Ihmisen alkuperä on suuri filosofinen mysteeri

Anonyymi-ap

Marsissa oli ennen muinoin ilmakehä ja magneettikenttäkin, mutta ydinsotamme tuhosi nämä aikanaan. Avaruusaluksemme pääsi kuitenkin lentämään Marsista maahan fuusioenergian avulla aikanaan mukanaan avaruusolioita, joita kutsutaan ihmisiksi, ja täten olemme vain satunnainen vieraslaji Telluksella, ja siksi loogisesti tuhoamme maapallon luonnon ja ympäristön elinkelvottomaksi. Abduktiivinen päättely eli moderni tieteellinen päättely kumoaa uskottavasti evoluutioteorian ja luomisopin samanaikaisesti. Olen sitä mieltä, että meidän on nostalgiasyistä hyvä päästä takaisin Marsiin ymmärtääksemme itseämme paremmin.

Mikä onkaan ihmisen alkuperä lähtökohtaisesti? Näyttää siltä, että tuhoamme kaikki planeetat omalla toiminnallamme. Mutta ihmisen alkuperä on, näin meidän kesken, maailmankaikkeuden ikuinen salaisuus, jota ei sovi kenenkään tietää tai siitä muille kertoa.

1

250

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      1780 asti kun kirkko ja usko oli voimassa ei tuhottu maailmaa niin kuin nykyisin.
      Sitten tapahtui jotakin jota historia ei kerro sekä myös Ranskan vallankumous. Siinä kuninkaille ja kirkolle annettiin lähtöpassit.

      Mutta jo vedenpaisumus tarina kertoo että KUN EI OLE KYKYÄ KENELLÄKÄÄN ENÄÄ HALLITA TILANNETTA NIIN VÄKIVALTA ASTUU AINOAKSI KEINOKSI RATKAISTA ONGELMAT.

      Kuka onkin hän joka laittaa kaikille sormet suuhun ja tuttipullon käteen saattaen sekasorron suureksi sitä en yhtään tiedä.

      Onko se joku nainen , joku eläinlaji , joku alien olento tai demoni tai saatana. Sen tiedän että ihminen on lihaa ja liian heikko saadakseen aikaan mitään tuhoa.

      Luulisin että se on jokin eläilaji. Kun katselee luontodokkareita ja hyönteisten yhdyskuntia niin niillä on melkoiset tuhotaipumukset.

      Kerran lähellä talvea kädelleni lensi hyönteisen joka muistutti muinaista dinosaurusta ulkonäöltään. Onko dinot inkarnoitunut hyönteisiksi meidän aikaamme?

      Totuutta pitää etsiä. Ei sitä löydy kirjoista. Aloittajan tarina on esteettisesti kaunis kuten muutkin kirjat. Mutta Totuus on selvitettävä jollakin keinolla Hengen avulla työskennellen.
      Eläintiede on avain. Ihmisiä on aina hyvin vähän verraten jälleensyntyneisiin eläimiin.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      48
      950
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      15
      828
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      497
      779
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      46
      707
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      42
      644
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      36
      586
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      586
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      169
      536
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      530
    10. Mitä haluaisit kysyä tänään

      Kaivatultasi? Anna jokin tunniste itsestäni tai hänestä.
      Ikävä
      44
      480
    Aihe