Sitä kysytään usein
Miksi piti syntyä Suomeen?
23
252
Vastaukset
- Anonyymi
Puutteeseen
- Anonyymi
Onneksi aina voi muuttaa pois, myös Suomesta.
- Anonyymi
Muuta
Suomi on maailman paras maa. Jos et tykkää, muuta pois.
- Anonyymi
Joka maassa ok jotain pielessä, sanon 20 maassa asuneena. Mieluiten olisin nyt muualla ja pian olenkin.
- Anonyymi
Paras Palomaa
- Anonyymi
Pääsee täältä pois. jos. Tahtoo
- Anonyymi
Ajatteles, jos olisit syntynyt Intiaan.
Intiassa on äärettömän kuumaa ja siellä katsellessasi sääkarttoja, toteat, että
kunpa olisin syntyt Suomeen, vilpoiseen ilmastoon. - Anonyymi
Ei täällä ole pakko asua ja elää. Voit nostaa kytkintä ja mennä muualle.
- Anonyymi
Nosta kytkintä kaasua
- Anonyymi
Mene ulkomaille ja kysy ensimmäisenä paljonko saat työttömyyskovausta ja asumistukea ja tietysti toimeentulotuki päälle. Vaadi ja huuda rasistit jos ei tipu kaikkea mitä pyydät.
- Anonyymi
Oletko perusjuntti?
- Anonyymi
Ja aina olen antanut saman selityksen.
Suomalaiset saivat keskisemmässä Euroopassa selkäänsä ja juoksivat karkuun tänne tundralle.
Ihan kivaa joo.
Vilma - Anonyymi
Ätmi on ätmi joka maassa.
- Anonyymi
Mjaa
Jos ajatellaan niin, että tapahtuva on väistämätöntä niin missä me sitten olemme?
Kyllä minä haluan olla minä vaikka missä olisin.
(hirn)- Anonyymi
Kvanttiasiaa
Kun tuossa viittasin suuriin mittasuhteisiin, niin en puhunut ihmisestä siinä. Ihminen fyysisenä kimpaleena harvoin jaksaa kiinnostaa ketään.
Mutta kvanttitasolla (suuruuden ja pienuuden tuolla puolen) ihminen suorastaan loistaa: ajaton, ikuinen ja arvaamaton on ihminen.
Eli aika bueno.
(reps)
- Anonyymi
Paras maa
Sitä sanotaan, että on lottovoitto syntyä Suomeen. Maailman onnellisin maa, tilastojen mukaan. Sitä on kyllä aika vaikea uskoa, miten täällä sitten voi samaan aikaan olla mielenterveysongelmat, päihdeongelmat, itsarit ym. ihan tilastojen kärjessä…?
- Anonyymi
Itsarilla sä palstasetä täällä harva se päivä uhkailetkin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Itsarilla sä palstasetä täällä harva se päivä uhkailetkin.
Mutta toiset haluavat loistaa vänkytyksellä.
Se se on vasta hieno suomalainen sana. Siihen yhdistyy purrainen hymy ja hapan sanailu. Mitäs pidät? :) Anonyymi kirjoitti:
Itsarilla sä palstasetä täällä harva se päivä uhkailetkin.
En tiedä mistä puhut, en ole mikään setä. Enkä ole uhkaillut mitään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Itsarilla sä palstasetä täällä harva se päivä uhkailetkin.
Olet siis pikkukylän perusjuntti. Paljonko uuteen traktoriisi meni verorahoja?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1381309
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä38869Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad29607Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46597- 14580
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä26548Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30536- 24531
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver17493Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .16492