Vaimon petos selville 38 v myöhemmin

Anonyymi-ap

Hei
Sattumalta selvisi, että vaimollani oli suhde työkaveriin 80 luvulla. Kuulemma paneskeltu oli vain 3-4 kertaa, mutta suhde on kestänyt 2v??
Oli loppunut siihen. Itse en huomannut mitään ja kaikki sänkyhommat meni mielestäni ok. Kun sain tietää niin raivo repesi.
Nyt en tiedä mitä tehdä. Asia on vanha ja ikääkin yli 70v.
Vaimo ei pysty/halua kertoa asioista enempää. Häpeää asiaa.

Pitäsikö erota?

19

1279

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei kannata erota enää tuossa iässä, mutta vaatii anteeksiantoa.

    • Anonyymi

      Miksi nyt alat rahaamaan tuota kivirekeä!?
      Elämässäsi näyttää kaikki olevan aivan liian hyvin kun sinun täytyy kiven kolosta kaivamalla etsiä isellesi draamaa.

      Miksi et alkaisi nostelemaan puntteja ja treenaamaan vaikka kilpajuoksuun tuon kivireen vetämisen sijasta. Siitä sinun kehosi ja mielesi saisi paljon enemmän hyvää!

    • Anonyymi

      Ollaan kohtalotovereita! Mutta meillä on vain mies, joka pettänyt parhaan ystävättäreni kanssa. Tämä suhde kesti vuosia. Sikäli härskiä, että naiskentelua tapahtui myös meillä kotona, kun tilaisuus vain koitti. Mieheni tietenkin kieltää kaiken, mutta ystävättäreni ei jaksanut enää pitää salaisuutta sisällään. Hänestä tuli entinen ystävä samantien. Vaikeaksihan tämä elämä kävi, luottamus murtui, kaikelta putosi pohja ja seksihaluja ei ole. Elämä jatkuu ja eletään päivä kerrallaan.

      • Anonyymi

        Onhan se tietenkin loukkaus, mutta vain sinä kärsit omasta reagoinnistasi. Ole iloinen tai ainakin tyytyväinen, kun voitit kisan. Jos on pakko kaivella, mieti mielessäsi miksi juttu ylipäätään tapahtui.


      • Anonyymi

        Millä vuosikymmenellä se oli?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onhan se tietenkin loukkaus, mutta vain sinä kärsit omasta reagoinnistasi. Ole iloinen tai ainakin tyytyväinen, kun voitit kisan. Jos on pakko kaivella, mieti mielessäsi miksi juttu ylipäätään tapahtui.

        Vastaaja on ilmeisesti nainen, heti haetaan petokselle oikeutusta.


    • Anonyymi

      Vuosikymmenien valheessa eläminen, en voisi koskaan antaa anteeksi, en voi kuvitella noin kyynistä ihmistä joka pimittää paneskelunsa vuosikymmeniä, katsoo silmiin ja valehdellut sinulle tuhansia ellei jo kymmeniä tuhansia kertoja.
      Yksipuolinen luottamus vuosikymmeniä ja toinen ei ole lainkaan sitoutunut rehellisyyteen koko aikana, vain sinä.
      Sehän on jo täysin selvää että lapsesi eivät ole sinun.

    • Anonyymi

      Sain tietää mieheni pettäneen minua parhaan ystävättäreni kanssa. Se paljastui vahingossa, kun keskustelimme mieheni kanssa menneestä tapahtumasta. Tietenkin mieheni pelästyi, mitä tuli sanotuksi ja alkoikin silottelemaan asiaa. Koska tapahtuneesta oli kulunut jo vuosikymmeniä, se ei tuntunut niin pahalta kuin jos se olisi ollut äskettäin tapahtunut. Suhde oli kestänyt useita vuosia ja olivat harrastaneet seksiä, kun vierailimme toistemme luona. Tuli ihan lohduton olo, miten olivatkaan voineet niin tehdä selkämme takana ja vielä kodeissamme. Se tuli myös selväksi, että luottamus mieheeni hävisi samantien - en usko enää yhtään hänen juttuihinsa. Ajattelin kuitenkin toimia kuin aikuiset ja soitin ystävättärelleni keskustellakseni asiasta. Mutta hän kielsi kaiken jyrkästi - mitään suhdetta ei ollut. Hän oli aivan ehdoton, vaikka kerroin mieheni jo kertoneen, nyt halusin vain kuulla hänen selityksensä. Ilmeisesti olivat yhdessä suhdetta aloittaessaan sopineet, ettei siitä koskaan kenellekään puhuta ja tämä nainen piti sopimuksesta kiinni. Siihen loppui ystävyytemme. Miestäni en ulos kodista paiskaa, koska olemme eläneet vaiheessa jo niin kauan. Mitään läheisyyttä tuskin välillemme enää uudestaan syttyy, mutta jatkamme kavereina. Tietysti olen katkera, mutta minkäs teet, kun ikää on jo paljon ja pettämisestä on kulunut niin paljon jo aikaa. Tämä on minun osani tässä elämässä.

