Kestääkö lapin kansa tarkastelua? rasismikohu?
Anonyymi-ap
2025-01-01 10:39:48
Ilmoita
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/d17b944d-f8ba-45e9-b159-73523d4165d8
Mitä riikka oikeasti kirjoitti ja miten vallasta juopunut media levitti valetietoa ympäri maailman -niminen teos on Välimaan mukaan ”tarkka analyysi median vallankäytöstä ja tiedotusvälineiden virheiden seurauksista”.
– Se kysyy päivänpolttavasti, kuka enää vahtii vallan vahtikoiria, kirjan takakannessa lukee.
miten vallasta juopunut media levitti valetietoa ympäri maailman
29
440
Vastaukset
- Anonyymi
äänestä 134
- Anonyymi
vihervassariteinit lähti leikkiin mukaan...
- Anonyymi
oliko asia sitä woke hommoo?
- Anonyymi
Taleban kielsi ikkunat, joista voisi tirkistellä naisten arkitouhuja.
Anonyymi-ap
2024-12-31 12:20:05
https://www.hs.fi/maailma/art-2000010932804.html?utm_medium=promobox&utm_campaign=hs_tf&utm_source=is.fi&utm_content=promobox
Miten näin alkukantaista sadistisesti naisia alistavaa kulttuuria voi vielä olla nykyaikana maailmassa?
mediat juu - Anonyymi
Onhan se nähty miten media ei enää ole neutraali sanantuoja. Viimeisin moka oli tuon kommaritytön viesti väkivalloin aseellisesti tehdä kommarivallankumous. Pidettiin esillä niin kauan että kaikki ehtivät lukea vasta sitten vastahakoisesti poistettiin kun joku huomautti.
Media pelottelee ihmisiä vasemmiston kannatuksen nousulla ja kirjoittaa juttuja vain värillisten ja matujen menestystarinoista. Kun yksi menestyy se on valtava menestys ja ei kerrota siitä miten noin 99 9% elelee tukien avulla ja tekee vain rötöksiä ja tärkein asia on uskonto.- Anonyymi
TTK hyvä esimerkki-voi perjantai
- Anonyymi
konfliktissä sarjassa hyvä viidakkonaama...pakollinen?
- Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15524488/juha-lesta-sipila-pitaa-kutsuvieraidensa-oulun-raiskuiden-uhrimaaraa-normaalina!
miksi poliitikko alisti omaa kansaa islamin käyttöön? - Anonyymi
Paco Diop-googlaa nimi
- Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/yhteiskunta/maahanmuutto
jatkuu se vaan - Anonyymi
kuka enää vahtii vallan vahtikoiria, kirjan takakannessa lukee.
- Anonyymi
Media pelottelee ihmisiä vasemmiston kannatuksen nousulla ja kirjoittaa juttuja vain värillisten ja matujen menestystarinoista. Kun yksi menestyy se on valtava menestys ja ei kerrota siitä miten noin 99 9% elelee tukien avulla ja tekee vain rötöksiä ja tärkein asia on uskonto.
Äänestä PS ja kok - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Media pelottelee ihmisiä vasemmiston kannatuksen nousulla ja kirjoittaa juttuja vain värillisten ja matujen menestystarinoista. Kun yksi menestyy se on valtava menestys ja ei kerrota siitä miten noin 99 9% elelee tukien avulla ja tekee vain rötöksiä ja tärkein asia on uskonto.
Äänestä PS ja kokyhdessä sanoo stubb
- Anonyymi
woke
- Anonyymi
seide so
- Anonyymi
oomi887
- Anonyymi
134
- Anonyymi
Jänskä nähä mitkä mediat ovat saaneet USAID-rahoitusta. Onko jopa Suomessa ollut maksetut jutut? Kun tuomarin asettama banni loppuu, niin Elon kertoo faktat. Tuomarithan voi jarrutella vaalivoittajia aikansa USA:ssa, muttei loputtomiin.
- Anonyymi
Vsltzd4
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vsltzd4
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/7f11018d-8786-49c4-903b-7d497528680d
Purra sanoi joutuneensa lapsena selliin Tallinnassa – Ex-miliisipäällikkö kommentoi: ”Kalterihäkissä ei varmasti odottanut”
Klandorf sanoo, että Tallinnan satamassa kyllä oli 80-luvulla tila, huone, johon myös ulkomaalaisia saatettiin sulkea, mutta vain erittäin pätevistä syistä ja vain enintään kolmen tunnin ajaksi.
– Mikään vankiselli se ei varmasti ollut ja sinne pantiin yleensä vain, jos ulkomaalainen oli juovuksissa tai jos hän oli ollut osallisena rikkeessä, josta tuli koostaa protokolla. Maksimissaan kolmen tunnin jälkeen hänet vapautettiin.
Neuvostoliiton tulli otti Purran äidin kiinni satamassa, koska tällä oli mukanaan tavaraa, jota ei maahan saanut tuoda. Klandorf muistuttaa, että Neuvostoliitossa tulli oli sidoksissa valtion turvallisuuspalveluun eli KGB:hen.
Klandorf lähes tuohtuu, kun hänelle huomauttaa, että ”kaltereiden taakse” joutuessaan Riikka Purra oli sanojensa mukaan vain noin seitsemänvuotias.
– Lapsia siihen huoneeseen ei pantu, jos hän ei ollut subjekti (osallinen, syyllinen), ja seitsenvuotias lapsi ei varmasti ollut missään tapauksessa subjekti. On ilmeistä, että tyttö joutui odottamaan niin kauan kun hänen äidilleen koostettiin protokolla, mutta missään kalterihäkissä hän ei varmasti odottanut."
Totuus on persuille tuntematon käsite.
- Anonyymi
hyssss
- Anonyymi
134
- Anonyymi
Nnnnin
- Anonyymi
Lapin vihreät vastaa?
- Anonyymi
Koskiniemi PS
- Anonyymi
llkosus
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävä sinua
Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k354463- 553065
Otavassa tapahtuu!
Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut462958- 302763
Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan
Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.3412685Tulemmeko hyvin
Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s82665- 382339
Kesäseuraa
Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t542085- 51981
Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta461703