Avain/lompakkoketjut

Onko farkuissa roikkuvat maltilliset ketjut nykyään ok, vai ehdoton ei? Pukeutuminen ns. rokimpaa
3196
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jokainen tyylillään. Miten sen ottaa.. joku pitää ketjusta toinen ei. Mutta vanhanaikaista se on. Mun mielestä.

Äänestä

Me rekkamiehet sanotaan, ett kaveril on heittoketjut taskuissa!

Äänestä

Sopii farkkujen kanssa, vaikkakin kasaria. Joskus tein tuollaisen pätkän tarvikeketjusta. Halusin patinoituneen antiikkisävyisen ketjun. - cu-

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Onko farkuissa roikkuvat maltilliset ketjut nykyään ok, vai ehdoton ei? Pukeutuminen ns. rokimpaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu