Elokapina, Tuomioja, Wahlroos

Anonyymi-ap

Jokaisella sukupolvella,on omat radikaalinsa.
Tuomioja ja Wahlroos halusivat stalinistit valtaan Suomessa. Onneksi he vanhetessaan viisastuivat, eniten Wahlroos.

Elokapina yrittää pelastaa maailmaa, mutta 30 vuoden kuluttua he huomaavat, että mikään ei muuttunut.
(Jos ei tullut ydinsotaa).
Heidän “rahkeensa” kusiaisen valtuuksilla ei riitä. Hekin viisastuvat vanhetessaan. Jäljelle jää muutama katkeroitunut “Linkola”.

16

334

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vallankumoukseen uskovat. Tarkoitus pyhittää keinot

    • Anonyymi

      Nalle ja Sanna haistoivat rahan hajun sekä sen tuoman hyvinvoinnin

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Miksi winapinat🐒🦧 luulevat tietävänsä kaiken paremmin


    • Anonyymi

      KSML: Roope Tonteri kutsui Elokapinan metsätöihin – erikoinen vastaus
      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000010754980.html

      Eivät luvanneet tulla kun ei osata. Silti pitävät kovaa ääntä ilmastotekoja tarvitaan.

      PEUKALO ELOKAPINALLA KESKELLÄ KÄMMENTÄ JA MITÄÄN EI VOIDA OPPIA SEN VUOKSI.

      • Anonyymi

        En nyt ymmärrä. Jos Elokapina kerran vastustaa metsähakkuita, niin miksi heidän pitäisi osata hakata metsää?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        En nyt ymmärrä. Jos Elokapina kerran vastustaa metsähakkuita, niin miksi heidän pitäisi osata hakata metsää?

        Että ymmärtäisivät metsän puilta


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Että ymmärtäisivät metsän puilta

        Tosin tämä taitaa olla eloapinoille 🦧🐒 mahdotonta: "Ne vapaaehtoiset, jotka myöhemmin saivat tutustua myös toisen puolen perusteluihin, olivat avoimia punnitsemaan kantaansa uudelleen"


      • Anonyymi

        Ron Paul:

        Yksi Yhdysvaltain armeijan korkeimmista upseereista suunnittelee sotaa vieraassa maassa toista vierasta maata vastaan, joka polttoaineena ovat amerikkalaiset aseet, amerikkalainen tiedustelu ja amerikkalaiset verodollarit.

        Hyökkäsikö tuo vieras maa – Iran – Yhdysvaltoihin vai uhkailiko amerikkalaisia? Ei, ei se niin ole tehnyt. Mitä Iran teki varmistaakseen, että CENTCOM-komentaja ottaisi koko Yhdysvaltain armeijan painon mukaan suunnittelemaan sotaa – mahdollisesti kolmannen maailmansodan?

        Iran kosti Israelin ilmaiskuja, mukaan lukien Hamasin johtaja Ismail Haniyehin murha Teheranissa.

        Juuri Israelin ohjushyökkäys Teherania vastaan ​​– ennennäkemätön tapahtuma – aloitti tämän eskaloitumisketjun, mutta harvat tietäisivät sen tiedotusvälineiden perusteella. Tällä Israelin ja Iranin välisellä sotakuumeella ei ole vain mitään tekemistä kanssamme, vaan lisääntyvä osallistumisemme itse asiassa vahingoittaa kansallisia etujamme alueella.

        Ukrainan Venäjää vastaan ​​käydyn tappavan ja turhan kolmen vuoden kauttasodan jälkeen viimeinen asia, jota tarvitsemme, on uusi sota Lähi-idässä, erityisesti Irania vastaan. Mutta älä erehdy, sota on se, mitä me saamme. Tämä hallinto on jopa tarjoutunut ”kompensoimaan” Israelille vielä enemmän aseita ja diplomaattista tukea, jos se osuu Yhdysvaltojen valitsemiin kohteisiin ja välttää muita kohteita Iranissa.

        Kuvittele, jos Kiina lähettäisi armeijan virkamiehiä Iraniin maksamaan Teheranille varmistaakseen, että joihinkin Yhdysvaltain kohteisiin isketään ja toisia vältetään. Pidetäänkö sitä Iranin sodana meitä vastaan ​​vai Kiinan sodana meitä vastaan? Vai molempina?

