Benzoista ja koksuista, koska ERÄS väittää että olen loukannut hänen kunniaa sekä väittänyt hänen käyttävän HUUMEITA.
Benzot on oikeesti kylläkin AHDISTUS SEKÄ UNILÄÄKKEITÄ, mutta Inarissa asuessa nuoret tankkasivat menopelejään ja sanovat " Pitää hakea BENZOO niin pääsee liikenteeseen. " Kyllä he kävivät BENZOT maksamassa vaikka tapana onkin sanoa, että " Pitää käydä hakemassa/ Annappa "
KOKSU näkyi olevan nimitys UPSEERIKOKELAASTA, mutta meillä kyllä lapset joivat koksua tai kokista jotka ovat myös lyhenteitä COCA COLASTA.
Kyllähän Coca Colassa alunperin on ollut varmaan myös KOKAIINIA koska se oli piristeeksi valmistettu juoma. Ei siinä nykyisin ole, koska KOKAIININ myynti on laitonta ja jos olisi laillista niin COCA COLAA myytäis tuolloin ALKOSSA eikä tavallisessa ruokakaupassa.
Piti vähän lukea
8
181
Vastaukset
- Anonyymi
Na huumeko huume. Met poromiehet juomma vain kiljua ja muita mietoja juomia. Vaateharjaaki käytämme nurin päin.
- Anonyymi
Tuskin suomalainen on kuitenkaan ollut teille saamea opettamassa vaan minä olen sitä mieltä, että saamea saamelaiset ovat kotona oppineet omilta SAAMELAISILTA vanhemmiltaan.
Ainakin meidän suvussa saamelaiset vanhemmat puhuvat lapsilleen saamea ja suomalaiset suomea.
- Anonyymi
Kannattaa nostaa vastasyyte kunnialoukkauksesta.
- Anonyymi
En kai minä vasta syytettä nosta jos sain HOVIOIKEUTEEN luvan jatkaa.
KOKSU saa kyllä nyt JÄPITTÄÄ, koska joutuu näköjään vetämään MANKELIN LÄMÄRIIN.
Vasta opettelen tätä INTTI SLANGIA joten SORI JOS SEKOILEN SANOISSA.
Vasta noin 3 minuuttia olen opetellut... - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En kai minä vasta syytettä nosta jos sain HOVIOIKEUTEEN luvan jatkaa.
KOKSU saa kyllä nyt JÄPITTÄÄ, koska joutuu näköjään vetämään MANKELIN LÄMÄRIIN.
Vasta opettelen tätä INTTI SLANGIA joten SORI JOS SEKOILEN SANOISSA.
Vasta noin 3 minuuttia olen opetellut...En kyllä tiedä kuka tuota MORTTIA oikein on opettanut, mutta hän on toiminut vastoin sääntöjä.
Kyllä KOKSUT JOUTUU JOSKUS PYYTÄÄN LÄMÄRILTÄ BENZOO niin saavat vitutukseen eli AHDISTUKSEEN HELPOTUSTA NIIN SAAVAT NUKUTTUA JA SE ON NORMAALIA.
Se on paljon parempi vaihtoehto, kuin VETÄÄ PÄÄN TÄYTEEN VIINAA JA JOUTUA ONGELMIIN. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En kyllä tiedä kuka tuota MORTTIA oikein on opettanut, mutta hän on toiminut vastoin sääntöjä.
Kyllä KOKSUT JOUTUU JOSKUS PYYTÄÄN LÄMÄRILTÄ BENZOO niin saavat vitutukseen eli AHDISTUKSEEN HELPOTUSTA NIIN SAAVAT NUKUTTUA JA SE ON NORMAALIA.
Se on paljon parempi vaihtoehto, kuin VETÄÄ PÄÄN TÄYTEEN VIINAA JA JOUTUA ONGELMIIN.Kyllä minä olen käynyt VEGASISSA ja lämäri lähetti todistuksen postissa.
Sanoin lämärille VEGASISSA, että olen ELSOSSA ja siellä on jotain ihme HÖSSELII erään KOKSUN partion kanssa, mutta teen parhaani niin AAMUKASAT HAJOAA.
Kyllä minä uskon, että OPIN TÄMÄN INTTI SLANGIN ja tämähän ISÄNMAALLINEN ASIA ja EN EDES TIENNYT, ETTÄ OLEN OSANNUT INTTI SLANGIA.
En edes tiedä mistä olen oppinut, mutta nyt kun luin noita sanoja niin suurin osa sanoista on olleet aina minulla käytössä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä minä olen käynyt VEGASISSA ja lämäri lähetti todistuksen postissa.
Sanoin lämärille VEGASISSA, että olen ELSOSSA ja siellä on jotain ihme HÖSSELII erään KOKSUN partion kanssa, mutta teen parhaani niin AAMUKASAT HAJOAA.
Kyllä minä uskon, että OPIN TÄMÄN INTTI SLANGIN ja tämähän ISÄNMAALLINEN ASIA ja EN EDES TIENNYT, ETTÄ OLEN OSANNUT INTTI SLANGIA.
En edes tiedä mistä olen oppinut, mutta nyt kun luin noita sanoja niin suurin osa sanoista on olleet aina minulla käytössä.Sanoin kyllä kuulusteluissa, että: Minusta kyllä tuntuu, että tämä menee ARMEIJAN HOMMIKSI.
Tämä kuulustelu oli se josta minä lähdin vankilaan istumaan edellisen kunnian loukkauksen sakkoa jonka olin itse pyytänyt muuntoon.
Tuskin olisi edes tarvinnut mennä VANKILAAN, mutta MORTTI OLI ILMOITTANUT ETTÄ BENZOJA KÄYTTÄVÄT KOKSUT KUULUU VANKILAAN.
ELI MINÄ OLIN 15 PÄIVÄÄ GINEKSESSÄ KAIKKIEN PUOLESTA JOTKA KOKSUINA JOUTUU VÄLILLÄ OTTAAN BENZOO NIIN SAAVAT EDES NUKUTTUA.
- Anonyymi
Met se hoijamma hommat. Meillä semmonen hovioikeus että pätkimmä outoa turphaa. Ja juoma kiljua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?1386032Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell1843704- 292673
PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä
Toivottavasti on s i n i v u o k k o nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w4672647- 2012335
- 1841968
Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale1291469- 581274
Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi
Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.371274Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen
Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha721056