Vihreä puolue taitaa järjestää D,Trumpille ressan paikan Amerikassa `? Vihreä ehokas on ehokkaana ja saa markinaaliääniä jotka muuten menis Harrisille. Elikkä näin taitavat ratkaista voiton Trimpille ? Non joka paikassa sotkemassa maailman asioita..
Non nuo Vihreät...
10
425
Vastaukset
- Anonyymi
Vihreät luokittelivat eläkeläiset tämän päivän Hesarissa haittaihmisiksi. Vasemmistopuolueilla on suuri intohimoluokitella ihmisiä. Boomereita, haittaihmisiä, fasisteja, ties mitä.
Mutta nämä vihreiden haittaihmiset ovat niitä jotka ovat vähiten tuhonneet maapalloa. Sodan jälkeen pelkkäänköyhyyttä, puurtamista, koulut velaksi, ei lastentarhoja, sosiaalitukija - ei yksinkertaisesti mitään ylimääräistä. Ei jatkuvaa ulkomaanmatkailu, vempaimia, ei ylellistä elämää. Mutta rakensimme tälle nuorelle väestölle yhteiskunnan jossa he saavat kaiken kuktalautasella. Ja silti itkevät.- Anonyymi
Miten ne vihreät tuhoaa maapalloa ko ne ei tee muuta "työtä" ko puhua puksuttavat yhteiskunnan palkkalistoilla ? Toiset istuvat Mannerheimintien tukkona. Se ei paljoo saastuta.
- Anonyymi
Jospa laittaisit tästä linkin, Persuilla kun on tapana vääristellä lukuja ja kirjoituksia. Laittappa linkki niin nähdään kuinka paljon valehtelit nyt?
- Anonyymi
Vihreiden mielestä eläkeläiset ovat haittaihmisiä!!
- Anonyymi
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000010804496.html
Perussuomalaiset ja Kokoomus haluaa ainakin ettei suurempiin eläkkeisiin kosketa. Pienemmistä kyllä voi nipistää, koska he ovat tottuneet elämään säästeliäästi.
- Anonyymi
Tätäkö on se työperäinen maahan muutto.
Kahdelle 19-vuotiaalle syyte: Rollaattorimies murhattiin veitsellä ja haarukalla. - Anonyymi
Suomessa ylen uutisetkin siirrettiin myöhäisempään ajankohtaan, kun Trumpista tuli Prestdentti.
Suomessa liputetaan sen kunniaksi, liputetaanko ruotsissa. - Anonyymi
Vasemmisto tekee taasen välikysymyksen.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.2110825- 408067
- 1235201
- 693528
- 1103526
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi303483- 613380
- 333137
- 512460
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak341956