Liha Ämpäri

Tosimies

Onko kokemuksia tästä "Liha Ämpäristä". Onko hyvää, lähteekö nälkä, mitä maksaa?

8

3537

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sika

      grillattiin viikonloppuna ämpärillinen salmiakkipossua.
      Ämpäri sisälsi 8 pihviä salmiakkimarinadissa.
      Liha oli tosi mureaa ja hyvää, salmiakista jäi mukavan tulinen jälkimaku.
      Ei voi muuta kuin suositella.

      • Tosimies

        Tuli ostettua tänään tuollainen salmiakki possu ämpäri kun kuulosti niin hyvältä...huomenna sitten selviää täyttääkö se odotukset ja mahan!


    • savuste mies

      minäkin ostin tuollaisen salmiakki possu liha aänpärin. oli vain 9,90. halpa! sen syön huomenna.

    • on isonpi

      Siinä on 70 litran saavi täynnä sikaa ja parasta on ettei mitään marinadeja Ostin vikolla Siwasta ja söin heti kotia päästyäni ja oli hyvää Suosittelen ja osta kaksi saavia niin riittää

    • Tosimies

      Tässä juuri hetki sitten on ämpärit paistettu ja kyllä maistui. Juuri niin kuin edellinen kirjoitti MUREAA, JA TODELLA MUKAVAN TULISTA POSSU OLI!!!!! Kannattaa ostaa seuraaviin grilli iltoihin TODELLA HYVÄÄ, SUosittelen ehdottomasti!!!!!!

    • rillimestari

      Samalle maistuu, kuin muutkin kaupan valmiit marinadit eli prkleen suolaista ja säilöntäaineellinen jälkimaku... ei vivahdistakaan salmiakin suuntaan!

      • Hyi

        Hyi helvata mitä scheissee te syötte!


    • lihan syöjä

      Oletteko muuten kaikki persuja?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      240
      45231
    2. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

      Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
      Maailman menoa
      123
      25986
    3. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      324
      15673
    4. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      10823
    5. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      169
      10802
    6. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      122
      9707
    7. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9641
    8. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8478
    9. 242
      6824
    10. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      222
      6489
    Aihe