Jeesustähti

Anonyymi-ap

Syttyykö tänä vuonna taivaalle herramme Jeesuksen Kristuksen tähti. Betlehemin tähti joka valaisi niin Golgatan kuin Juudeankin. Yhtä kirkkaita oli yö ja päivä kun Maria ja Joosef ratsastivat Betlehemiin. Jeesustähti valaisi heidän matkaansa.

Näkyykö Jeesustähti myös Suomen taivaalla?

3

192

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuskin syttyy mitään tähtiä.

    • Anonyymi

      eihän se tähti tainnut olla vaan supernova-räjähdys. Tosin ajankohta ei täysin osu kohdilleen, mutta se voi olla myös entisaikojen ihmisten laskutaidottomuutta.

    • Anonyymi

      Sinä päivänä kun Jeesus tulee takaisin Betlehemin tähti syttyy jälleen, yhtä kirkkaana kuin aiemminkin. Se voi hyvinkin tapahtua nyt Jouluna. Nyt syntisillä on ollut aikaa tehdä parannus ja joka ei ole tehnyt, kärisee Betlehemin tähden kuumuudessa ikuiseen kadotukseen. Parannuksen tehnyt nauttii tähden kirkkaudesta ylellisessä ja rauhallisessa paratiisissa. Vielä on aikaa tehdä parannus.

      Nythän nykypäivän tähtitieteilijät eivät osaa laskea, milloin Betlehemin tähti syttyy, mutta kaikesta on kyllä kerrottu raamatussa ja tieto löytyy sieltä kun osaa tulkita kirjoituksia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6158
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5627
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      57
      2663
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      107
      2088
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1788
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1744
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1623
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1277
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1187
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      1038
    Aihe