Suomalainen mieskö huono, ei kai.
Kulttuuri jo velvoittaa asioihin joita Suomessa pidetään epätoivottuina.
"Rahimi istuu tällä hetkellä kahdeksan vuoden tuomiota kunniamurhan yrityksestä. Hän yritti surmata ex-puolisonsa Kuopiossa 7. toukokuuta vuonna 2020.
Rahimi matkusti Jämsästä Kuopioon, jossa hänen oli määrä tavata heidän yhteisiä lapsiaan.
Mies oli varustautunut kymmensenttisellä veitsellä sekä polkupyörällä, jota käyttäen hän oli etsinyt ex-puolisoaan kilometrien päästä tapaamispaikasta. Hän kohtasi naisen kadulla, ajoi hänet kiinni, otti puhelimen ja löi häntä useita kertoja veitsellä eri puolille vartaloa. Nainen sai voimakkaita iskuja muun muassa kasvoihin ja kaulan alueelle sekä myös selkään.
Uhri selvisi hengissä, koska Rahimin veitsen terä katkesi. Terä jäi osin uhrin selkäydinkanavaan. Terän katkeaminen ei pysäyttänyt miestä, vaan Rahimi jatkoi uhrin hakkaamista veitsen kahvalla.
Tässä vaiheessa sivulliset puuttuivat kuitenkin asiaan ja nainen saatiin toimitettua sairaalaan.
Uhrin mukaan Rahimi koki pariskunnan suhteen päättymisen olevan loukkaus häntä ja omaa kulttuuriaan kohtaan. Rahimi oli kertonut esitutkinnassa ex-vaimon vieneen hänen kunniansa ja piti tätä pahimpana asiana, mitä hänelle olisi voinut tapahtunut."
Suvaitsevasti katsomme Rahimia ja hänen edustamaa kulttuuria
10
196
Vastaukset
- Anonyymi
"Yksittäistapaus" siinä missä muutkin, joten ei hätä ole tämän näköinen. Vaasaan kaavaillaan jo moskeijaa. Selittäisiköhän päättäjien ruotsalainen geeniperimä sitä miten heidän politiikkansa realisoituu? Synnyin niillä main ja muutin pois. En aio muuttaa takaisin.
- Anonyymi
Valkoihoinen, lihaa syövä ja autolla ajava heteromies on vielä pahempi kuin Rahimi!
Se kun ei pussaa, eikä hoida velvoitteitaan. - Anonyymi
Itäkeskuksessa naisia kehoitetaan jo pukeutumaan mustaan säkkiin..
Jotenkin tämän on oltava valkoisen miehen vika.
- Anonyymi
Jollain on vielä kunnia ! Suomalaiselle miehelle kunnia on ihan outo ja vieras käsite .
- Anonyymi
Hakkaa ja tappaa suomalaisetkin.
-akateeminen nainen- Islam on ihmiskunnalle haitallinen kultti, jonka ensimmäisiä uhreja ovat muslimit itse.
- Anonyymi
Jokaisen uskonnon ideana on ollut massojen hallinta, kontrolli. Keskiajalla Euroopassa kirkko oli käsittääkseni oikeastaan kuin nykymuotoisen valtion hallitus, samassa asemassa oleva. Eli kyseessä oli kristinuskon alainen kirkko mikä toimi poliittisena toimijana. Kun puhutaan uskonnoista ja kulttuurista niin ne rinnastetaan toisiinsa. Islamin suhteellinen osuus kulttuurin määrittäjänä on korostuneessa asemassa.
Ehkä j**talaisuuskin, sillä ainakin ne saa näköjään mellastaa siellä Välimeren ympäristössä miten lystää. Länsimainen massamedia tuntuu jopa tuomitsevan sen jos joku alkaa kritisoimaan I*raelin harjoittamaa sotaa. Tekopyhää. Sotiminen pitäisi aina tuomita huolimatta siitä kenessä on vika. Missä diplomatia? Missä järki? Missä inhimillisyys? Kyllä itselleni on silmät avautuneet sille että minkälaisten "ihmisten" käsiin ihmiskunta on ajautunut. Asia voidaan muotoilla siten että maailma näyttää "normaalilta" niille ketkä ovat psykopaatteja, muille ei. Anonyymi kirjoitti:
Jokaisen uskonnon ideana on ollut massojen hallinta, kontrolli. Keskiajalla Euroopassa kirkko oli käsittääkseni oikeastaan kuin nykymuotoisen valtion hallitus, samassa asemassa oleva. Eli kyseessä oli kristinuskon alainen kirkko mikä toimi poliittisena toimijana. Kun puhutaan uskonnoista ja kulttuurista niin ne rinnastetaan toisiinsa. Islamin suhteellinen osuus kulttuurin määrittäjänä on korostuneessa asemassa.
Ehkä j**talaisuuskin, sillä ainakin ne saa näköjään mellastaa siellä Välimeren ympäristössä miten lystää. Länsimainen massamedia tuntuu jopa tuomitsevan sen jos joku alkaa kritisoimaan I*raelin harjoittamaa sotaa. Tekopyhää. Sotiminen pitäisi aina tuomita huolimatta siitä kenessä on vika. Missä diplomatia? Missä järki? Missä inhimillisyys? Kyllä itselleni on silmät avautuneet sille että minkälaisten "ihmisten" käsiin ihmiskunta on ajautunut. Asia voidaan muotoilla siten että maailma näyttää "normaalilta" niille ketkä ovat psykopaatteja, muille ei.Siellä on molemmilla osapuolilla pyhiä kirjoituksia, joiden perusteella sen toisen osapuolen täydellinen tuhoaminen on kaikille uskoville velvollisuus.
Useimmat uskonnot ovat täynnä yksilöitä, jotka pyrkivät pelkästään hyötymään muista ihmisistä. Islam on uskontona sikälikin omituinen, että sen perusti sotarikollinen (aloitti sodan siihen aikaan kiellettynä päivänä) ja on todennäköisesti uskontojen perustajista ehdottomasti johdossa siinä kuinka monta ihmistä kuoli hänen omana aikanaan ja hänen omien käskyjensä takia.
Perustan kohta uskonnon, jonka pyhänä sakramenttinä on kaikkien muiden uskontojen pilkkaaminen (tulevat sillä parempaan kuntoon).
- Anonyymi
Tässä sitä islamin ja sharia-lain ihanuutta
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f25918a9-c696-4d27-9d38-ebf39bcb9d1e
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Häiriköinti
Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as593166Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna232964- 512862
- 562668
Mä sanon tän suoraan.
Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.582548Kerro jotakin hauskaa. :)
Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)482530On olemassa tiettyjä sääntöjä!
Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle532301Pohdinttavaksi
No siis, saiko yrityksen toimitusjohtaja potkut vaiko älysi ihan itse jättää nimellisen tittelin ettei maine enää enempä782188- 452082
- 692078