Eagle-S juristista tehdyt valitukset (3 samaa asiaa koskevaa) tutkitaan ja sitten valitusten tehneiden Nato-Tiltujen nimet julkaistaan. Sitten alkaa löylytys. 😜👉👌✌
Eagle-S juristista tehdyt valitukset (3 samaa asiaa koskevaa) tutkitaan ja sitten valitusten tekijät
11
172
Vastaukset
- Anonyymi
Nato-Tiltujen VOIMATON mutta Ah - niin MAANINEN ja VAINOHARHAINEN RAIVOAMINEN jatkuu Eagle-S keississä.
Asianajajaliitto kertoo saaneensa Nato-aktivisteilta kanteluita Eagle S:n juristista – Ljungberg kommentoi asiaa kolmella sanalla - "Kuuluu ammatin luontaisetuihin".
– Suomen Asianajajien yhteydessä toimivassa valvontalautakunnassa on asiakokonaisuuteen liittyen vireillä ainakin kolme kantelua, joissa vainon kohteena on asianajaja Herman Ljunberg, Niko Jakobsson kertoo.
Kolme kantelua yhdestä asianajajasta on toiminnanjohtajan mukaan poikkeuksellista, mutta maanisten Nato-aktivistien mielestä määrä voittaa laadun.
Ainahan MAANISELLA VAINOAMISELLA on Natossa ennenkin voitettu?
Asiantuntija kommentoi asiaa myös kolmella sanalla - PRANOIDIEN SKITSOFRENIKOIDEN PASKAA.
Nyt Hymy JÄSSÄHTI Nato-Tiltun naamalle ja vääntyi sumeaksi RAIVOKSI.
Kaaaaaapelit katkee ... dataa kulkemaan et saa ... eikä Baltit sähköä saa ... kun Puuttin varjostaaaaaa ... mastot kaatuuuuuu ... varjolaivat saapuuuuu ... ja Nato-Tiltua vituttaaaaa ... - Anonyymi
En muista milloin aiemmin olisi ketään asianajajaa näin vahvasti maalitettu.
Ja kun maalittajat ovat virkakoneiston ja valtion hallinnon edustajiakin vielä.- Anonyymi
Nimet julki. Reilu meininki.
- Anonyymi
Ainoa syy maalittamiselle oli, kun tv-haastattelussa rohkeni viitata lainkohtaan, jonka mukaan Suomi toimi väärin kaapatessaan aluksen.
- Anonyymi
Jokuhan tuossa haisee kun noin kova maalitus oli, en kans muista että aiemmin olisi vastaavaa ollut.
- AnonyymiUUSI
No mutta hyvänen aika sentään, hermannihan on itse asianajaja, eikö!? Vai eikö osaa asiaansa ja ammattiaan sitten, niinkö!? Siitäkö se on kiinni?
- AnonyymiUUSI
No mutta Hermannihan on itsekin virkamies, ja jos ei pysty puolustamaan itseään niin miten sitten muita? Kyllähän hänen pitäisi nyt klaarara homma kotiin eikä selitellä epäolennaisuuksia.
- AnonyymiUUSI
Ongelmaksi tulee vielä tämä aluksen miehistö. Jos ne pääsevät kertomaan omille viranomaisille mitä aluksella todella tapahtui, silloin kun sinne höykättiin.
Siinä rupee Stupinkin huuli väpättää. Nyt ilmeisesti ei oikein kukaan tiedä miten tästä sotkusta oikein selvittäisi. - AnonyymiUUSI
Kummeli juristi on itse rikollinen, sopii hyvin puolustamaan venäjän intressejä.
- AnonyymiUUSI
Huutista jutun otsikolle! https://www.tampereensanomat.fi/uutiset.html?242787
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Rukoilimme Länsimuurilla 2000 vuoden jälkeen, Jumalamme oli antanut meille kaiken takaisin
Western Wall, In our Hands. 55th Para. https://www.youtube.com/watch?v=u4BJAppyCSo https://en.wikipedia.org/wiki/55th_252538Kerro kaivattusi
Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.581903Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup211604Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?
Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua161188Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.
Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu3011149- 2591012
- 63985
- 146913
- 51892
Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.113847