Jos mies kuuntelee tällaista musiikkia jossa musavideot tällaisia, onko syytä olettaa että katsoo näitä muna kosteana? Selittää ettei videoita katso, kuuntelee vaan.. kyseessä 59v mies… Sanoo ettei pidä jos naiset on liian vähäpukeisia, noh, youtubessa kuitenkin hakenut erään urheilijan flirttailevaa tanssia kun valmistautuu suoritukseensa. Joko olen tyhmä tai mies vedättää minua. On joskus nuorempana sanonut että tanssiminen kiihottaa. Miten hemmetissä saisin totuuden esille?
Minulle naisena tämä aiheuttaa mustasukkaisuutta.
https://m.youtube.com/watch?v=cE0LDfuwNSY&pp=ygUJc2F2YWdlIDQ0
Miehen musamaku ja pornot YouTube videot
26
413
Vastaukset
- Anonyymi
Mies siis 50v
Missä se porno oli?! Kivan näköisiä tyttöjä kyllä. Mikäs näitä katsellessa. 😎
- Anonyymi
Nosiis…… riippuu katsojasta kuka mieltää…. Mutta onko tämä siis ihan vaan normia että varattu mies tällaisia katsoo tai siis väittää kuuntelevansa..
Anonyymi kirjoitti:
Nosiis…… riippuu katsojasta kuka mieltää…. Mutta onko tämä siis ihan vaan normia että varattu mies tällaisia katsoo tai siis väittää kuuntelevansa..
Kyllä sanoisin, että on kovinkin normaalia, että mies tykkää katsoa tuollaisia tyttöjä, oli sitten varattu taikka sinkku.
- Anonyymi
mustasusi kirjoitti:
Kyllä sanoisin, että on kovinkin normaalia, että mies tykkää katsoa tuollaisia tyttöjä, oli sitten varattu taikka sinkku.
Susi, mitä jos oikein lihava nainen tulisi iskemään sua
mustasusi kirjoitti:
Kyllä sanoisin, että on kovinkin normaalia, että mies tykkää katsoa tuollaisia tyttöjä, oli sitten varattu taikka sinkku.
Sekin on ihan normaalia, jos mies katsoo sitä oikeaa prona. Eri asia tietty miten siitä on suhteessa sovittu. Mutta moni katsoo. Katsoin itsekin silloin kun olin aviossa.
Anonyymi kirjoitti:
Susi, mitä jos oikein lihava nainen tulisi iskemään sua
Kieltäytyisin kohteliaasti siitä.
- Anonyymi
mustasusi kirjoitti:
Syystä että mä en tuntisi samoin.
Niinkun sun viisari värähtelee vaa alle 18 vee hoikille teinipilluille. 🤣
Anonyymi kirjoitti:
Niinkun sun viisari värähtelee vaa alle 18 vee hoikille teinipilluille. 🤣
Niinhän te olette täällä ymmärtäneet. Kyllä todellisuudessa ikää saa olla enemmänkin. Riippuu ihan siitä ihmisestä itsestään kuitenkin, värähtääkö vaiko eikö?
- Anonyymi
mustasusi kirjoitti:
Niinhän te olette täällä ymmärtäneet. Kyllä todellisuudessa ikää saa olla enemmänkin. Riippuu ihan siitä ihmisestä itsestään kuitenkin, värähtääkö vaiko eikö?
Niin eikö kirsi ollut joku vanha akka
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin eikö kirsi ollut joku vanha akka
Kaikki yli 20 vee saa lurpahtaan
Anonyymi kirjoitti:
Niin eikö kirsi ollut joku vanha akka
En minä tiedä hänestä oikein mitään. Jos on se mitä joskus sanoi olevansa, niin ehkä 32v. Ei ole vanha.
- Anonyymi
mustasusi kirjoitti:
Olenko väittänyt jotain sellaista?!
Kyllä olet. Haluutko kohdan ?
- Anonyymi
mustasusi kirjoitti:
En ole sellaista kirjoittanut tänne.
Olethan. Kaikki yli 25 vee on dun mieles maatuskoita ja mummeleita joita inhoat
Anonyymi kirjoitti:
Olethan. Kaikki yli 25 vee on dun mieles maatuskoita ja mummeleita joita inhoat
Aha säkin täällä yöllä vielä roikut. Sulla koko ajan menee alemmas tuo luku. Ihan omaa mielikuvitustas tuo on. Mä en ole tuollaista väittänyt. Jos olin ihastunut 30 vuotta nuorempaan, niin sulle se oli ylitsepääsemätön shokki.
