Oli päässyt oikein Lapin läänin PIIRIN JOHTAJAKSI.
ON KYLLÄ NIIN PERUSSUOMALAINEN MIES JOKA EI OLE IKINÄ SAANUT SUUTAAN AUKI MUULLOIN, KUN SILLOIN JOS LAITTAA JOTAIN SUUHUN.
Minä selasin Inarilaista ja luin tuon.
Oli kyllä vaikea NAURAA HILJAA, mutta onneksi oli sohvalla tyynyjä niin sain olla STRUTSINA. Pää tyynyjen seassa PERSE PYSTYSSÄ ja hokea : EI VITTU OLE ENÄÄN TOSI!!!
Minä käyn KUNNIOIDEN PÄÄLLE JA EN VOINUT EDES LÄHTEÄ VAALEIHIN EHDOKKAAKSI, KOSKA KUNNIANLOUKKAS ASIAT ON KESKEN JA NYT PAINETAAN KOVAA TAHTIA, että KUNNIANLOUKKAS SAKKO VANGIKSI JOUDUN TOISEN KERRAN NIIN EI TARVI AINAKAAN VÄITTÄÄ, ETTÄ MINÄ EN OTA SANOISTANI VASTUUTA.
KANSANEDUSTAJANA MENEN MYÖS KUNNIANLOUKKAUS SAKON SUORITTAMAAN VANKEUTENA, KOSKA MINÄHÄN EDUSTAN ÄÄNESTÄJIÄ 24/7.
SEHÄN ON LUOTTAMUSTEHTÄVÄ JOKA KESTÄÄ SEN KAUDEN.
EI OLE PAKKO PORSIA EDES LOMALLA JA EI VOI OLLA NIIN TYHMÄ, ETTEI MUKA TIEDÄ ETTÄ IHMISET JA MEDIA SEURAA KOKOAJAN.
Minusta on PAREMPI, että on jo näyttöä siitä että SOME RÄKYTYKSISTÄ jos saa kunnianloukkas sakon niin OTTAA KOVEMMAN TUOMION niin voit ANTAA ESIMERKKIÄ, että KANSANEDUSTAJA EDUSTAA ÄÄNESTÄJIÄ JA JOS LOUKKAAT KUNNIOITA NIIN SILLOIN NÖYRYYTÄÄN ÄÄNESTÄJIEN EDESSÄ JA MENNÄÄN VANKILAAN, KOSKA EI OLE VARA MAKSAA KORVAUKSIA KOSKA OLET LOUKANNUT MYÖS HEITÄ JOTKA OVAT ÄÄNESTÄNEET!
MINÄ OLEN ITSE HENKILÖKOHTAISESTI TÄTÄ MIELTÄ!
Kukkamaan Rauli oli saanut PERSUISSA ylennyksen
Anonyymi-ap
2
224
Vastaukset 2
- Anonyymi
Pottumaan Pirkko sihteeriksi.
- Anonyymi
Mikäs mies se tämä Kukkanaama on?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1251158
- 671053
Carunan hinnat
Yks proffa vauuttaa, ettei Caruna voi noin vain nostaa hintoja koska suomen laki kieltää, toinen proffa sanoo että Carun93828- 77761
- 45731
Kunnan päätie ja sen lähialueet
Arvon hyrynsalmelaiset. Tätä palstaa on näin Ukkohallan mökkiläisena ihan viihteellistä lukea. Milloin teitä ahdistaa la38694- 67633
Mikä sun kaivatussa on se miksi ihastuit
ja ikävöit? Eli se jokin asia, mikä aiheutti tunteen, että tuossa on sitä jotain? Meinasitko tehdä asialle jotain vai ka22589Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?37513Luule ja ajattele minusta
mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅44477