Vasemmisto näyttää todellisen karvansa hyväksymällä ehdokkaaksi tunnetun putinistin.
Turha vassareiden öyhöttää venäjämielisistä persuista kun oma puolue on täysin Venäjän taskussa.
Turha vassareiden öyhöttää venäjämielisistä persuista kun oma puolue on täysin Venäjän taskussa.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Onko kyseessä sama henkilö, joka on oma-aloitteisesti kerännyt nimilistoja Sallan kunnan hallintovalllan luovuttamiseksi Putinille?
Mahtaako öyhöttäjien Sallan rasistisiipi olla ehdolla?
Nykyään on rasisti jos välttää että 2+2=4.
Mietippä sitä pikku päässäsi.
1 + 1 = 5 ei sen sijaan ole rasismia eikä edes syrjintää
Öyhöttäjillä on prioriteetit kohdallaan!
Eräs sallalainenn öyhöttäjä purkaa Facebookissa tarmonsa koiranpaskaan!
Toki ymmärrän, ettei kapasiteetti vaativimpien asioiden hoitoon riitä, joten annetaan öyhöttäjien keskittyä koiranpaskaan!
Tai mieluummin upota siihen!
Uraa, uraa, uraa!
Vain otettu lääke auttaa.
Noitavainoa alkaa tämmöiset muistuttamaan. Mutta näinhän tämä menee, iltapäivälehdet näyttävät mallia ja yksinkertaisimmat ihmiset seuraavat perässä.
Vrt tapaus Anneli Auer:
https://trepo.tuni.fi/bitstream/handle/10024/97945/syylliseksi-kirjoitettu_2015.pdf?sequence=1&isAllowed=y
https://drive.google.com/file/d/1VxnVEZo-stVGdBrwRbPsZnpbeev3n6mH/view
Salasana ylläolevaan nettikirjaan: ulvila
Kun "syyllinen" on selvillä, niin rikos kyllä keksitään - totuudella noitavainoissa ei ole merkitystä. Vaikka rautalangasta väännetään, niin tosiasioita ei suostuta myöntämään kun iltapäivälehdet ovat jonkin mielipiteen jostakin asiasta kansan syviin riveihin iskostaneet. Huomattava osa suomalaisista saattaa edelleen uskoa syyttäjän ajamiin saatananpalvontasyytteisiinkin...tässä Sallan noitavainossa argumenttinsa perustelevan henkilön demonisointi on saanut aivan vastaavia piirteitä eikä mikään tosiasia voi horjuttaa uskovaisten lujaa uskoa nimettömänä tapahtuvan kiusantekonsa oikeutukseen.
Tarkoititko että Putin näyttää mallia ja yksinkertaiset idiootit seuraavat perässä.
Sama sille, kuka sinne on hyväksytty, mutta onko Sallan edustaja suutaan aukaissut, kun vuodeosasto suljettiin. Muilta kuultuna ei ole vastaan pannut, eikä suutaan aukaissut.
Tästä näkee mihin on, mihin ei!
Onneksi alkaa tulla jo "seinä" vastaan!
https://www.facebook.com/reel/1198427725527574