Kepulaisia liikkuu PS riveihin lisää?

https://www.hs.fi/politiikka/art-2000010774930.html

Sipilän haamu kummittelee-maahanmuutto 2015
25368
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Keskusta ajaa lapsia ja maalasia sex töihin hommiin ei ihme et loikkaavat pois puolueesta kurvinenkin kuin pystyyn nostettu sika.

Äänestä

Vasemmisto ei ole ikinä ollut demokratian puolesta.
Demokratian hyväksikäyttäjä toki alistaakseen muita diktatuurilleen.

Äänestä
  • Kokoomuspersut ovat alentamassa demokratiaa pakko- ja sanelulaeilla, joita muissa Pohjoismaissa, joihin vetoavat lakeja rustaillessaan ei ole.

    Äänestä

Perussuomalaisiin loikkaava Pekka Aittakumpu
Anonyymi-ap
2024-10-20 14:01:41

Nyt puhuu perus­suomalaisiin loikannut kansan­edustaja – tästä syystä ei kertonut päätöksestään keskustalle

Perussuomalaisiin loikkaava Pekka Aittakumpu (kesk) avaa IS:lle päätöksensä taustoja ja sitä, miksi ei kertonut asiasta etukäteen keskustan johdolle.

https://www.is.fi/politiikka/art-2000010774222.html

Hän ei halua kertoa tarkkaan sitä, milloin kävi Riikka Purran kanssa keskustelun siirtymisestä perus­suomalaisiin.

– Ihan tässä viime aikoina.

– Puheenjohtaja Riikka Purra ja ryhmäjohto ovat ottaneet minut hyvin ystävällisesti ja lämpimästi vastaan.

Mitä haluaisit sanoa äänestäjillesi keskustassa?

– Toivon ymmärrystä päätökselleni, ei se ollut helppo. Koen tämän ainoaksi oikeaksi ratkaisuksi, jotta pystyn ajamaan asioita, joiden vuoksi minut on eduskuntaan äänestetty. Olen edelleen sama ihminen ja ajan aivan samoja asioita ja aivan samoista lähtökohdista kuin aiemmin. Minun politiikkani ei ole muuttunut eikä muutu.

– Nyt minulla on paremmat mahdollisuudet asioiden ajamiseen.

Äänestä
  • Kaikkonen muuttaa myös? eikö ne pummipuheet mamuista ollut ok?

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Kaikkonen muuttaa myös? eikö ne pummipuheet mamuista ollut ok?

    Persuissa loisivat pahimmat pummit ja rikostuomion saaneet.

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Persuissa loisivat pahimmat pummit ja rikostuomion saaneet.

    Kittilän kunnan johtaja kepulainen ja 2 tuomittu,mitäpä oottaa kepuvetouselta kunnalta.

    Äänestä

petolliset kommarit sex suhde työpaikalla..

Vasemmistoliiton kansanedustajat Minja Koskela ja Timo Furuholm ovat tapailleet kesän aikana, kertoo Iltalehti.

Koskela ja Furuholm vahvistavat asian lehdelle.
eduskunnan wc.eessä alkanut suhde sutinat
– Olemme Minjan kanssa tapailleet kesän aikana. Tämän enempää en yksityiselämäni asioita kommentoi, Furuholm kommentoi lehdelle.

Koskela taas kertoo lehdelle, että hän ja Furuholm ovat tapailleet kesällä lyhyen aikaa, eikä kommentoi asiaa tämän enempää.

Molemmat kansanedustajat ovat hiljattain eronneet. Koskela kertoi 12. heinäkuuta, että hän hakee puolisonsa, elokuvaohjaaja Oskari Sipolan kanssa avioeroa. Koskelalla ja Sipolalla on yksi lapsi.

Iltalehden tietojen mukaan Furuholmin ja hänen vaimonsa avioero tuli voimaan 4. heinäkuuta.

Vasemmistoliiton Minja Koskela ja Timo Furuholm istuvat vierekkäin eduskunnassa.

