaan äläkä täällä tyhjää mesoa molo!

        Keittääkö se hevosen kuivalihavelliä niin himokkasti ettei kerkeä muuta tehdääkkään!


    • Anonyymi

      Kunnantalon takana sama ongelma.

    • Anonyymi

      Minulla vanha täti teki itse remontin koska oli niin taitava ja vieläpä rikaskin .Nyt olen hänen täydellisen kiinteistön omistaja sekä perijä.Kiinteistö tosin ei ole tällä paikkakunnalla vaan isommassa kaupungissa .Eipä harmita ei.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      190
      5120
    2. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      18
      1822
    3. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      63
      1636
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      127
      1527
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      10
      1527
    6. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      52
      1197
    7. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      96
      1094
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      307
      980
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      196
      945
    10. Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!

      Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö
      Suomalaiset julkkikset
      7
      860
    Aihe