Marsissa oli ennen muinoin ilmakehä ja magneettikenttäkin, mutta ydinsotamme tuhosi nämä aikanaan. Avaruusaluksemme pääsi kuitenkin lentämään Marsista maahan fuusioenergian avulla aikanaan mukanaan avaruusolioita, joita kutsutaan ihmisiksi, ja täten olemme vain satunnainen vieraslaji Telluksella, ja siksi loogisesti tuhoamme maapallon luonnon ja ympäristön elinkelvottomaksi. Abduktiivinen päättely eli moderni tieteellinen päättely kumoaa uskottavasti evoluutioteorian ja luomisopin samanaikaisesti. Olen sitä mieltä, että meidän on nostalgiasyistä hyvä päästä takaisin Marsiin ymmärtääksemme itseämme paremmin.
Mikä onkaan ihmisen alkuperä lähtökohtaisesti? Näyttää siltä, että tuhoamme kaikki planeetat omalla toiminnallamme. Mutta ihmisen alkuperä on, näin meidän kesken, maailmankaikkeuden ikuinen salaisuus, jota ei sovi kenenkään tietää tai siitä muille kertoa.
Ihmisen alkuperä on suuri filosofinen mysteeri
1
152
Vastaukset
- Anonyymi
1780 asti kun kirkko ja usko oli voimassa ei tuhottu maailmaa niin kuin nykyisin.
Sitten tapahtui jotakin jota historia ei kerro sekä myös Ranskan vallankumous. Siinä kuninkaille ja kirkolle annettiin lähtöpassit.
Mutta jo vedenpaisumus tarina kertoo että KUN EI OLE KYKYÄ KENELLÄKÄÄN ENÄÄ HALLITA TILANNETTA NIIN VÄKIVALTA ASTUU AINOAKSI KEINOKSI RATKAISTA ONGELMAT.
Kuka onkin hän joka laittaa kaikille sormet suuhun ja tuttipullon käteen saattaen sekasorron suureksi sitä en yhtään tiedä.
Onko se joku nainen , joku eläinlaji , joku alien olento tai demoni tai saatana. Sen tiedän että ihminen on lihaa ja liian heikko saadakseen aikaan mitään tuhoa.
Luulisin että se on jokin eläilaji. Kun katselee luontodokkareita ja hyönteisten yhdyskuntia niin niillä on melkoiset tuhotaipumukset.
Kerran lähellä talvea kädelleni lensi hyönteisen joka muistutti muinaista dinosaurusta ulkonäöltään. Onko dinot inkarnoitunut hyönteisiksi meidän aikaamme?
Totuutta pitää etsiä. Ei sitä löydy kirjoista. Aloittajan tarina on esteettisesti kaunis kuten muutkin kirjat. Mutta Totuus on selvitettävä jollakin keinolla Hengen avulla työskennellen.
Eläintiede on avain. Ihmisiä on aina hyvin vähän verraten jälleensyntyneisiin eläimiin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723113
- 602854
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322405- 802236
- 602053
- 952016
- 121606
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171577Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301420Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?351408