Marsissa oli ennen muinoin ilmakehä ja magneettikenttäkin, mutta ydinsotamme tuhosi nämä aikanaan. Avaruusaluksemme pääsi kuitenkin lentämään Marsista maahan fuusioenergian avulla aikanaan mukanaan avaruusolioita, joita kutsutaan ihmisiksi, ja täten olemme vain satunnainen vieraslaji Telluksella, ja siksi loogisesti tuhoamme maapallon luonnon ja ympäristön elinkelvottomaksi. Abduktiivinen päättely eli moderni tieteellinen päättely kumoaa uskottavasti evoluutioteorian ja luomisopin samanaikaisesti. Olen sitä mieltä, että meidän on nostalgiasyistä hyvä päästä takaisin Marsiin ymmärtääksemme itseämme paremmin.
Mikä onkaan ihmisen alkuperä lähtökohtaisesti? Näyttää siltä, että tuhoamme kaikki planeetat omalla toiminnallamme. Mutta ihmisen alkuperä on, näin meidän kesken, maailmankaikkeuden ikuinen salaisuus, jota ei sovi kenenkään tietää tai siitä muille kertoa.
Ihmisen alkuperä on suuri filosofinen mysteeri
1
192
Vastaukset
- Anonyymi
1780 asti kun kirkko ja usko oli voimassa ei tuhottu maailmaa niin kuin nykyisin.
Sitten tapahtui jotakin jota historia ei kerro sekä myös Ranskan vallankumous. Siinä kuninkaille ja kirkolle annettiin lähtöpassit.
Mutta jo vedenpaisumus tarina kertoo että KUN EI OLE KYKYÄ KENELLÄKÄÄN ENÄÄ HALLITA TILANNETTA NIIN VÄKIVALTA ASTUU AINOAKSI KEINOKSI RATKAISTA ONGELMAT.
Kuka onkin hän joka laittaa kaikille sormet suuhun ja tuttipullon käteen saattaen sekasorron suureksi sitä en yhtään tiedä.
Onko se joku nainen , joku eläinlaji , joku alien olento tai demoni tai saatana. Sen tiedän että ihminen on lihaa ja liian heikko saadakseen aikaan mitään tuhoa.
Luulisin että se on jokin eläilaji. Kun katselee luontodokkareita ja hyönteisten yhdyskuntia niin niillä on melkoiset tuhotaipumukset.
Kerran lähellä talvea kädelleni lensi hyönteisen joka muistutti muinaista dinosaurusta ulkonäöltään. Onko dinot inkarnoitunut hyönteisiksi meidän aikaamme?
Totuutta pitää etsiä. Ei sitä löydy kirjoista. Aloittajan tarina on esteettisesti kaunis kuten muutkin kirjat. Mutta Totuus on selvitettävä jollakin keinolla Hengen avulla työskennellen.
Eläintiede on avain. Ihmisiä on aina hyvin vähän verraten jälleensyntyneisiin eläimiin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 453663
Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai723225Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist303015Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1612775En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛142497- 252299
Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?41740Kirjotan ikävää ulos
Haluaisin kuulla mitä ajattelet minusta. ihan mitä vaan mitä mietit. Voisit kertoa minulle, tai sitten kirjoittaisit run141728Sinä se vaan jaksat
Suosittelen lopettamaan hyvissä ajoin, tuo toimintas ei auta unohtamiseen. Jossain vaiheessa asia julkistuu enkä usko et231647- 151376