Potkut valojen kelloniemelle

Anonyymi-ap

Meinaako tosiaan, että on saanut potkut kaupungilta sen vuoksi, että on muutaman tonnin määrärahaylityksen (jos ylipäätään semmoista on ollut) joskus kyseenalaistanut. Heh! Meitä on moneksi. Tämä on taas sitä tuttua ja taattua kelloniemeä. Kyllä potkujen syyt ovat ihan muualla. Ne on olleet julkisuudessakin monta kertaa ja ovat erittäin vakavia ja varmasti valituksen kestäviä. enkä lähde niitä enään kertaamaan. Työnantajan osalta tehtiin vakava virhe siinä, että tämän annettiin jatkua ja jatkua, ennenkuin peli vihellettiin työnantajan puolelta poikki. Liian monta kertaa annettiin mahdollisuus käytöstapojen korjaamiseen.

3

419

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Höpö höpö. Laita linkit niihin julkisiin tietoihin, jossa nämä syyt ovat ja erittele ne myös tänne. Muutoin pelkkää paskaa nuo kommenttisi.

    • Anonyymi

      Niinpä.
      Kyllä tuo irtisanominen tehtiin puhtaasti kyvyttömyydestä tehdä yhteistyötä organisaatiossa. Miksi hän edelleen jauhaa selvää asiaa?

      • Anonyymi

        Yhteistyökyvyttömyydellä on eri merkityksiä. Nykyaikaan kuuluu erimieltä olevan leimaaminen kyseistä luonnehdintaa käyttöen hankalaksi ja huonoksi ihmiseksi. Lapsikin voi julistaa hiekkalaatikolla, että mie määrään nyt ja samalla julistaa eri mieltä olevat kanssaleikkijät yhteistyökyvyttömiksi.

        Itse kavahdan yleensä henkilöä, joka puhuu yhteistyökyvyttömyydesta ja odotan oletuksena ainakin jonkintasoista päsmäröintiä ja sanelua sieltä suunnasta.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      259
      2389
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      70
      2378
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1558
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      41
      1401
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      64
      1367
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      133
      1329
    7. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1230
    8. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      82
      1019
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      1009
    10. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      999
    Aihe