Naisten verkkareita ei ole enää saatavilla!

Anonyymi-ap

Mitä helvettiä tämä nyt on?

Yrititpä sitten etsiä Niken, Adidaksen craftin tai minkä tahansa muun ison brändin valikoimasta, naisille ei enää valmisteta aivan tavallisia verkkareita. Kaikki "verryttelyasut" ovat ihonmyötäisiä juoksuhousuja tai sitten college housuja joita käytetään oloasuhousuina. Kuka College housuissa lähtee lenkille hikolemaan?

Cittarin valikoimassa on verkkareita ainoastaan miehille tytöille tai pojille. Ei naisille. Stadiumilla oli yksi Niken verkka- asu naisille loppu. Ja malli näytti mieheltä.

Adidaksella on hikisesti yhdet track suitit. Jos haluaa maksaa itsensä kipeäksi joudut pulittamaan yksistä juoksuun sopivista väljemmistä housuista toistasataa euroa jostain Nike sivuilta tilanteesta.

Missä ovat tavikselle sopivat kohtuuhintaiset perinteiset verkkariasut?? Olen nainen enkä halua urheillessasni pukeutua ihonmyötäisiin asuihin.ne ovat paljastavia ja epämukavia. Mikä tämä trendi on? Naisten on pakko pukeutua urheillessaan asuihin jotka paljastavat käytännössä jokaisen kehon mutkan koska tavallisia vanhanaikaisia verkka- asuja ei enää valmisteta muille kuin miehille ja lapsille.

6

172

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuka 2000-luvulla urheilee verryttelyasussa? Sehän on kaljanjuomista varten hankittu asu. Naiset eivät juo kaljaa vaan siideriä ja viiniä.

    • Anonyymi

      Löytyykö tuulipukuja?

      • Anonyymi

        Tuulipuvuissa ei ole mitään vikaa. Ne vain eivät sovi kesäurheiluun. Eivätkä myöskään salille.

        Aivan turha syyllistää naisia jotka urheilevat kamelinvarvas vilkkujen kaikkialla kun ei väljiä urheiluasuja enää ole naisille saatavilla. Urheiluasut naisille ovat sama kuin vartalomaalaus. Sama kuin menisit alasti salille. Jotain väriä vain vähän maalattu iholle. Paitsi jos "urheiluvaatteen" väri on ihonväri.

        Salitkin ovat kuin akvaariota aivan kuin uskottaisiin että kaikki treenaajat haluavat olla näytillä kuin näyteikkunassa huhkiessaan hiki päässä jollain juksumatolla.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tuulipuvuissa ei ole mitään vikaa. Ne vain eivät sovi kesäurheiluun. Eivätkä myöskään salille.

        Aivan turha syyllistää naisia jotka urheilevat kamelinvarvas vilkkujen kaikkialla kun ei väljiä urheiluasuja enää ole naisille saatavilla. Urheiluasut naisille ovat sama kuin vartalomaalaus. Sama kuin menisit alasti salille. Jotain väriä vain vähän maalattu iholle. Paitsi jos "urheiluvaatteen" väri on ihonväri.

        Salitkin ovat kuin akvaariota aivan kuin uskottaisiin että kaikki treenaajat haluavat olla näytillä kuin näyteikkunassa huhkiessaan hiki päässä jollain juksumatolla.

        Juu runkkarit kyylää trikooeukkoja akvaarioikkunoiden takana näin luin jostakin.


    • Anonyymi

      Starter tekee

      • Anonyymi

        Danke schön. Näyttää starterillakin olevan naisille yksi verkka- asu, vaan miehille vaikka kuinka paljon.

        Uskoisin että meitä naisia on paljon joita ei kiinnosta hölkkäillä ihmisten ilmoilla ihonmyötäisissä asuissa. Pitäisi varmaan lähettää isoille bändeille palautetta joukolla. Ärsyttävää pakkopaljastelua.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla

      suoja työ paikka? 🤔🤷‍♂️
      Ikävä
      29
      3848
    2. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      542
      2792
    3. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      56
      2330
    4. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      218
      2321
    5. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      13
      1839
    6. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      219
      1560
    7. Kiantama kartelli

      Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip
      Suomussalmi
      56
      1541
    8. Nostetaanko nainen kissa pöydälle?

      Ja selvitetään nämä tunteet?
      Ikävä
      97
      1419
    9. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      63
      1304
    10. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      95
      1235
    Aihe