Mitä helvettiä tämä nyt on?
Yrititpä sitten etsiä Niken, Adidaksen craftin tai minkä tahansa muun ison brändin valikoimasta, naisille ei enää valmisteta aivan tavallisia verkkareita. Kaikki "verryttelyasut" ovat ihonmyötäisiä juoksuhousuja tai sitten college housuja joita käytetään oloasuhousuina. Kuka College housuissa lähtee lenkille hikolemaan?
Cittarin valikoimassa on verkkareita ainoastaan miehille tytöille tai pojille. Ei naisille. Stadiumilla oli yksi Niken verkka- asu naisille loppu. Ja malli näytti mieheltä.
Adidaksella on hikisesti yhdet track suitit. Jos haluaa maksaa itsensä kipeäksi joudut pulittamaan yksistä juoksuun sopivista väljemmistä housuista toistasataa euroa jostain Nike sivuilta tilanteesta.
Missä ovat tavikselle sopivat kohtuuhintaiset perinteiset verkkariasut?? Olen nainen enkä halua urheillessasni pukeutua ihonmyötäisiin asuihin.ne ovat paljastavia ja epämukavia. Mikä tämä trendi on? Naisten on pakko pukeutua urheillessaan asuihin jotka paljastavat käytännössä jokaisen kehon mutkan koska tavallisia vanhanaikaisia verkka- asuja ei enää valmisteta muille kuin miehille ja lapsille.
Naisten verkkareita ei ole enää saatavilla!
7
192
Vastaukset 7
- Anonyymi
Kuka 2000-luvulla urheilee verryttelyasussa? Sehän on kaljanjuomista varten hankittu asu. Naiset eivät juo kaljaa vaan siideriä ja viiniä.
- Anonyymi
Löytyykö tuulipukuja?
- Anonyymi
Tuulipuvuissa ei ole mitään vikaa. Ne vain eivät sovi kesäurheiluun. Eivätkä myöskään salille.
Aivan turha syyllistää naisia jotka urheilevat kamelinvarvas vilkkujen kaikkialla kun ei väljiä urheiluasuja enää ole naisille saatavilla. Urheiluasut naisille ovat sama kuin vartalomaalaus. Sama kuin menisit alasti salille. Jotain väriä vain vähän maalattu iholle. Paitsi jos "urheiluvaatteen" väri on ihonväri.
Salitkin ovat kuin akvaariota aivan kuin uskottaisiin että kaikki treenaajat haluavat olla näytillä kuin näyteikkunassa huhkiessaan hiki päässä jollain juksumatolla. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuulipuvuissa ei ole mitään vikaa. Ne vain eivät sovi kesäurheiluun. Eivätkä myöskään salille.
Aivan turha syyllistää naisia jotka urheilevat kamelinvarvas vilkkujen kaikkialla kun ei väljiä urheiluasuja enää ole naisille saatavilla. Urheiluasut naisille ovat sama kuin vartalomaalaus. Sama kuin menisit alasti salille. Jotain väriä vain vähän maalattu iholle. Paitsi jos "urheiluvaatteen" väri on ihonväri.
Salitkin ovat kuin akvaariota aivan kuin uskottaisiin että kaikki treenaajat haluavat olla näytillä kuin näyteikkunassa huhkiessaan hiki päässä jollain juksumatolla.Juu runkkarit kyylää trikooeukkoja akvaarioikkunoiden takana näin luin jostakin.
- Anonyymi
Starter tekee
- Anonyymi
Danke schön. Näyttää starterillakin olevan naisille yksi verkka- asu, vaan miehille vaikka kuinka paljon.
Uskoisin että meitä naisia on paljon joita ei kiinnosta hölkkäillä ihmisten ilmoilla ihonmyötäisissä asuissa. Pitäisi varmaan lähettää isoille bändeille palautetta joukolla. Ärsyttävää pakkopaljastelua.
Oletus on että naiset haluavat esitellä vartalonmutkiaan miehille. Ne asut myyvät joita kysytään. Itse ainakin runkkarina arvostan tiukkoja kamelinvarpaita ja nännitoppeja!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ampuminen kylpylässä
Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa741670- 231182
Kemijärvellä vesionnettomuus
Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as321073Hei, voitko kuunnella
Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu134906Joku porukka lähtenyt täältä
Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.189826- 64694
Olipa yllätys
Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo192619On todella ikävää
Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit79598- 49561
- 71557
Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä
Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,32518- 55507
- 57485
Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?
Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.25457Kai sä mies ymmärrät..
..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast28432- 34424
- 33423
- 40417
- 16409
- 82398