Kun 15 vuoden päästä täytän 50 vuotta, maailmankaikkeus on paljon isompi kuin nyt.
Täytän ylihuomenna 35 vuotta
Anonyymi-ap
4
186
Vastaukset
- Anonyymi
Onko noin?
- Anonyymi
Sehän laajenee koko ajan.
- Anonyymi
Uusi tutkimus osittaa, että kaikki mitä ennen luulimme punasiirtymä - ettääntymiseksi ei olekkaa etääntymistä, vaan väsynyttä valoa, Joten emme voi olla varmoja laajeneeko mailmankaikkeus ollenkaan.
Laajenemista olettaa BB-teoria joka sekin vaikuttaa olevan ilman mitään todisteita. Pelkkä valheellinen oletus.
- Anonyymi
On väärin sanoa, että maailmankaikkeus olisi isompi. Sen laajenemisen vuoksi siinä on tilaa enemmän, mutta ei se ole yhtään isompi kuin ennenkään, koska maailmankaikkeus ei laajene mihinkään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1472467
- 1761694
- 921588
- 691533
- 79914
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k6895- 68861
- 59825
- 61798
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes152745