Välillä ohjaajalla ja opiskelijalla ei ole lainkaan yhteistä kieltä.

7149
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

miten helvetillä niillä ees vois olla yhteinen kieli.. miten söis yms.

Äänestä
  • humanitääriset huumeet-muistakaa testata kaikki...

    Äänestä

  • niin kai niillä oma kieli sentään on suussa täh.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    niin kai niillä oma kieli sentään on suussa täh.

    usumbe kotame seine

    Äänestä

vai onko ne siiamilaisi täh..kielet kasvaneet yhteen täh.

Äänestä
  • Kysy ahmetilta ihan ite
    Rätti päähän ja hommiin

    Äänestä

on se perkele kun ohjaajat ei opettele arabiaa ja somaliaa-hävetkää

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/24f73836-7287-4a88-9941-156bff05f8c8

ihmishenki on halpaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu