Onneksi HEVONEN valikoi minut enkä minä HEVOSTA

Anonyymi-ap

Hevosen isäntä soitti minulle ja sanoi, että: Se oli vanha hevonen joka kuoli.
Hänen hevonen sentään HALUSI ANTAA SIELUNSA MIELUMMIN MINULLE JA JATKAA ELÄMÄÄNSÄ MINUSSA, kun PÄÄTYÄ MEETVURSTI TEHTAALLE.
Hevonen teki valintansa itse ja oli nähnyt niin paljon, mutta ei ollut tavannut vielä ketään jolle voisi ANTAA HENKENSÄ JA JÄTTÄÄ SIELUNSA NIIN HÄNEN ELÄMÄ JATKUU, koska KAIKKI TOISET OLISIVAT UNOHTANEET HEVOSEN, mutta HEVONEN HALUSI että MINÄ MUISTAN HÄNET KAIKESTA HUOLIMATTA HYVÄNÄ JA OTAN HÄNEN SIELUN VASTAAN, KOSKA HÄN ILMEISESTI NÄKI MINUSSA JOTAIN MITÄ KUKAAN TOINEN EI NÄHNYT.
Minä katsoin hevosta sentään silmiin ja sanoin, että: ET KYLLÄ TULE IKKUNASTA LÄPI!
Hevonen kuoli MUSTANGINA ja minulla verta silmän alla poskella. Minä olen sen hevosen jälkeen katsonut ikkunasta ulos jonka takana joku hakkas eikä suostunut päästämään minua ulos autosta.
Minä sanoin sen jälkeen, että: Vittu nyt kyllä soitat poliisit, koska kyllä nyt helvetti autosta pitää ihminen päästää ulos jos kolarin ajaa.
Hän jolle sanoin, että: Soitat kyllä poliisit.
Alko räkyttään ja sano mulle, että: Sulla on naamassa iso haava ja tuosta EI KYLLÄ KAUNISTA SAA TEKEMÄLLÄKÄÄN.
Minä sanoin, että: Ei varmasti ole ja ihan vitun sama vaikka olis, koska minä haluan autosta ulos.
Ei ketään voi helvetti AUTOON JÄTTÄÄ SEN TAKIA, ETTÄ ON JÄÄNYT HEVOSEN ALLE JA SAANUT HAAVAN POSKEEN.
Hevonen anto oman sielunsa minulle ja JÄTTI OMAA VERTAAN MINULLE POSKELLEEN, KOSKA SE ON MERKKI ETTÄ MINÄ OLEN SINUN SIELUSSA NYT JA AINA. SIELUJEN VÄLINEN SOPIMUS SINETÖIDÄÄN VERELLÄ.

HEVOSMIEHET OVAT VÄITTÄNEET, ETTÄ JOKAISELLE HEVOSELLE LÖYTYY KENGITTÄJÄ!
Löytyy, mutta kuka OIKEESTI HALUAA KULKEA KENGILLÄ JOTKA ON NAULATTU JALKAAN KIINNI!?

En ainakaan minä, mutta minä olinkin vain hän jolle VANHA HEVONEN HALUSI ANTAA SIELUNSA SEKÄ OMAN VIISAUTENSA.

3

151

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minähän olin jo palannut takaisin henkiselle tielle takaisin ennen tuota, kun HEVONEN HALUSI TEHDÄ MINUN KANSSA SIELUN SOPIMUKSEN ENNEN, KUIN HÄNEN MAALLINEN ELÄMÄ PÄÄTTY, MUTTA SIELUNA JATKAA ELÄMÄÄ MINUSSA.
      En minä ole tappanut yhtään kalaakaan, koska joku toinen on aina ottanut kalan irti koukusta jos minä olen saanut kalan mato-ongella tai virvelillä.
      Minä olin Juutualla kalassa ja sain kalan niin Aikion Leo huusi minulle, että: Älä kivitä sitä kalaa vaan minä tulen ja TAPAN sen.
      Hän sanoi minulle, että: Vedät kalat vain rannalle niin minä tapan ne, koska ei kivitettyjä kaloja voi syöttää edes kissoille.
      Minä sanoin hänelle, että: Minä en SUOSTU OTTAMAAN KALAA KÄTEEN JA TAPPAMAAN SITÄ!
      En minä kyllä päässyt enään tuon jälkeen virvelöimäänkään hänen kanssa.
      Sano aina minulle, että: Vittu sinun ei tarvi lähteä minun kanssa Juutualle toista kertaa kalastamaan.
      Ei ole minulle vieläkään kertonut SYYTÄ eli miksi ALKOI SYRJIMÄÄN MINUA SUORAAN VAIKKA MINÄ OLIN HÄNEN AVOVAIMO VIRALLISESTI.

      En päässyt edes PORON KUNINKUUS TAPAHTUMAAN vaan hän sanoi, että: VITTU SINUN EI TARVI SINNE TULLA!
      TSIUTTAJOELLE PÄÄSIN, MUTTA SIELLÄ PITI ISTUA MÖKISSÄ. AIKION LEO SANOI MINULLE, ETTÄ: SINUN EI TARVI SINNE KIRNUUN VÄÄNTYÄ TOISTA KERTAA NIIDEN NUMERO LAPPUJEN KANSSA.
      SANO, KUN MINÄ SEISOIN HEIDÄ SIULAN EDESSÄ JA MERKKASIN YLÖS, ETTÄ KENEN PORON TOIVAT KUN OLI EROTUS, ETTÄ: SINUN EI TARVI TOISTA KERTAA MENNÄ KIRJAAMAAN NIITÄ POROJA YLÖS.

      Aikion Leo lähti Inarin uistatuskisoihin ja minä olin jo ollut kerran hänen kanssa ja hän sanoi tuon jälkeen, että: Sinun EI TARVI TOISTA KERTAA MINUN KANSSA SINNE LÄHTEÄ.
      Joten minä ajattelin, että minä en saanut toista kertaa lähteä ja hän oli lähtenyt poikien kanssa sinne kisoihin. Joten minä voin sitten mennä YKSIN ILMAN LEOA RANTA-MARIIN juopottelemaan.
      Minulla oli hauskaa ja en ehtinyt edes JUOMAAN SITÄ ENSIMMÄISTÄ PAUKKUA LOPPUUN, kun kaveri sanoi vieressä: NOUTAJA NÄKY TULEVAN JA MEILLÄ LOPPU HAUSKUUS TÄHÄN.
      En tietenkään saanut TOISTA PAUKKUA, koska Aikio sanoi minulle: Oot jo valmiiksi päissään joten ET KYLLÄ SAA TOISTA PAUKKUA VAAN MINÄ VIEN SINUT KOTIA JA ET KYLLÄ TOISTA KERTAA TULE TÄNNE YKSIN PÄISSÄÄN JOS MINÄ OLEN POIKIEN KANSSA KALALLA!

      • Anonyymi

        Leo sano itse minulle, että EN SAA MITÄÄN KUIN VAIN KERRAN joten EI MINUN TARVI TOISTA KERTAA ALKAA EDES HÄNEN VAIMOKSI.
        Minä saan KAIKEN JO HÄNELTÄ MUUTENKIN.
        Ei se sitä tarkoita, että JOS MINÄ SAAN NIIN KAIKKI TOISETKIN SAAVAT VAIKKA KUINKA KUNNIAA VAATISIVAT!
        Aikion Leo on sanonut nimittäin JULKISESTI MYÖS tuon ja KAIKEN LISÄKSI VIELÄ VÄITTÄNYT, että MINÄ OLEN HÄNEN VAIMO VAIKKA KAIKKI TIETÄÄ, ETTÄ HÄN ON VAIMONSA KANSSA NAIMISISSA JA MINÄ EN OLE HÄNEN VAIMONSA VAAN YHDEN HÄNEN LAPSENSA ÄITI.
        Hänen ensimmäisen lapsensa äidin olisi pitänyt pitää HUOLTA LEOSTA, koska hän on sentään minuakin VANHEMPI ja hän oli tuo joka opetti Leolle, että HÄN HALUAA SEKSISTÄ KORVAUKSENA LAPSEN MUTTA EI MIESTÄ ELI HÄN KÄYTTÄÄ MIESTÄ VAIN HYVÄKSI NIIN SAA TALOUDELLISTA TURVAA.
        JOS HÄN OLISI PYSYNYT INARISSA NIIN LEO OLISI HÄNEN KANSSA NAIMISISSA.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Leo sano itse minulle, että EN SAA MITÄÄN KUIN VAIN KERRAN joten EI MINUN TARVI TOISTA KERTAA ALKAA EDES HÄNEN VAIMOKSI.
        Minä saan KAIKEN JO HÄNELTÄ MUUTENKIN.
        Ei se sitä tarkoita, että JOS MINÄ SAAN NIIN KAIKKI TOISETKIN SAAVAT VAIKKA KUINKA KUNNIAA VAATISIVAT!
        Aikion Leo on sanonut nimittäin JULKISESTI MYÖS tuon ja KAIKEN LISÄKSI VIELÄ VÄITTÄNYT, että MINÄ OLEN HÄNEN VAIMO VAIKKA KAIKKI TIETÄÄ, ETTÄ HÄN ON VAIMONSA KANSSA NAIMISISSA JA MINÄ EN OLE HÄNEN VAIMONSA VAAN YHDEN HÄNEN LAPSENSA ÄITI.
        Hänen ensimmäisen lapsensa äidin olisi pitänyt pitää HUOLTA LEOSTA, koska hän on sentään minuakin VANHEMPI ja hän oli tuo joka opetti Leolle, että HÄN HALUAA SEKSISTÄ KORVAUKSENA LAPSEN MUTTA EI MIESTÄ ELI HÄN KÄYTTÄÄ MIESTÄ VAIN HYVÄKSI NIIN SAA TALOUDELLISTA TURVAA.
        JOS HÄN OLISI PYSYNYT INARISSA NIIN LEO OLISI HÄNEN KANSSA NAIMISISSA.

        Pitää varmaan tehdä RIKOSILMOITUS ja laittaa siihen nämä kaikki mitä Aikion Leo on sanonut, että: EN SAA TOISTA KERTAA VAAN HÄN MIELUMMIN SYRJII MINUA, KUN PÄÄSTÄÄ MINUA TOISTA KERTAA MIHINKÄÄN!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      25
      3148
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      3
      823
    3. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      68
      760
    4. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      3
      720
    5. Mistä tietää, onko hän se oikea?

      Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
      Ikävä
      36
      614
    6. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      32
      601
    7. Mitä ajattelet

      Meistä nykyään.
      Ikävä
      41
      550
    8. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      20
      549
    9. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

      Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
      Suomalaiset julkkikset
      3
      539
    10. Oletko varma

      Ettei meistä tule mitään?
      Ikävä
      40
      531
    Aihe