        Onko kongressi julistanut sodan Iranille tai edes valtuuttanut sodan? Ei ole. Onko tämä hallinto selittänyt meille, miksi katastrofaalisen hirmumyrsky Helenen jälkeen kärsineet amerikkalaiset ovat omillaan, koska meidän on käytettävä miljardeja sotaan, joka ei kuulu meille? Ei ole.

        Neokonservatiivit ovat halunneet tätä sotaa vuosikymmeniä ja heille se on aina Amerikka viimeiseksi. Tämä sota tekee meistä vähemmän vapaita, vähemmän turvallisia ja paljon köyhempiä. Siitä ei tule mitään hyötyä, vain haittapuolia.

        Aikooko Biden/Harrisin hallinto ottaa Israelin kohteeksi Iranin öljyntuotannon ja muut energialaitokset? Tämä tarkoittaisi, että keskiverto amerikkalainen, joka kärsii korkeasta inflaatiosta ja talouden taantumasta, maksaisi suuruusluokkaa enemmän paitsi bensiinistä, vaan kaikesta. Harkitse lähetys- ja kuljetuskustannuksia ja kaikkia elämämme osa-alueita, jotka riippuvat energian maailmanhinnoista.

        Se olisi taloudellinen katastrofi amerikkalaisille vieraan maan eduksi. Tätäkö he kutsuvat isänmaallisuudeksi?

        Kävelemme unessa katastrofaaliseen sotaan, jota jatkuva mediapropaganda tuudittaa noudattamaan. Lisää miljardeja valuu taloudestamme ja paljon enemmän viattomia ihmishenkiä menetetään tässä hulluudessa. Lähes neljännesvuosisata myöhemmin emme ole vieläkään oppineet syyskuun 11. päivän läksyjä.

        Kun menemme ulkomaille aiheuttamaan tuhoa ja hävitystä vieraaseen väestöön, joka ei ole vahingoittanut meitä, luomme vihollisia, jotka hakevat kostoa. Me vahingoitamme itseämme. Ja vaarana on takaisku. Aika vastustaa tätä lähestyvää sotaa on NYT!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tosin tämä taitaa olla eloapinoille 🦧🐒 mahdotonta: "Ne vapaaehtoiset, jotka myöhemmin saivat tutustua myös toisen puolen perusteluihin, olivat avoimia punnitsemaan kantaansa uudelleen"

        Miksi persuapinat🐒🦧 luulevat tietävänsä kaiken paremmin ???


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miksi persuapinat🐒🦧 luulevat tietävänsä kaiken paremmin ???

        Miksi eloapinat 🐒🦧 tekevät rikoksia ja syyttävät persuja kaikesta - eloapinat🦧🐒 ovat äärivihervasemmistoa


    • Anonyymi

      Ja 80 lukulaiset pysäyttivät ydinvoiman kehityksen hysteerisellä toiminnalla. Nyt sitten maapalloa tuhotaan kivihiiltä polttamalla. Vihreä valhe, josta maapallo saa kärsiä.

    • Anonyymi

      VERONMAKSAJAT KIITTÄÄ ELOAPINOITA 🦧🐒💸

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/eduskuntatalon-puhdistus-voi-jatkua-ensi-kevaana-tohryjen-puhdistus-on-talta-eraa-paattynyt/9026166#gs.g3na75

      Kaikkea väriä ei Eduskuntatalon pylväiden saumoista saatu pestyä pois.

      Useasta kohdasta päädyttiin poistamaan saumauslaastia, jotta väriaine ei siirry kosteuden myötä jo puhdistettuun kohtaan.

      – Saumat, joista laasti poistettiin, puhdistuivat kokonaan. Muihin saumoihin saattaa edelleen nousta väriainetta näkyviin sauman kuivuessa🟥

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Jos elokapina saa vaatimuksensa läpi, niin mistä mittarista me nähdään kuinka se on laskenut?

      • Anonyymi

        Suomen BKT: stä


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      154
      4116
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      401
      3164
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      14
      2088
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      13
      1755
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      5
      1158
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      74
      1013
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      69
      995
    8. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      24
      911
    9. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      54
      886
    10. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      71
      869
    Aihe