Laitan, että " Jos noin paljon ovat juuri kärsineet minun FACEBOOK kirjoitusten takia niin MITEN HE KÄRSIMYKSESTÄ JA JULKISTA NÖYRYYTYKSESTÄ HUOLIMATTA VOIVAT EDELLEEN OLLA FACEBOOKISSA KÄYTTÄJINÄ, KOSKA YLEENSÄ IHMINEN JOKA JOUTUU NOIN SUUREN NÖYRYYTYKSEN KOHTEEKSI POISTAA ITSENSÄ SOSIAALISESTA MEDIASTA, KOSKA HÄN JOUTUU HAKEUTUMAAN MIELENTERVEYS SYISTÄ HOITOON JA SYY ON IKUINEN TRAUMA. EI HE KYKENE EDES TÖIHIN VAAN HE JÄÄVÄT KOTIIN JA YMMÄRTÄVÄT, ETTÄ MINULLE KUULUU MÄÄRÄTÄ VANKEUTTA TAI VÄHINTÄÄN LÄHESTYMISKIELTOA NIIN MINÄ EN VOI LÄHESTYÄ HEITÄ FACEBOOKISSA JA JOS LÄHESTYN NIIN MINÄ SAAN SAKOT JA POLIISI VOI TULLA VAIKKA KOTIA VARTIOIMAAN, ETTÄ MINÄ EN VARMASTI MENE FACEBOOKIIN JA OTA HEIHIN YHTEYTTÄ!
En minä sitä tietenkään ilmoita, että jos on poliisi josta aistin että hän oikein ODOTTAA, että hän pääsee PAINIMAAN MINUN KANSSA SIITÄ ETTÄ HÄN SAA PUHELIMEN POIS, KUN MINÄ SANON : TADAA TAIDANPA MENNÄ FACEBOOKIIN JA LATTIALLA ON KYLLÄ TILAA PAINIA, MUTTA SAAT KYLLÄ ITSE SELVITTÄÄ MINUN VANHEMMILLE, KOSKA HE TUSKIN USKOVAT ETTÄ MINUN PÄÄLLÄ MAKAA AIKUINEN MIES FACEBOOKIN TAKIA VAAN HE SANOVAT, ETTÄ " MEIDÄN TYTTÖ ON ENNEKIN JÄÄNYT MIEHEN ALLE, MUTTA OOT KYLLÄ ENSIMMÄINEN JOKA PISTÄÄ VIELÄ HÄNEN HUONEEN REMONTTIIN JA VÄITTÄÄ, ETTÄ MENI MUKA FACEBOOKIIN.
Minun äiti pystyy sentään todistamaan tuon, koska minä olen niin LAISKA että minä rekisteröidyn puhelinnumerolla ja minä en olisi halunnut ANTAA UUTTA NUMEROA edes äidille. Hän keksi, että hän vie minut erään asiakkaan mökkiä siivoamaan ja minä jään sinne. Minun piti antaa puhelinnumero äidille niin hän voi soittaa minulle ja kysyä Tarvinko minä jotain kaupasta, kun hän ajaa ohi siitä tai pitääkö minut hakea pois sieltä.
Minä sanoin hänelle, että: Tämä on kyllä yksi vittu paikka nykyisin, koska minä kuulen AUTON ÄÄNEN IHAN SELVÄSTI, että se ajaa tuohon mökin tien RISTEYKSEEN ja tuo on käynyt vaikka kuinka monesti, mutta en ole nähnyt autoa, koska osaa kääntää autonsa niin että minä en näe.
Minä sanoin, että: Minä en mene PIHALLE TEKEMÄÄN YHTÄÄN MITÄÄN!
Minä hain puita aina sen verran reilummin niin ei tarvinnut olla pihalla, kun KUTSUMATTOMIA kävi ajelemassa.
Minä olin kerran tuolla mökillä tekemässä siivousta niin Jehovan todistajat tulivat sinne. Minä sanoin heille, että: Teillä ei mitään asiaa tänne, koska kyseessä on MÖKKI JOTA VUOKRATAAN ASIAKKAILLE ja jos OMISTAJA SAA TIETÄÄ, ETTÄ TE KULJETTE TÄÄLLÄ ASIAKKAITA HÄIRKÖIMÄSSÄ NÄILLÄ TEIDÄN USKON ASIOILLA NIIN HÄN VOI OLLA NIIN VITTUMAINEN, ETTÄ HAASTAA KÄRÄJILLE JA TE MAKSATTE.
Minä tunsin toisen heistä ja hän kyllä ymmärsi. En minä olis siitä saanut mitään hyötyä vaikka olisin tehnyt heistä rikosilmoituksen häirinnästä, koska minä olin töissä ja asiakas tiesi että minä olen siellä.
Omistaja olisi HYÖTYNYT, mutta EN LUONNOLLISESTI HALUNNUT HÄNEN SAAVAN ENEMPÄÄ TALOUDELLISESTA HYÖTYÄ.
Minä kyllä alan kirjoittamaan HOVIOIKEUTEEN
Anonyymi-ap
0
104
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1495119Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv822724Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?851727Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko91196- 48934
- 66902
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu122883- 21883
Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N75862Mitä tarkoitat
”Silti koen sinulta puuttuvan jotain, joka kutsuu minua antamaan sinulle juuri sitä.”23808