Röyttäntiellä koirankakka

ja oli muuten kaunis näky.otin oikein valokuvan ja laitoin facepookkiin.saisi tulla lisääkin kakkia,niin kuvaamista riittäisi jatkossakin.
35739
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 35

Vanhimmat

Nyt oikeasti! Tämä koiranp***a-asia! Ei jaksa!

Miksi sä avaat? Uuden keskustelun aina? Miksi?

Joka paikassa näette sitä koko ajan aivan kauheaa? En halua enää lukea tästä, että p*skaa siellä ja täällä!

Äänestä

"lisääkin kakkia,niin kuvaamista riittäis"

Minulla on sellainen muistikuva, että tuohon kuvaamisintoon löytyy joku latinankielinen diagnoosikin.

Äänestä
  • Mä en kohta enää lue Suomi24!

    Äänestä

kyllä joku hullu järjestää kriisi apua

Äänestä

Kyllä on pienet murheet siellä.

Äänestä

Ajelin siitä iltasella autolla,
niin jollekin lenkkeilijälle
tullut hätä kesken taipaleen.
Väänsi torttua siinä tien
vieressä.

Äänestä

Vois piettää koiranpaska keräys talkoot ja kasata ne paskat yhteen läjään Viktoorian torille, niin olis turisteillekkin ihmeteltävää ja kuvattavaa täällä Tornion puolellaki ja samalla voi myydä sitä paskaa rasiassa nuuskana matkamuistoksi. Samalla sais nämä koiran paskan kyttääjät liikuntaa, ku noukkisivat niitä paskoja kyttäämisen sijasta.

Äänestä
  • Ei se ole koiran paskaa. Se on poliitikkojen puhetta. Ne puhuvat niin paljon paskaa, että se näkyy jo läjinä kaikkialla. Torniossa ne läjät on persujen puhetta, etupäässä ministerin.

    Äänestä

Tornion Kivirannan uloste-kysymys on kohta koko Suomen ykkösuutinen. Voisko Tornion kaupungin vakuunan tornin muuttaa kuvan niin, että vaakuna on puoleenväliin täynnä P*SKAA ja tornin pää vain pilkistää! Tornionjoen nimi muutetaan ULOSTEJOKI, ruotsiksi SKITÄLV. Koirien Paratiisitiestä nyt puhumattakaan. Tornion kaupunginhallituksen pitäisi pitää hätäistunto tämän ulostetilanteen johdosta, miten estetään, että Tornion kaupunki ei huku koirien p*skaan? HÄTÄTILAHALLITUS perustettava uusi kaupunginhallitus, ja LEX TORNIO, joka määrää valtion sotavoimat avuksi puhdistamaan tiet, ettei lapset ryve sonnassa!

Äänestä

olette käsittäneet väärin, minun röytäntien koiran kakka oli aivan ihana ja kuvauksellisen kaunis.

Äänestä

minä pruukaan kerätä kaikki koiran kakat pussiin ja tuoda kotiin ja kasvatan niillä ruohoa.hyvin kasvaakin.

Äänestä
  • Mitä jos poliitikko puhuu pellon laidalla paskaa niin paraneeko sato?

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Mitä jos poliitikko puhuu pellon laidalla paskaa niin paraneeko sato?

    Puuttinistien puheella ei oikein taho kasvaa mikään.. jopa paska on niin paskaa että ei käy edes kasvualustaksi.

    Äänestä

Kyllä, varsinkin jos puheet tulee omasta päästä.

Äänestä
  • Arpelan satonäkymät ovat siinä tapauksessa hyvät.

    Äänestä

kakkaläjät ovat kauniita ja hyvää lannoitetta,saisi tulla lisää joka paikkaa.

Äänestä

Jyrätiellä löytyy kuulemma kans...

Äänestä

Laihialaisten lannoitepuheet puuttuu. Menevät perunamaan laitaan puhumaan koiranpaskaa. Kyllä kepun kelpaa kun muistelette niiden voi-ja paskavuoria.

Äänestä

Persutkin sitä ja tätä ja yhteiskunnatkin siihen sivuun ja teräsmiesten ja naisten palkat

Äänestä

Kun koira taloon vilahtaa, omistajan aivot pihalle livahtaa. Näkyy olevan noissa koiranomistajissa täysin aivottomia olioita.

Äänestä

Tuolle kakkakiinnostukselle on lääkärikirjassa oikein joku latinankielinen nimikin.

Äänestä

Koiravero olisi kyllä erinomainen uudistus verojen keruuseen.

Äänestä
  • törmiöläinen tyhmyysvero vielä parempi.

    Äänestä

  • Anonyymi00025 kirjoitti:

    törmiöläinen tyhmyysvero vielä parempi.

    Tämäkin olisi paikallaan. Kemissähän tämä vissiin on jo käytössä?

    Äänestä

Kyllä kakkaa maailmaan riittää

Äänestä

"Röyttäntiellä koirankakka"

On siinä sitten ihmettelemistä.

Äänestä
  • Löytäjä saa pitää.

    Äänestä

Koiranpito kielto taajamassa.

Äänestä
  • Semmoinen taajama-liikennemerkki pitäisi muuttaa jotenkin niin, että tämä "ei koiria taajamaa" siitä selviäisi.

    Äänestä

Meillä oli semmoinen vähän ylivankka, uros bullterrieri.
Kun se väänsi jengan, oli narttukoirat hajusta haltioissaan.

Äänestä
  • Nyt tuntuu olevan jo osa ihmisistäkin ihan haltioissaan

    Äänestä

" .. koirankakka ... otin oikein valokuvan"

Voisitko liittää kuvan viestiin tai laittaa linkin kuvaan.
Muuten emme taida uskoa, en minä ainakaan.

Äänestä
  • Meinasikko vetää kuivat sille?

    Äänestä

"koiranomistajissa täysin aivottomia olioita."
En oikein usko.
Tuskin ainakaan aivottomana kovin pitkäikäinen?

Äänestä
  • "koiranomistajissa täysin aivottomia olioita."

    Olen kuullut, että eläinlääketieteellisessä korkeakoulussa joku tutkija tekee väikkäri juuri tuosta aivottomuudesta. Yksi varmasti aivoton paljastui kyllä valitettavasti huijaukseksi.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

ja oli muuten kaunis näky.otin oikein valokuvan ja laitoin facepookkiin.saisi tulla lisääkin kakkia,niin kuvaamista riittäisi jatkossakin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu