Millainen on järkevä aloitus?
Kysyisin neuvoa
31
411
Vastaukset
Onko sillä väliä? Siis sillä, onko aloitis järkevä vai ei.
- Anonyymi
Like an octobus slaps eight in a row
- Anonyymi
Onko järkeä missään? Onko järkeä kertoa omasta vammastaan? Onko järkeä jutella uppo-outojen kanssa? Onko järkee vai ei?
https://youtu.be/D6JZnBcyWps?si=pZ4eG-jalbxl1_-u
>simiti< En ole täällä järkeä ammentamassa.
- Anonyymi
Mielipiteesi on silti huomioitu ja tärkeä. Keskustelu ja jopa riitelykin on ihkua nykyaikaa.
Tietenkin toivon kaiken pysyvän kohtuudessa. Minulla monesti kokkailu ei pysy kohtuudessa. Teen porkkanaperunamuusia karjalanpaistilla ja juustosnackseillä ettei siinä ole enää mitään järkeä!
>simiti<
- Anonyymi
Järkevä aloitus on sun spammialoitusten vastakohta.
- Anonyymi
Eli millainen se on?
- Anonyymi
Onko olen 34-vuotias sinkkumies esimerkki spämmistä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko olen 34-vuotias sinkkumies esimerkki spämmistä?
Kyllä on.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä on.
Vältän sitten niitä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä on.
Niitä on tehnyt joku muukin.
Jos kykenee yhdstämää äärimmäistä typeryyttä ja riipivää ärsyttävyyttä, niin sillä saa yleensä runsaasti vastauksia.
;)- Anonyymi
Ja tämähän on täysin totta :)
- Anonyymi
Mutta onko se järkevää?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mutta onko se järkevää?
Mikä sitten on lopulta järkevää. Joskus typeryys on ihan viihdyttävää. Riippuu paljon lukijoista ja heidän kyvystään reflektoida asioita.
- Anonyymi
Tykkäsin niistä visailualoituksista. Missä ne on, huhuu!
- Anonyymi
Musiikkiketjualoitus on järkevä ja hyvä. Nautinnollista ja herkkää.
Teet usein useita aloituksia, jotka käsittelevät samaa asiaa. Suosittelen ensin jäsentämään ajatukset mielessäsi ja sitten tekemään alotuksen johon kokoat kaikki ajatuksesi. On vaikea keskustella, jos ajatukset on ripoiteltu usean eri otsikon alle.
- Anonyymi
Hyvä neuvo. Yksi aloitus päivässä.
- Anonyymi
No järkeviä aloituksia ovat naisista aloitukset ja kaikkein tärkein ja mielenkiintoisin on alastomien naisten kuvat ja pimppi ja tissi ja peppu kuvat
- Anonyymi
Ikävässä toimii joku harhainen viesti syytelet jotain kiusaamisesta tai kirjoitat jotain tunteellista. Niin eiköhän porukka tuu päätä aukoo.
- Anonyymi
Näin se tuntuu menevän, että pakkomielteisten ihmisten kelailu on hyvin ristiriitaista, eli heidän mielestään sama ihminen kirjoittaa tällaista kaksoisviestintää kun trolligubbe vähän tarinoi. Huh huh
- Anonyymi
Ei ainakaan henkilöön käyvät aloitukset.
Entinen Eivori- Anonyymi
Eli sellaiset, joissa henkilö mainitaan nimeltä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eli sellaiset, joissa henkilö mainitaan nimeltä?
Ylipäänsä nostetaan tapetille. Ne on aina epämukavia ihan sivusta seurattunakin.
Entinen Eivori
- Anonyymi
Eikö järkevä ole puiseva? Hyvin asiapitoinen. Pitääks olla?
Toisaalta on kiva huvittaa. Mieluummin kuin ärsyyntyä.
Vilma - Anonyymi
Mietin miksi juuri järkevä aloitus? Järkevässä el ole sinänsä mitään vikaa, mutta se ei välttämättä herätä keskustelua.
Eikö hyvä aloitus ole monia puhutteleva, hyvien tapojen mukainen ja mahdollisesti myös hieman tunteita herättävä ja ajankohtainen kirjoittelijoiden elämässä?
Toinen asia on, pitääkö aloituksen olla edes hyvä ja miksi pitäisi olla? Eikö riitä, että aihe puhuttelee aloittajaa ja muut osallistuu, jos aihe kiinnostaa myös heitä. On myö trollialoituksia, mihin osallistutaan paljon, eikä ne silti ole hyviä aloituksia eikä osallistuminen johdu kiinnostavuudesta vaan enemmänkin ärtymyksestä tai siitä, että provoilija onnistui kalastuksessa ja onkeen tarttui pikkukala. - Anonyymi
Itse aloitan sellaisen keskustelun, josta odotan itselleni jotain tietoa. Silloin olen epävarma jostakin ratkaisusta. Mielipiteeseeni vahvistusta tai sitten ihan konkreettista apua johonkin pulmaan.
Harmillisimpia ihmisiä ovat he jotka antavat neuvoja kun ei ole kysytty mitään. Ja toisaalta ne jotka vastaavat antamatta vastausta. Jos ei tiedä vastausta, pitää ohittaa koko ketju. Kirjoitan välillä pitkiä tiedejuttuja ravintolisistä ja anti-age hoidoista palstalle, ne eivät herätä sen isompaa intohimoa, olen huomannut, mutta joku voi niistä hyötyä ja itse saan samalla kirjoituksiani valmiiksi, kun on vastuussa sisällöstä. Pitäisiköhän siirtyä pitämään jotain blogia sen sijaan, en tiedä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?881940Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,181196Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.991192Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol811014- 94904
Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia
https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot154889Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt53814Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs56799Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv60759- 53704