Minkälaiset moraaliset arvot ja käyttäytymisnormit haluat että lapsesi omaksuu ympäristöstään?
Vastaukset 9
- Anonyymi
Puolisoni toinen vanhemmista pettänyt. Ihan ihmisiä heistä kaikista tullut siitä nähden.
- Anonyymi
Ajatella hän nai toista ja nykyinen elättää sen lapsen joka ei ole edes hänen
Valheilla petoksilla syntynyt- Anonyymi
No jos hän on seksityöntekijä? Häpeällinen nainen
- Anonyymi
Valitettavasti sellaiset puolisot jotka tietoisesti pettävät, eivät oikeastaan välitä kenestäkään muusta kuin itsestään ja omasta heikosta itsetunnostaan, jota pyrkivät pettämisellä vahvistamaan.
- Anonyymi
Nuoria on nämä vielä
- Anonyymi
Älyvapautuneiden naisen on tietenkin mahdotonta ymmärtää saati myöntää, että naisten vapautuminen oli järjetön virhe joka yhteiskunnan on tähän sekasortoon ja porttoiluun johtanut.
- Anonyymi
Islamin suosion kasvulle ei tarvitse kaukaa syytä etsiä...
- Anonyymi
Nainen on tulevaisuus ja mies on historia, samasta syystä naiset haaveilevat enemmän tulevaisuudesta, ja heidän onkin helpompi jättää vanha ja pettää mies uuden ja paremman toivossa. Siksi avioerosta 80 % onkin naisten hakemia.
- Anonyymi
Meidän suvussa naiset on kasvatettu vanhanaikaisesti. Kujaan heistä ei ole pettänyt mutta puolisot ovat pettäneet ja jättäneetkin. Meidät on kasvatettu suvunoerinteen mukaan vahvoiksi. Ennenkaikkea pidämme perheemme puolta aivan kaikessa emmekä anna periksi jos kyseessä on perheen puolustaminen.
Meillä on korkea moraali. Usein meitä on kutsuttu myös kriittisiksi mikä saattaa aiheuttaa haasteita parisuhteissa
Asioiden ei tarvitse mennä meidän määrämällä tavalla koemme joustamaan ja tekemään kompromisseja mutta perheen hyvinvoinnin ja turvallisuuden kustannuksella emme lähde pelleilemään.
Ymmärrämme myös sen että jos puoliso pettää se on hänen valintansa eikä kenenkään muun. Emme syyllisty emmekä rupea marttyyreiksi. Emme ota harteillemme toisen tekemiä valintoja ja päätöksiä. Jokainen kantaa vastuunsa yksin päätöksistään.
Emme kaadu helposti koska olemme vartijoita. Meidät on kasvatettu seisomaan eturintamassa. Meidät on kasvatettu rohkeiksi. Meille on vahva oikerllisuudentaju johon nojaamme tehdessämme päätöksiä perheemme suhteen.
Puoliso onnitse vastuussa omista teoistaan. Jos hän lähtee pettämään se on hänen valintansa. Pidän sitä heikkoutena. Etenkin jos selän takana ylläpitää sivusuhdetta. Toiseen ihastuminen on täysin mahdollista ja inhimillistä. Tunteilleen ei kukaan voi mitään. Itsekin olen pari kertaa ihastunut toiseen pitkässä suhteessa mutten ole ruokkinut tunnettani ja tilanne on ejan myötä rauennut sekä tunteet hiipuneet kokonaan.
Jokainen tarvitsee myös omaa tilaa ja aikaa. Jos suhteessa tuohon ei kykene,on jokin mikä ei täsmää.
Hyvinnitsekäs käytös on toinen se tappaa ajanmyötä rakkauden ja särkee sydämmeb.
Jos joku pyrkii särkemään lapsmme,olkoon se lasten isä tai joku muu,minä hyökkään ja jälki on rumaa. Käyn suoraan kohti,en osaa taktikoida vaan käyn suoraan kurkkuun kiinni.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1241315
Hei, voitko kuunnella
Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu1411209Joku porukka lähtenyt täältä
Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.2331101Costa Rica on tympeän makuinen kahvi
Ostin kahvin hinnan romahduksen kunniaksi Costa Rican "Premium Blendiä". Piti olla sataprosenttista arabialaista. No ain611072Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä
Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,57966- 63871
- 83851
- 65657
Onkin niin, että olet hulluna minuun
mutta et uskalla sitä tuoda ilmi. Salaa haaveilet kiihkeästä suhteesta, vaan siihen se jää, ja syyksi esteet ja muut. S30610- 39565
Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"
Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin14530- 32519
Jälleen näin nainen unta sinusta
Aika usein tulet uniini, enkä tiedä, mitä se tahtoo minulle sanoa. Tällä kertaa en ollut kotonasi, vaan ulkona jossain t28519- 28490
- 65478
En haluaisi sanoa tätä
Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari39465- 29459
- 51441
- 24437
Olet komea ja kaikkea
En uskonut kuitenkaan miten laajasti olet kaikkien naisten ihannoinnin kohde. Jälleen kerran. Palsta on hiljainen kun o19423