Minä kyllä alan kirjoittamaan HOVIOIKEUTEEN

Anonyymi-ap

Laitan, että " Jos noin paljon ovat juuri kärsineet minun FACEBOOK kirjoitusten takia niin MITEN HE KÄRSIMYKSESTÄ JA JULKISTA NÖYRYYTYKSESTÄ HUOLIMATTA VOIVAT EDELLEEN OLLA FACEBOOKISSA KÄYTTÄJINÄ, KOSKA YLEENSÄ IHMINEN JOKA JOUTUU NOIN SUUREN NÖYRYYTYKSEN KOHTEEKSI POISTAA ITSENSÄ SOSIAALISESTA MEDIASTA, KOSKA HÄN JOUTUU HAKEUTUMAAN MIELENTERVEYS SYISTÄ HOITOON JA SYY ON IKUINEN TRAUMA. EI HE KYKENE EDES TÖIHIN VAAN HE JÄÄVÄT KOTIIN JA YMMÄRTÄVÄT, ETTÄ MINULLE KUULUU MÄÄRÄTÄ VANKEUTTA TAI VÄHINTÄÄN LÄHESTYMISKIELTOA NIIN MINÄ EN VOI LÄHESTYÄ HEITÄ FACEBOOKISSA JA JOS LÄHESTYN NIIN MINÄ SAAN SAKOT JA POLIISI VOI TULLA VAIKKA KOTIA VARTIOIMAAN, ETTÄ MINÄ EN VARMASTI MENE FACEBOOKIIN JA OTA HEIHIN YHTEYTTÄ!
En minä sitä tietenkään ilmoita, että jos on poliisi josta aistin että hän oikein ODOTTAA, että hän pääsee PAINIMAAN MINUN KANSSA SIITÄ ETTÄ HÄN SAA PUHELIMEN POIS, KUN MINÄ SANON : TADAA TAIDANPA MENNÄ FACEBOOKIIN JA LATTIALLA ON KYLLÄ TILAA PAINIA, MUTTA SAAT KYLLÄ ITSE SELVITTÄÄ MINUN VANHEMMILLE, KOSKA HE TUSKIN USKOVAT ETTÄ MINUN PÄÄLLÄ MAKAA AIKUINEN MIES FACEBOOKIN TAKIA VAAN HE SANOVAT, ETTÄ " MEIDÄN TYTTÖ ON ENNEKIN JÄÄNYT MIEHEN ALLE, MUTTA OOT KYLLÄ ENSIMMÄINEN JOKA PISTÄÄ VIELÄ HÄNEN HUONEEN REMONTTIIN JA VÄITTÄÄ, ETTÄ MENI MUKA FACEBOOKIIN.

Minun äiti pystyy sentään todistamaan tuon, koska minä olen niin LAISKA että minä rekisteröidyn puhelinnumerolla ja minä en olisi halunnut ANTAA UUTTA NUMEROA edes äidille. Hän keksi, että hän vie minut erään asiakkaan mökkiä siivoamaan ja minä jään sinne. Minun piti antaa puhelinnumero äidille niin hän voi soittaa minulle ja kysyä Tarvinko minä jotain kaupasta, kun hän ajaa ohi siitä tai pitääkö minut hakea pois sieltä.
Minä sanoin hänelle, että: Tämä on kyllä yksi vittu paikka nykyisin, koska minä kuulen AUTON ÄÄNEN IHAN SELVÄSTI, että se ajaa tuohon mökin tien RISTEYKSEEN ja tuo on käynyt vaikka kuinka monesti, mutta en ole nähnyt autoa, koska osaa kääntää autonsa niin että minä en näe.
Minä sanoin, että: Minä en mene PIHALLE TEKEMÄÄN YHTÄÄN MITÄÄN!
Minä hain puita aina sen verran reilummin niin ei tarvinnut olla pihalla, kun KUTSUMATTOMIA kävi ajelemassa.

Minä olin kerran tuolla mökillä tekemässä siivousta niin Jehovan todistajat tulivat sinne. Minä sanoin heille, että: Teillä ei mitään asiaa tänne, koska kyseessä on MÖKKI JOTA VUOKRATAAN ASIAKKAILLE ja jos OMISTAJA SAA TIETÄÄ, ETTÄ TE KULJETTE TÄÄLLÄ ASIAKKAITA HÄIRKÖIMÄSSÄ NÄILLÄ TEIDÄN USKON ASIOILLA NIIN HÄN VOI OLLA NIIN VITTUMAINEN, ETTÄ HAASTAA KÄRÄJILLE JA TE MAKSATTE.
Minä tunsin toisen heistä ja hän kyllä ymmärsi. En minä olis siitä saanut mitään hyötyä vaikka olisin tehnyt heistä rikosilmoituksen häirinnästä, koska minä olin töissä ja asiakas tiesi että minä olen siellä.
Omistaja olisi HYÖTYNYT, mutta EN LUONNOLLISESTI HALUNNUT HÄNEN SAAVAN ENEMPÄÄ TALOUDELLISESTA HYÖTYÄ.

0

108

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

        Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
        Maailman menoa
        89
        6052
      2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

        STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
        Maailman menoa
        336
        5351
      3. Huono päivä

        Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
        Ikävä
        22
        2707
      4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

        On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
        Maailman menoa
        51
        2615
      5. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

        Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
        Maailman menoa
        84
        1885
      6. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

        Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
        Maailman menoa
        105
        1697
      7. Onko kaivattusi

        liian vetovoimainen seksuaalisesti?
        Ikävä
        114
        1581
      8. Puolen vuoden koeaika

        Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
        Ikävä
        18
        1543
      9. seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen

        Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa
        Kemijärvi
        124
        1464
      10. Olen ihmetellyt yhtä asiaa

        Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm
        Ikävä
        135
        1413
      Aihe