Saamelaiset voivat syyttää itseään, koska eivät ole edes halunneet opettaa meille suomalaisille saamea, mutta ovat valmiita syyttelemään meitä niin, kuin PAKOLAISINA maahan tulleet rasismista.
Itse eivät edes ole halukkaita puhumalla opettamaan meille omaa äidinkieltään vaan syrjivät meitä ja kieltävät meiltä kaikki sanat, pelit sekä leikit, koska heistä nuo ovat rasismia.
Eivät ole vielä onneksi kieltäneet PIPARKAKKU AKKOJA JA UKKOJA!
Minä jäin miettimään, että minähän voisin laittaa tuosta maininnan KORKEIMPAAN OIKEUTEEN, että PIPARKAKKU NAISET, MIEHET SEKÄ LAPSET LIETSOVAT RASISMIA SUOMESSA JA JOULUKAAN EI TUNNU ENÄÄN JOULULTA, KOSKA PITÄÄ AINA MIETTIÄ, ETTÄ ONKOHAN TÄMÄ RASISMIA VAI EI.
JOULU STRESSI ON NYKYÄÄN VIELÄ PAHEMPI MITÄ ENNEN, KOSKA EI OIKEESTI VOI TIETÄÄ MIHIN RIKOKSEEN SYYLLISTYY.
JOULUTORTUT OVAT JO KUULEMMA NATSIEN HAKARISTEJÄ.
Nyt alkaa näyttämään hyvältä
Anonyymi-ap
0
163
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1492033Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3051737- 931567
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001210Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois781203- 671150
- 251071
- 481007
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73966- 45947