Älkää hyvät ihmiset menkö Kittilään, se on ihan seko paikka

Anonyymi-ap

Kunnan päätöksiin haetaan opit Putinilta. Meno on kuin entisissä romaanileireissä. Rikolliset johtavat kuntaa!

14

906

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Peruin jo Kittilän lomareissun keväältä . Lähdemme pohjois Ruotsiin . Ei minä enää.kittilään .

    • Anonyymi

      Eilen (16.12.) katsoin televisiosta dokumenttiä Kittilän päättäjien toimista Mäkelän erottamisasiassa ja Levin hissikauppojen suhmuroinnissa. Kyllä on tollot kunnan asioista päättämässä, kusi noussut päähän osalla ja sumentanut aivot. Osaatteko edes hävetä?
      Hyvät äänestäjät vaihtakaa kevään kunnallisvaaleissa edustajanne valtuustoon!!

      • Anonyymi

        Se shamaani oli paras.....naurettiin vedet silmissä.


    • Anonyymi

      Kommentti: Hurja kannatukse lasku Sdp:n Antti Lindtman on nyt tuhon tiellä
      Helsingin Sanomien gallup nosti Sdp:n kannatuksen lukuihin, joita puolue on nähnyt viimeksi 17 vuotta sitten. Lindtman on tuhon tiellä kaikki kannatus kaikkoaa sdp


      Sdp:n puheenjohtaja Antti Lindtman näyttää saaneen punaisesta demarilangasta viimein kunnolla kiinni. ja tuhoaa koko puolueen puuttinismii punaiset viivat.

      Helsingin Sanomien tuore gallup lyö Sdp:lle sellaisen kannatuksen –laskun jollaisen puolue on nähnyt .

      Kimmo Kiljusen (sd) tai Krista Kiurun (sd) tuoreet valiokuntatouhut ja -skandaalit ovat iskeneet lovea ja krista kiurun kiusaamis kohu yms,demareiden kannatukseen jyrkkää alamäkeen kannus lähtenyt.



      Pääministeri Petteri Orpon johtama kokoomus johtaa Sen kannatus on tasisen varmaa kuin myös perusuomalaisten .

      Riikka Purran perussuomalaisten kannatus on vahvaa suomen kansa luottaa hallituksen talous linjaan vahavasti.

      Mitkähän päähallituspuolueiden luvut ovat vuodenvaiheen jälkeen, kun sairaaloiden päivystysleikkausten tehokkuuden säätäminen lisääntyy.

      Maakunnissa elää Hallitusen luottamuksen henki.


      Gallup-lukujen valossa voi kysyä, mihin Sdp:n kannatus olisi 12 prosenttia kohujen saattelemana .

    • Anonyymi

      PPP

      eli putinpersupurra

    • Anonyymi

      <zx x

    • Anonyymi

      asdfge

    • Anonyymi

      Aloitaja aloitus osui naulan kantaan. "Kunnan päätöksiin haetaan opit Putinilta. Meno on kuin entisissä romaanileireissä. Rikolliset johtavat kuntaa!" Itse olen täysin samaa mieltä.

      Muuten olen sitä mieltä että jos kommentoidaan Kittilän rikoksia tehnyttä johtoa niin siitä olisi hyvä keskustella. Valtakunan ja maakuntapolitiikaan kallupeineen voi avata oman keskustelun jossa voi esitää oman näkemksensä johon vastaa asiasta kiinostuneet.

      Olen myös sitä mieltä että jos ei osaa kirjoitaa muuta kun aakosia niin kirjoitusharjoitukset voisi tehdä ihan omassa ympäristössään.

    • Anonyymi

      Kittilässä pieni piiri toimii laillistettu mafia,tekevät "ystävän"palveluja toisilleen ja muita reviirille tunkeutujia vieroksuutaan,mustamaalaataan tehdään naurunalaisiksi

      • Anonyymi

        Tämä on helppo uskoa jo lukemalla näitä Kittilän tekstejä. Siellä on todella röyhkeä ja voimakas mafioosojen sakki joka on onnistunut levitäytymään laajasti kunnan hallintoon.

        Onneksi syytäjä jaksoi raataa vuosikausia tätä mafioosoyhteisöä vastaan. Ymmärän että syyteiden läpimeno on vaikeaa koska syytetyn syytömyys suoja on Suomessa korkea. Toki niin pitää ollakkin vaikka suuri osuus rikollisia siitä hyötyy. Tällä mallilla suojataan se ettei syytömät saa tuomiota vahingossa.

        Toki sivistys leviää koulutuksen myötä myös Kittilään. Toivotaan että se vaikeutaa jatkossa sutkien rikolista toimintaa. Valitettavasti en ole täysin vakuutunut että tilanne Kitilässä kovin pikaisesti paranee. Mätä paranee hitaasti, joskus ei ollenkaan.


    • Anonyymi

      Oikian värinen jäsenkirja niin homma toimii

      • Anonyymi

        Muistaa työntää kieli oikeaan paikkaa,katkeria ukkoja ja ämmiä kylä täynnä.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      105
      3535
    2. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      201
      2267
    3. Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle

      Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,
      Maailman menoa
      0
      2110
    4. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      37
      1852
    5. Skodan hankintaan painostaminen toi potkut

      Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll
      Skoda
      9
      1659
    6. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      95
      1108
    7. No onneks ei tartte sit olla

      Mustis ku se ootki sinä itte 😂😂 Oon pelännyt että ehkä teille kehkeytyy jotain enemmän ku niin paljon yhteistä mut....
      Ikävä
      5
      900
    8. Mitä sun päässä oikeen liikkui

      Silloin kun menit laittamaan sille viestiä? Jotenkin tosi outoa?
      Ikävä
      51
      872
    9. Lahden kolarisuma ja automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä

      Olisiko uudehkojen autojen automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä vähentänyt kolareiden määrää tuolla Lahden tiellä? Sumu
      Yleistä autoilusta
      69
      837
    10. Sinkkuihmisten suppea kuva maailmasta.

      Siskoni on jo vannoutunut sinkku. Hän ei haaveile mitään suhdejuttuja. Mutta välillä mietin, miten vähän ja suppeasti
      Sinkut
      130
      802
    Aihe