Oletko magneetti-ihminen?

Anonyymi-ap

Joskus jotkut ihmiset ovat tällaisia. Kaikki huomaavat heidät, kun heidän olemuksensa valloittaa koko tilan, johon he saapuvat.

Tunnen muutaman tällaisen: Kaikki haluavat keskustella heidän kanssaan, heitä kuunnellaan ja heidän mielipiteillään on väliä.

Oletko tällainen tai tunnetko tällaisia ihmisiä?

🧲

19

420

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En ole kuullut koskaan magneetti-ihmisistä. Mutta sen sijaan paljonkin karismasta.

    • Anonyymi

      Tiedän yhden. On valovoimaisin otus, mitä maa päällään kantaa. Aina ja väsymättä jaksaa olla kiinnostunut minusta. Täyttä karismaa hännän heilutuksineen ja kasvojen lipaisemisten muodossa. Rakastan syvästi 😍

    • Anonyymi

      En ole. Olen enemmän takarivin taavi :)

      Pyrin ystävieni luokse, jos vain mahdollista. En mene ainakaan tungosta aiheuttavien kovaäänisten ihmisten läheisyyteen, joiden kuunteleminen käy työstä.

      Tuollaisesta "valloittava" -sanasta tulee mieleen jonkinlainen kaunotar. Joskus voi olla kiva nähdä joku tähti lähempää, mutta mieluummin esim. lavalla edessään.

    • Enpä ole en. Olen se, joka astuu sivummalle tarkkailemaan hulinaa ympärillään. Tosin se poikii yleensä sen efektin, että kun sanon jotain, kaikki kuuntelevat.

      Tunnen otuksia, jotka ottavat tilan haltuunsa heti kun astuvat sisään, mutta en sanoisi heitä mitenkään karismaattisiksi, vain tilan täyttäviksi ja eloisiksi. Mutta ehkä jonain päivänä kohtaan henkilön, joka on aloittajan kuvailun kaltainen.

    • Bileissä keittiön puolella on paremmat jutut ja vähemmän teeskentelyä.

    • Anonyymi

      "Kaikki huomaavat heidät". Niinpä, peittelemätön piereskely kunniaan sosiaalisissa tilanteissa. Sillähän se testataan ketkä todella ovat piereskelijän luottamuksen arvoisia. Ne jotka jäävät ympärille ovat niitä tosiystäviä. Olen magneetti toiselle vain jos luon toiseen ihmiseen katsekontaktin. Sama pätee muihinkin ihmisiin, sen uskallan sanoa. Ne jotka ottavat tilan haltuun selvänä, ovat luultavasti niitä jotka heiluvat eniten myös humalassa ollessaan. Jotkut voivat olla selvänä estyneitä ja vasta humalassa duracell-pupuja. Jännämiehiäkin on enemmän humalassa kuin selvillä vesillä 😉.

    • Anonyymi

      Mieluiten vetäydyn syrjään, mutta osaan hurmata ihmisiä jos haluan. Ei se mitenkään vaikeaa ole, ihmiset on samoille kliseille herkkiä aika monesti. En vaan koe tarvetta hurmata ketään tai mitään. Se olis liian helppoakin, mielummin ei.

      Entinen Eivori

    • Anonyymi

      Kokeilen tehdä magneetilla sähköä kun ei ole muuta tekemistä.

      • Anonyymi

        Hassua miten pienenpieni magneetti pystyy pitämään painovoimaa pilkkanaan. Fysiikan lait eivät päde magneetteihin. Eri taivaankappaleilla on erilainen painovoima. Kuinkakohan magneetit käyttäytyisivät esim. Kuussa? "Magnets! Yeah, b1tch!" - Jesse Pinkman.


    • Anonyymi

      Kaikki on värähtelyä. Värähtely luo magneettikentän ja magneettikenttä sähkökentän.

    • Anonyymi

      On totta et sellasia on, joita vois tällaseks kuvailla. Enkä ehkä kuvailis itseä sellaseks, enkä joukon huomiosta. En oo ihan varma millä mittais, mut selkeesti jotenkin vetovoimainen. Hyvässä ja pahassa x) lapset ja eläimet hakeutuu luo. Aina on ihailijoita, joista en toki ite perusta juuri. Vahvoja naisia selkeästi ärsytän välillä pelkästään läsnäolollani. Työpaikan korkea-arvosimmat urokset viihtyy seurassa. Et tästä vois päätellä, et vähintään viehättävä 🤭

    • Anonyymi

      Kyllä tässä ketjussa on useampi suosittu ihminen, mutta eiköhän jokainen voi itse päätellä keitä he ovat.

    • Anonyymi

      Eku Magneetto-hahmo Marvel-elokuvassa seo n Jean-Luc Picardkin on Magneetto!

    • Anonyymi

      En ole niin orientoitunut ihmisiin, he rasittavat usein minua

    • Anonyymi

      Lie noita jokunen osunut silmiin...ja korviin, kunhan nyt muistavat jättää happea muillekin hengitettäväksi niin ok 🙂

    • Anonyymi

      Haluan olla pippaloissa näkymätön nainen.
      Asiapalavereissa en.
      Vilma

    • Anonyymi

      Eikö magneetti ja sähköisyyttä ja navat liity toisiinsa?
      Vilma

    • Heh, en missään nimessä. Yritän olla mahdollisimman näkymätön. Ja silloin kun sanon jotain, on se kuitenkin ihan tyhmää :D

    • Tavallaan ehkä olen.

      Porukka kyllä huomaa mun ulostulot ja jää vääntää ja kääntää. Mutta jostain kummasta kaikille täytyy olla joku tietty napaisuus... joko pohjoinen tai etelä, itä tai länsi... ja minun oletetaan sanovan vahvasti juuri joko tai....

      Itse en ole mitään tarkkaa mieltä. 😃

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      43
      3623
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      2274
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      32
      1895
    4. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      17
      1639
    5. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      18
      1628
    6. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1568
    7. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1427
    8. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      83
      1325
    9. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      15
      1293
    10. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

      Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
      Ikävä
      88
      1232
    Aihe