https://www.paivanlehti.fi/taksimatkoista-veloitettu-moninkertaisesti-liikaa-jopa-kahdella-eri-maksupaatteella/
Poliisi kehottaa kansalaisia oleman kyseisen ilmiön suhteen valppaana ja tarkistamaan maksutapahtuman yhteydessä, että maksusta saa asianmukaisen kuitin. Kuitista tulee aina ilmetä muun muassa suoritettu maksu, elinkeinonharjoittajan nimi, yhteystiedot ja y-tunnus.
Jos matkan aikana tai sen päätteeksi herää kuitenkin epäilys väärinkäytöksestä tai huijatuksi tulemisesta, kannattaa ottaa vaikka kännykällä kuva auton rekisteritunnuksesta.
– Tämä ei vielä takaa, että kyseinen kuljettaja tavoitetaan, mutta se antaa poliisille paljon paremmat edellytykset lähteä selvittämään asiaa, toteaa Nummela.
Lue myös: Taksimatkan maksusta syntyi tappelu – taksikuski vei asiakkaan puhelimen ja ajoi jalan päältä
/taksimatkoista-veloitettu-moninkertaisesti-liikaa-jopa-kahdella-eri-maksupaatteella/
Anonyymi-ap
7
90
Vastaukset
- Anonyymi
Yleensä päivänlehti mamuuutisiakertoo...
- Anonyymi
Kannattee vähän varoa mitä tännekkin postailee.. Kohta on joku vasemmiston hyödyllinen idiootti vähättelemässä tapauksia ja lakaisemassa asiaa maton alle. Samalla sitten haukkuu mennessä asian esiintuonutta postaajaa.
- Anonyymi
Äänestä 134
- Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18493411/onko-suomessa-jo-maahanmuuttovastainen-trollitehdas#comment-133731336
yhdessää kyytejä ja kulttuuria
moktar gubta - AnonyymiUUSI
Rovaniemellä kannattaa käyttää enää pelkästään Uberiä niin ei tule huijatuksi. Luotettavin ja edullinen.
- AnonyymiUUSI
autot suomi24
- AnonyymiUUSI
Hih
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Järkyttävä tieto Purrasta
Purra tapasi nykyisen miehensä täällä. Suomi24:ssä! Tulipa likainen olo. Nyt loppuu tämä roikkuminen tällä palstalla.2214440Näin asia on
Tiedän ettei hän koskaan aio lähestyä minua eikä niin ole koskaan aikonutkaan, eikä lähesty ja enkä minä enää tee sitä k223379Mikseivät toimittajat vaadi Orpoa vastuuseen lupauksistaan
Missä ne 100.000 uutta työpaikkaa muka ovat? Eivät yhtään missään. Näin sitä Suomessa voi puhua ja luvata mitä sattuu. E2621945Taas varoitusta lumesta ja jäästä
Ai kauhea! Vakava säävaroitus Lumi-/jäävaroitus Varsinais-Suomi, Satakunta, Uusimaa, Kanta-Häme, Päijät-Häme, Pirkanmaa,61623Aavistan tai oikeastaan
tiedän, että olet hulluna minuun. Mutta ilman kommunikointia, tällaisenaan tilanne ja kaikki draama ovat mun näkökulmast381227Mistä erotat onko joku kiinnostunut vai muuten mukava?
Voi sekaantua yleiseen ystävällisyyteen vai voiko?1611189Poliisi tahtoo pääsyn 4 miljoonan suomalaisen sormenjälkiin.
https://www.is.fi/digitoday/art-2000011009633.html Tämä sormenjälkiin poliisin pääsy on erittäin tärkeä rikollisten kiin96905- 63755
- 30747
- 176740