varoituksen sana uuden kitaran ostajalle

Anonyymi-ap

tämä koskee myös vuosia soittaneita.useimmat ovat musiikkiliikkeissä kokeillet eri malleja.nykyään kuitenkin pitää koronavuosien aiheuttaman viiveen takia tilata melkein sokkona.itse tilasin ibanezin 7-kielisen,jota googlettamalla 99.9% arvioista oli täydet viisi tähteä.keppi olikin tehty muualla kuin japanissa ja täysin kuollut.huolimatta maailmanlaajuisista kehuista.kehut olivat siis huijausta
-..tubesta löytyikin sitten bmonia joilla oli sama kokemus.en tarkoita pelotella hintavammankaan kitaran ostajaa,mutta pitäkää huoli siitä,että teillä on täysi palautusoikeus.vanhempien,joilla lapsi on kiinnostunut kitarasta,tulisi tajuta,että jos soitin ei lóle laadukas,voitappaa innostuksen todella helposti.en halua maalata piruja seinille vaan kannustaa kaikkia kitaroinnista kiinnostuneita.ps:nuotteja ei ole pakko osata....soita jotain,ja jos se kuulostaa hyvältä niin se todennäköisesti on sitä.kaikkien ei tarvitse osata musiikin teoriaa eikä edes nuotteja tehdäkseen hyvää musiikkia!!!.

18

1215

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Totta, mutta ei soittamisen pitäisi vähän huonompaan alkeissoittopeliin kuolla, tai muuten on välineurheilua eikä musiikkia.

      • Anonyymi

        Soitin pitää kuitenkin olla soittokelpoinen. Joskus aikoinaan oli ainakin markkinoilla sellaista sontaa aloittelijoille, jotka eivät kelvanneet edes kanootin melaksi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Soitin pitää kuitenkin olla soittokelpoinen. Joskus aikoinaan oli ainakin markkinoilla sellaista sontaa aloittelijoille, jotka eivät kelvanneet edes kanootin melaksi.

        Oli mutta toista se on nykyaikana.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Soitin pitää kuitenkin olla soittokelpoinen. Joskus aikoinaan oli ainakin markkinoilla sellaista sontaa aloittelijoille, jotka eivät kelvanneet edes kanootin melaksi.

        Näistä Williams-tasoisista Rockyistä ja Mayoista pyydetään nykyään satasia koska "Made in Japan". Jonnet ei muista kun kasarilla Japanilainen kama oli sitä alkeellisinta roskaa.


    • Anonyymi

      Nyt oli niin tuuheaa tajunnanvirtaa että huh huh. Varmaan omasta mielestä ainakin kova amatimies arvioimaan kitaran ominaisuuksia.

    • Anonyymi

      Joo, tietenkään sellaista keksintöä ei ole tehty että netistä tilattua kitaraa pääsisi kokeilemaan työntämällä kädet sisään kuvaruutuun, joten aina pitää olla takeet sen palauttamisesta vaivattomasti ja siihen pitää varautua..

    • Anonyymi

      30:ssä päivässä pitäisi soittimen mielekkyys selvitä, paremmin kuin liikkeessä pikaisella kokeilulla.

      • Anonyymi

        30 päivää soitettu on sitten jo käytetyksi luokiteltava.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        30 päivää soitettu on sitten jo käytetyksi luokiteltava.

        Palautustuotteissa on usein hyvät alennukset.


    • Anonyymi

      millä lailla se oli kuollut? jos se on helppo soittaa niin se on se tärkein. jos se ei soi hyvin ilman sähköä niin muutama viikko ahkeraa soittoa avaa äänen jos se on auetakseen. jos ei niin efekteillä ne saundit luodaan joka tapauksessa. jos huiluäänet ei tule tai on väärä nuotti oktaavissa niin kitarassa on vikaa. jos huiluäänet tulee helposti 3. ja 5. nauhalta niin kitara on hyvä.

      • Anonyymi

        Mitä tarkoitat huiluäänellä?


      • Anonyymi

        Millä teorialla ääni aukeaa? Mitä puussa, metallissa, ja liitoksissa muka tapahtuu kun ääni aukeaa?


      • Anonyymi

        Onkohan ne palautustuotteet palautettu koska ääni ei auennut ja miten niitä avataan?


    • Anonyymi

      Elämäni pahin pettymys on ollut Prs Se Custom 24 Semi-Hollow Piezo Orange netistä tilattuna. Mielestäni PRS:n Korean kitarat on olleet todella hyviä hintaisekseen, joten klikkasin tämän SE:n kokeilematta. Tämähän ei ollutkaan Korealainen vaan KIINALAINEN. Olen yrittänyt olla kiinatavaran kanssa objektiivinen mutta nyt en voinut. Kyllä se viimeiset puoli vuotta makasi laukussa ennen kuin löysi uuden kokeilijan. Toivottavasti tykkäsi ja sai säätöihin.

      • Anonyymi

        Teit virheen vain siinä että katsoit mitä siinä lavan takapuolella lukee pienellä.


      • Anonyymi

        Kalliskin kitara voi olla huono, tai omaan käteen sopimaton.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      245
      4422
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      123
      2879
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2632
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      83
      1606
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1508
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      49
      1229
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      85
      1164
    8. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      202
      1052
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      996
    10. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      993
    Aihe