Saamelaiset voivat syyttää itseään, koska eivät ole edes halunneet opettaa meille suomalaisille saamea, mutta ovat valmiita syyttelemään meitä niin, kuin PAKOLAISINA maahan tulleet rasismista.
Itse eivät edes ole halukkaita puhumalla opettamaan meille omaa äidinkieltään vaan syrjivät meitä ja kieltävät meiltä kaikki sanat, pelit sekä leikit, koska heistä nuo ovat rasismia.
Eivät ole vielä onneksi kieltäneet PIPARKAKKU AKKOJA JA UKKOJA!
Minä jäin miettimään, että minähän voisin laittaa tuosta maininnan KORKEIMPAAN OIKEUTEEN, että PIPARKAKKU NAISET, MIEHET SEKÄ LAPSET LIETSOVAT RASISMIA SUOMESSA JA JOULUKAAN EI TUNNU ENÄÄN JOULULTA, KOSKA PITÄÄ AINA MIETTIÄ, ETTÄ ONKOHAN TÄMÄ RASISMIA VAI EI.
JOULU STRESSI ON NYKYÄÄN VIELÄ PAHEMPI MITÄ ENNEN, KOSKA EI OIKEESTI VOI TIETÄÄ MIHIN RIKOKSEEN SYYLLISTYY.
JOULUTORTUT OVAT JO KUULEMMA NATSIEN HAKARISTEJÄ.
Nyt alkaa näyttämään hyvältä
Anonyymi-ap
0
114
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss845870Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa243507- 1572023
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a2271959Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1741721Martinan bisnekset rajusti tappiolla
Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.2821475Voiko olla, onko se tosiaan niin että
Kumpikin rakastetaan toisiamme. Nyt pitää sukeltaa pakastimeen ❤️🥵571011- 67991
Metsa Man Extra kanava toimii hyvin
ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.21980Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?
Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.109917