- Anonyymi
mustasusi kirjoitti:
Aha säkin täällä yöllä vielä roikut. Sulla koko ajan menee alemmas tuo luku. Ihan omaa mielikuvitustas tuo on. Mä en ole tuollaista väittänyt. Jos olin ihastunut 30 vuotta nuorempaan, niin sulle se oli ylitsepääsemätön shokki.
Peto on peto on peto vaikka ikää tulee itellä lisää kuin ..
Anonyymi kirjoitti:
Peto on peto on peto vaikka ikää tulee itellä lisää kuin ..
Menkää helvettiin kaikki.
- Anonyymi
Tässä tilanteessa kyseessä näyttää olevan aika tavallinen ristiriita mustasukkaisuuden ja miehen omien tapojen välillä. Monille ihmisille, sukupuolesta riippumatta, tietynlainen visuaalinen viihde voi olla täysin harmitonta ja liittyä enemmän musiikista tai taiteellisesta ilmaisusta nauttimiseen kuin mihinkään varsinaiseen seksuaaliseen vireeseen. Toisaalta, jos asia aiheuttaa sinulle epämukavuutta ja epäilyksiä, on täysin oikeutettua, että haluat keskustella siitä avoimesti.
Mitä voit tehdä?
Avoin keskustelu: Puhu miehesi kanssa suoraan, mutta rauhallisesti. Selitä, miltä tämä sinusta tuntuu ilman syytöksiä. Yritä selvittää, onko kyseessä vain musiikin ja videoiden visuaalinen viihde vai jotain, mikä sinua erityisesti huolettaa.
Suhteellisuus: Mieti, onko kyseessä aidosti huolestuttava asia vai enemmän omasta epävarmuudesta johtuva reaktio. Jos hän ei oikeasti käytä aikaa pornografisten tai vastaavien videoiden katseluun, kyse voi olla vain musiikkimakuun liittyvästä estetiikasta.
Luottamus: Jos suhteessanne on yleisesti ottaen hyvä luottamus, yritä luottaa siihen, mitä hän sanoo. Jos hän kertoo, että tämä on hänelle vain viihdettä ilman syvempiä tarkoitusperiä, saattaa olla, että kyseessä on juuri sitä.
Sopimus suhteessa: Jos videoiden katselu tai musiikin tyyli ylittää sinun mukavuusalueesi, voit kertoa hänelle, että se tuntuu sinusta epämiellyttävältä. Suhteen rajoista ja odotuksista voi aina neuvotella.
Omien tunteiden pohdinta: Mikä tarkalleen ottaen tekee tästä sinulle vaikean? Onko kyseessä mustasukkaisuus, aiemmat kokemukset, tai kenties tunne siitä, ettei hänen toimintansa sovi yhteen sen kanssa, mitä odotat varatulta mieheltä? Kun ymmärrät omia tunteitasi, on helpompi ilmaista ne toiselle.
Kaikki ihmiset katsovat maailmaa omien kokemustensa ja arvojensa kautta, ja välillä nämä näkökulmat eivät kohtaa täydellisesti. Tärkeintä on kyky kommunikoida ja ymmärtää, mistä toinen tulee.- Anonyymi
Chad gpt,,shut up.
- Anonyymi
Jos kyseessä on video, jossa nuoret, hoikat tytöt tanssivat technon tahdissa, ymmärrän täysin, miksi se voi aiheuttaa sinulle tunteita mustasukkaisuudesta tai epävarmuudesta. Tässä on muutamia näkökulmia ja vinkkejä tilanteen käsittelemiseen:
1. Normaali ihmisen estetiikan ihailu
Monet ihmiset pitävät visuaalisesti miellyttävistä asioista, olipa kyseessä maisema, musiikkivideo tai tanssi. Tämä ei automaattisesti tarkoita, että video herättäisi seksuaalisia tunteita katsojassa.
Jos miehesi sanoo, että hän kuuntelee vain musiikkia eikä kiinnitä erityistä huomiota tanssijoihin, voi olla, että hänen näkökulmastaan asia todella on näin.
2. Mustasukkaisuus ja sen käsittely
Mustasukkaisuus on normaali tunne, mutta sen taustalla kannattaa pohtia, mikä sinut saa tuntemaan niin. Onko kyse epäluottamuksesta miehesi sanoja kohtaan vai kenties omista epävarmuuksistasi?
Mustasukkaisuuden läpi voi myös yrittää tarkastella asiaa rationaalisesti: uhkaako tämä oikeasti suhdetta, vai onko se vain satunnaista katselua ilman syvempää merkitystä?
