Ajetaan kotipizza porukalla konkkaan

Anonyymi-ap

Aikovat käyttää tulevaisuudessa ulkomaista lihaa,joka on varmasti gm ja antibiootteja täynnä. Tätäkö haluamme ? Ajetaan tuo epäisänmaallinen pulju konkkaan ja toivotaan,että tilalle tulee SUOMALAISTA lihaa käyttävä oikea firma!Älkää ostako tuolta mitään......

8

232

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En ole käynyt muutenkaan kotipizzassa moneen vuoteen enkä käy tulevaisuudessakaan.

    • Anonyymi

      Vitosen pitsaa syön (nyt 7e) mitähän lihaa mahtaa olla kunhan ei välilihaa?

    • Anonyymi

      On MTK:n paskapropagandaa, että suomalainen liha olisi jotenkin parempaa, puhtaampaa tai eettisempää.

      Kaikki liha EU:ssa kasvatetaan käytännössä samojen EU-säännösten mukaan ja "suomalainenkin" liha on pitkälti tuontirehua. Sitä samaa mitä tanskalaiset ostavat omille sioilleen.

      Maanviljelijät eivät osta vain suomalaisia traktoreita, joten mikä helvetin velvollisuus kuluttajalla olisi ostaa vain suomalaista ruokaa? Ainoa taatusti 100% suomalainen tuotantopanos, joka maataloustuotannossa on, on suomalaisten veronmaksajien runsaskätiset tukijaiset, joilla esimerkiksi se tuontirehu ostetaan.

    • Anonyymi

      Tukehuppa paskaan pönde.
      Saako kotipizzalle lahjoittaa rahaa syömättä mitään?
      Tehotuotantoeläinten pito Suomessa on kidutusta.

    • Anonyymi

      Ketä kiinnostaa.. Jengi muutenki lappaa turpaansa jo kaikenmaailman kumiliuottimia ja nitriittejä tietämättään ja yllättyy myöhemmin syöpä diagnoosin saadessan, ni se hipsteripizzan tanska njuda on kärpäsen kakka valtameressä.

      • Anonyymi

        Nitriitti suojaa sydän- ja verisuonitaudeilta. Ei aiheuta syöpää.


    • Anonyymi

      täh ?
      onko siinä frisbeessä lihaa ?
      heitin seinään, pomppasi takaisin lautaselle.
      Löin kakun vaimon naamaan
      ja lipaisin pois

    • Anonyymi

      Jos suomalainen (tuontirehuulla kasvatettu) liha olisi jotain extra priimaa ja ykköslaatua, niin maalaisethan myisi sen kalliilla ulkomaille, jotka olisivat sen kalliin hinnan maksamaan.

      On paskapuhetta, että suomalainen liha on maailman parasta jos kukaan siitä ei ole valmis maksamaan enemmän kuin saksalaisesta tai tanskalaisesta. Onko valmis maksamaan edes samaa?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      399
      8656
    2. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      168
      3001
    3. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      15
      1383
    4. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      76
      1028
    5. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      68
      1017
    6. Postilaatikoista

      Tuntuu kaikki tietävän tekijän/tekijät, mutta miksi nimiä ei julkaista???
      Kihniö
      26
      961
    7. Sylikkäin.

      Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta
      Ikävä
      61
      933
    8. Nainen arvaa kuka

      En ikävä kyllä elä enää pitkään
      Ikävä
      55
      923
    9. Sano nyt kiertääkö

      Huhut meistä tai jostain muusta?
      Ikävä
      65
      870
    10. Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!

      "Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss
      Maailman menoa
      73
      864
    Aihe