    • Anonyymi

      Huora on aina huora. Jos teillä on lapsia, oletko varma että ne ovat biologisesti omia? Lähtisin erittäin äkkiä tekemään isyystestiä ja tutkimaan saako isyyttä purettua. Mistä kaikesta muusta nainen on valehdellut tai vääristellyt totuutta?

      Pettäjän tulee saada ansionsa mukaan. Kärsiköön teoistaan kun ne nyt vihdoin tulivat julki.

    • Anonyymi

      Pudota paska korkealta ikkunaata kadulle ,heitä meikit jälkeen🤫

    • Anonyymi

      Ennen oli sanonta kapallinen kirppuja helponpi vahtia kuin yhtä huoraa🤫

    • Anonyymi

      Vedä itses kiikkuun niin sitten ei harmita yhtään !

    • Anonyymi

      Kuka vanhoja kaivaa, sitä tikulla silmään.

    • Anonyymi

      Nyt saat käydä ite vieraissa niin paljon kun sielu sietää ja vaatia samalla ehdotonta uskollisuutta puolisoltasi. Olet elänyt valheessa niin kauan että nyt on aika antaa samaa lääkettä takas.
      Noin ite tekisin jos tilanne olis sama enkä haluaisi enää erota.

    • Anonyymi

      Mutta sinähän olet kuollut aikaa sitten. Muistan lehti ilmoituksesta.

    • Anonyymi

      Nainen jäi leskeksi lapsineen. Siunausta hänelle.

    • Anonyymi

      Lumpu

    • Anonyymi

      40vuotta tulee kun vaimoni 22v makasi vanhan miehen 60v hierottavana alasti. Varmaan 10käyntiä.mies hieroi hyvin sormet ti alareiät. Ei saanut orgguja kun hieroja liian kovaa hieroi. Ei tavara kulun ja vielä varmaan viisi hierojaa ja muutaman miehen kiimapillu hoiteli elon aikana.. Hyvä niin jakaa naiset reilusti se on omanne eikä unkkokulla

    • Anonyymi

      Jos vaimo ei pysty edes pyytämään anteeksi, vaikea paikka.

      Helpointa olisi jos vaimo pyytäisi edes anteeksi.

    • Anonyymi

      Vaikeita aikoja ja kovia ahdistuksia. Yksillä menneistä ja toisilla tulevista. Melko kliffaa.

    • Anonyymi

      Sitä se on miehen elämä, että joutuu silloin tällöin jotain paskaa vähän nielaisemaan.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?

      Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      494
      6452
    2. Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen

      KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      287
      2385
    3. Pikkunaiselle terkkuja

      Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi
      Ikävä
      387
      1984
    4. Kuinka paljon on

      Merkitystä seksillä kun valitset kumppania?
      Ikävä
      124
      1169
    5. Kauniit naiset

      Ketkä ne on suomussalamen kauniimpie naisie?
      Suomussalmi
      30
      1092
    6. Kuvataiteilija Johanna Oras lataa mielipiteensä Miina Äkkijyrkästä Farmilla: "Miinahan oli..."

      Oho! Johanna Oras ottaa kantaa kollega-Äkkijyrkän Farmi-puuhiin. Farmi Suomi -realityssä koettiin v. 2024 todellinen yl
      Tv-sarjat
      5
      1084
    7. Muutto ei ratkaise mitään.

      Sielläkin on naapurit. 😉 Nähdään?
      Ikävä
      77
      902
    8. Olet vieläkin täällä

      Tunnen energiasi. Tunnen että ajattelet minua. En aio koskaan enää ottaa sinuun yhteyttä. Voit ottaa minuun, jos itse h
      Ikävä
      60
      894
    9. Kuka on mystinen heppamies?

      Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel
      Kotimaiset julkkisjuorut
      90
      882
    10. Kuinka hyvin tunnet kaivattusi?

      kuinka hyvin tunnet kaivattusi?
      Ikävä
      39
      764
    Aihe