Aika paljon. Nämä ja sukupuuttoon kuolleet eivät kehity juuri mihinkään.
Tuhansia vuosia sitten on keksitty sellaisia keksintöjä joita ei osata edelleenkään keksiä. mm. Rooman Betoni. Rakennustekniikat, monimutkainen aurinkokello, Pyramidit ja niiden selkeä yhteys muinaiseen tähtitieteeseen. Maapallo on ollut täynnä korkeakulttuureita. On löydetty jopa 5000 ekr oleva lasten leikkitraktori. Intiasta tuhansia vuosia vanhoja merkkejä ja jäämiä ydinlaukauksesta.
Yllä olevat asiat ovat historiallisia, todistettuja faktoja.
Minun teoriani on seuraava:
Maapallolta tuhottiin muutamilla ydinlatauksilla dinosaurukset ja muut örkit ja tilalle tuotiin Marsilaisia. Mars tämän jälkeen pommitettiin tuusan nuuskaksi. Syy tähän on vielä hakusessa.
Oppineet marsilaiset rakensivat uutta Marsia hartiavoimin. Oli koneita, oli lentäviä härveleitä ynnä muuta.
Marsilaiset kuitenkin alkoivat taas kähisemään keskenään. Marsilaisten alempi rotu sekottuivat aikojen saatossa älykkäämpään rotuun ja Marsilais-maapallolaiset tyhmenivät. Korkeakulttuuri unohtui. Sodat ja tulevat uskonnot hävittivät toisten teknologiaa. Tyhmempi ihmisrotu lähti pohjoiseen, asumaan luoliin, alkeellisiin savupirtteihin missä toisessa nurkassa nukuttiin ja toisessa ulostettiin.
Älykkäämmät jäivät lämpimiin maihin kirjoittelemaan esi-isiensä muistoja seiniin ja papyryskääröihin ja alkaen taas kehittyä.
Jälleen tuli sotia ja uusi ihmiskunta hajaantui sinne sun tänne. Tuli keski-aika, uskonpuhdistukset tuhosivat historiaa ja polttivat rovioilla teknisesti edistyneimmät.
Tästä saivat avaruusoliot tarpeekseen. Ne avaruusoliot jotka toivat tulevan ihmiskunnan aikoinaan maahan.
Viisaimmille ihmisille annettiin tiedot ja taidot joiden kautta syntyi teollinen vallankumous ja sen seurauksena nykyaika.
Aika alkaa kuitenkin olla taas kaoottinen. Kehitys alkaa junnaamaan paikoillaan.
Niinpä avaruusoliot tulevat taas kerran maapallolle ja alkaa uusi aika
Uusi aika koittaa,
1,5-1,7 eliölajia maapallolla
Anonyymi-ap
0
172
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.2812926Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka572326Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3482007- 1151733
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1231694Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121375- 661317
- 681253
- 581242
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl771191