Koskela on mukana vasemmistoliiton puheenjohtajakisassa. Kun Koskela ilmoitti lähtevänsä kisaan perjantaina, Furuholm ilmoitti hyvin pian sen jälkeen, ettei hän lähde kisaan.

furoholm äänesti rajalakia vastaan

Äänestä
  • mrrrr

    Äänestä

  • Rajalaista on tehty kantelu ihmisoikeustuomioistuimeen.

    Äänestä

  • Persujen Koponen on muuttanut naisystävänsä luo, jonka toi Linnan juhliin, vaikka kutsu oli osoitettu hänelle ja vaimolleen, josta ei vielä ole eronnut. Naisystävä, jonka luona asuu asuu niin kaukana, että laskuttaa verottomia matkakuluja 140 e päivä veronmaksajien varoista kun ajelee eduskuntaan
    Persut pettää aina.

    Äänestä

  • Persumeppi Tynkkynenkään ei kelpaa edes helluntailaisiin afrikkalaisen miehensä vuoksi.

    Äänestä

  • Persujen entisellä puheenjohtajalla, eduskunnan puhemiehellä, Halla-aholla avioliiton ulkopuolinen lapsi. Vähän eri asia Koskelan ja Furuholmin tapasmiset, jotka ovat ennen toistensa tapasmisia jättäneet avioerohakemukset puolidoistaan..

    Äänestä

  • Muiden seksi on vanhoillis-konservatiivis-oikeistolais-kristillisten mielissä aina. Varsinaisia pervoja. Ihmiset voivat toisiaan tapaillessaan olla myös ystäviä, tuttuja ja kavereita, mikä seksiaddiktio-oikeistopersuksille on vieras käsite.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Rajalaista on tehty kantelu ihmisoikeustuomioistuimeen.

    ei terroristeilla oo oikeuksia

    Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    ei terroristeilla oo oikeuksia

    Ihmisoikeuksista, sitoumuksista ja oikeusvaltiokäsitteestä on kyse rajalakitapauksessa.

    Äänestä

Näemme nyt, että kepulaiset pettävät aina ja, että persut on jonkinlainen jätepuolue, jonne päätyvät ne, jotka eivät muualle pääse. Persuthan edustaa täysin vastakkaista ideologiaa kuin mitä Aittakumpu itse on omina periaatteinaan esille tuonut. Täytyy olla melko häilyväinen ja epävakaa luonne sellainen.

Äänestä
  • "Köyhän asia” ja ”edistyksen lippu" olivat Keskustapuolueen edeltäjän, Maalaisliiton perustajan, Santeri Alkion ideologioita ja lauseita. Nykykepu on unohtanut puolueensa juuret ja perustan, jolle se on aikoinaan rakennettu. Alkio oli myös innokas Euroopan yhteisön kannattaja jo 1900-luvun alkuvuosikymmeninä.

    Äänestä

  • Anonyymi00020 kirjoitti:

    "Köyhän asia” ja ”edistyksen lippu" olivat Keskustapuolueen edeltäjän, Maalaisliiton perustajan, Santeri Alkion ideologioita ja lauseita. Nykykepu on unohtanut puolueensa juuret ja perustan, jolle se on aikoinaan rakennettu. Alkio oli myös innokas Euroopan yhteisön kannattaja jo 1900-luvun alkuvuosikymmeninä.

    Persut pyrkivät irrottamaan Suomen Euroopan Unionista. Onkohan se Aittakummunkin tavoite persuissa?

    Äänestä

Purra näyttää hallitusvastuun aikana vanhentuneen tuplasti usealla vuodella. On varmaan vaikeaa olla kaksinaamaisen puolueen huijarijohtaja.

Äänestä

sun akkas ahah se vasta onkin ruma ahha

Äänestä

Hih

Äänestä

Vieraile itäkeskuksessa helsingissä.
Sipilän tavoite?

Äänestä
  • Hih

    Äänestä

Islam tutuksi suomen keskusta 2015


Mitä pojat sotilaat saivat aikaan suomessa
Mm. Milan jaff jne

Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://www.hs.fi/politiikka/art-2000010774930.html

Sipilän haamu kummittelee-maahanmuutto 2015

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu