Pitääkö tässä vieläkin harkita puoluetta?
Mustajärven kanssa olis kyllä mielenkiintoista tehdä Lapista vasemmisto politiikka, koska tuo menis kuitenkin OIKEISTOON.
Meidän lappilaisten vasemmisto politiikka on erillaista mitä etelässä on.
Minä olen joskus Li Anderssonin kanssa riidellyt facebookissa erään miehen profiilissa. En jäänyt riitelemään vaan poistin miehen kavereista.
Meni vissiin reilu viikko niin hän mesessä viestiä sekä kysyi : Mihin sinä olet kadonnut?
Vastasin : En jäänyt tappelemaan Li Anderssonin kanssa sinun profiiliin, koska tuli joka kerta aukomaan päätään joten poistuin itse!
Muistaakseni laitoin hänelle, että : En jää naisten kanssa tappelemaan miesten sivuille vaan nakkaan jotain vittumaista sekä poistun kavereista.
Kyllä näen, että toinen vastaa mutta EN VOI VASTATA ITSE JOTEN RIITA LOPPUU SIIHEN.
Tosin on käynyt myös niin joskus, että olen joutunut itse PRINSESSOJEN ihailijoiden haukkumisen kohteeksi!
Kerran kysyin : MELOTTEKO TE OIKEESTI KAIKKI VITTUA? EN OLE TULOSSA JAOLLE KUMPAANKAAN JONOON!
Li Andersson alko nyt sekoilemaan.
4
172
Vastaukset
- Anonyymi
Li Andersson oli ilmoittanut, että : JOS LAPSELLE VARASTAA RUOKAA NIIN SE EI OLE RIKOS!
Minä voisin soittaa poliisille ja sanoa, että : Minun pitäis lähteä KUNNIALLISENA ÄITINÄ VARASTAMAAN RUOKAA KAUPASTA JOTEN POLIISI VOIS TULLA TURVAAMAAN MINUN KAUPASTA VARASTELUN. VOITTE TE KIRJOITTAA KAUPPALAPUN, KOSKA MINÄ OLEN TYTTÖJEN JA POIKIEN ÄITI JOTEN POLIISI VOI OLLA ISÄNÄ. MINÄ VOIN KYSYÄ, ETTÄ MITÄS NE MEIDÄN TYTÖT JA POJAT OIKEIN TÄNÄÄN HALUSI ETTÄ VARASTETAAN!
Minulla on sentään ne FARKUT joissa LIHOMISEN VARAA! Kyllä kai POLIISI VOI PITÄÄ MINUN HOUSUJA YLHÄÄLLÄ NIIN VOIDAAN TUODA KALJAA SEKÄ MUUTA JUOMAA SAMALLA!
KAUPPA SE ON MIKÄ KANNATTAA JA VASEMMISTO PUOLUEEN KAUPASSA KÄYNTIÄ KANNATTAA KYLLÄ MINUN KUNNIOITTAA!
OLEN SENTÄÄN VANKILASSAKIN KÄYNYT KUNNIAN LOUKKAUS SAKKO VANKINA!- Anonyymi
Kyllä minä maksan vaikka sanon : ANNAPPA…
Suomen kansan ISÄ/ÄITI ON PRESIDENTTI, mutta HARVEMPI HEIDÄN LAPSISTAAN RUOKAA SAA!
HEILLÄ ON OMAT LEMPI LAPSET JOILLE HE ANTAVAT KAIKEN!
- Anonyymi
Mites Holon pinppi, pääseekö yhtymään ja mikä on tavaran laatu?
- Anonyymi
Kukaan meistä ole korvaamaton.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1721157
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132867- 84803
- 51738
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?44595Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55549Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä296548Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t219513- 50504
Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45492