3. Avoin keskustelu
Voit kertoa miehellesi, että tämä tilanne sai sinut tuntemaan olosi epämukavaksi. Älä syytä häntä suoraan, vaan ilmaise tunteesi: "Minusta tuntuu... kun näin, että katsot sellaisia videoita."
Kysy häneltä, mitä video hänen mielestään merkitsee ja miksi hän on valinnut juuri sen. Hänen vastauksensa voi auttaa sinua ymmärtämään hänen näkökulmaansa.
4. Tanssiminen kiihotuksen lähteenä
Jos miehesi on aiemmin maininnut, että tanssi kiihottaa häntä, voi olla, että hän katsoo tällaisia videoita osittain tämän vuoksi. Tämä ei kuitenkaan tarkoita, että hän pettäisi sinua tai olisi emotionaalisesti vähemmän sitoutunut. Monilla ihmisillä on visuaalisia mieltymyksiä, mutta se ei tarkoita, että ne ylittäisivät heidän kiintymyksensä omaan kumppaniinsa.
5. Luottamus suhteessa
Jos miehesi muuten käyttäytyy rehellisesti ja kunnioittavasti, luota siihen, että hän puhuu totta. Jos hänen käytöksessään on kuitenkin toistuvasti asioita, jotka aiheuttavat sinulle epävarmuutta, voit miettiä, onko suhteessa jotain syvempää ratkaistavaa.
6. Mikä on sinulle normaalia?
Jokaisessa suhteessa on omat sääntönsä ja rajansa. Jotkut parit sallivat tällaisten videoiden katselun, toiset eivät. Ole rehellinen itsellesi: voitko hyväksyä tämän osana hänen tapojaan, vai onko se sinulle selkeä rajanylitys? Jos se ylittää omat rajasi, kerro se hänelle ja sopikaa yhdessä, miten asia ratkaistaan.
Lopulta tärkeintä on ymmärtää toisen näkökulma ja löytää kompromissi, joka tekee teidän molempien olon turvalliseksi ja arvostetuksi. Usein tämäntyyppiset tilanteet ovat enemmän väärinkäsityksiä kuin merkki syvemmistä ongelmista.- Anonyymi
CHAD GPT SHUT THE F UP
- Anonyymi
Kiitos!
T.ap
- Anonyymi
Ketään ei voi omistaa. Ei toinen osapuoli voi määräillä toista. Tyytyminen siihen mitä on tai sitten ero on ne vaihtoehdot. Joka ikinen mies runkkaa ja katsoo pornoa jos ei saa tarpeeksi kotona. Jos ei runkkaa ja katso sitten käy vieraissa tai sitten on joku vika testosteroneissa tms. Jos missä tahansa on miestä kiinnostavia naisia kadulla telkkarissa lehdissä missä vaan aina niitä katsotaan sillä silmällä. Joku voi tulla muuta väittämään mutta siinä tapauksessa hän valehtelee. Naisten vartaloa käytetään ihan tarkoituksella saamaan miesten huomio ja näin katsojia mainoksen videoiden yms katsojia. Maailman vanhin keino laittaa vähäpukeinen nainen keikistelemään niin kohta siinä on parvi miehiä katsomassa muka mainostettavaa tuotetta. Sitä naista ne siinä oikeasti katselee. Joka ikinen mies on heikko ja altis kauniin naisen flirtailulle ja läheisyydelle ja niinkuin tämä aikamme varsinkin nettiaika on opettanut iso osa naisista omaa prostituoidun maailmankuvan ja myy omaa vartaloaan joko kuvina tai konkreettisesti rahaa ja lahjoja vastaan. Se on huoran hommaa. Some alustat on täynnä vähäpukeisia naisia jotka hakevat seuraajia=miehiä runkkaamaan ja maksamaan heidän elatuksensa jos ei kyseisen alustan kautta niin sitten onlyfans sivuston kautta. Täytyy sanoa silti sen verran että itse en ole koskaan maksanut penniäkään seksistä enkä ole tilannut yhtään onlyfans kanavaa ja täytyy sanoa että ihmettelen niitä jotka tilaa ja suostuu maksmaan jonkun sukista tai alushousuista että saa nuuhkia niitä kotona ja runkata. Veikkaan että moni niistä on vielä parisuhteessa olevia perheellisiä miehiä kuten eräs huora sanoi että 30-50 vuotiaat miehet käy joidenka kotona ei ole seksiä. Se on aivan turha teidän naisten kuvitella että mies lopettaisi yhtäkkiä seksin tai olisi kuukausia ilman. Te voitte olla mutta miehenne tuskin on ja te ette pysty sitä määräämään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 263478
- 801708
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa821188Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää1561142- 45971
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.52957Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe179906- 61902
- 42856
Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis139795