Mikä on Kemijärven Keskustan linja pumppuvoimaloissa ? On ollu hyvin piilossa kuntalaisilta. Vois sitä valoittaa ko vaalitki tulossa.
Ei kait Yhteimettä ja sähköyhtiö määrittele Keskustan linjaa ? Muuutaman ukkeliko hoitelee tänkin asian ?
Keskustan linja ?
22
568
Vastaukset
- Anonyymi
Miksi tässä pitää olla puolueen linja? Miksi kaikki pitää politisoida? Eikö jokainen voi äänestää haluamansa henkilöä?
Eikö valtuusto ehdokas voi ilmoittaa julkisesti kantansa pumppuvoimaloita kohtaan ilman puolue rajotteita. Täällä on politiikka sotkettu jokaiseen asiaan. - Anonyymi
Anitalle pitää äänet keskittää, että hän tulee hallituksessa puheenjohtajaksi. Tiedämme, keitä muita voi tulla, siis pitää estää ne huonot vaihtoehdot ja siksi äänestämme Anitaa kaikki
- Anonyymi
Kansa kaipaa juristia hallituksen puheenjohtajaksi. Laki ja Oikeus .Siitä on lähettävä.
- Anonyymi
Keskustan linja on… 🔥
https://intokustannus.fi/kirja/keskustan-valtakunta-kertomus-rahasta-vallasta-ja-korruptiosta/- Anonyymi
Roskakirjan linkittää on persu!?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Roskakirjan linkittää on persu!?
Totuuden liekki on ikuinen.
- Anonyymi
Tuulivoiman ja pumppuvoimaloiden vastustaminen on niin ankara haitan teko koko seutukunnalle, ettei sellaisia vastustajia pitäisi päästää/ äänestää Kemijärvelle kunnallisiin luottamustehtäviin.
- Anonyymi
No nehän ne, ketkäpä muukkaan
- Anonyymi
Keskustassa on paljon manttaali miehiä he tietenkin kannattavat voimaloita. Kukapa ei kannattaisi jos joutilaista maista saisi kymmeniätuhansia euroja.
Sitä ei kannata kadehtia aina on hyvä kun joku saisi rahaa ja paljon, se nostaa elintasoa.
Toivon vain että hankkisivat kunnon autoja ja hylkäisivät nuo riisikupit.- Anonyymi
Anita ei kannata tuulivoimaloita. Hänen äänestäminen merkitsee luonnonsuojelun tukemista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Anita ei kannata tuulivoimaloita. Hänen äänestäminen merkitsee luonnonsuojelun tukemista.
Kysyy ensin Heikiltä kumpaa mieltä pitää olla .
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kysyy ensin Heikiltä kumpaa mieltä pitää olla .
Ei kysy.
- Anonyymi
Kun Heikki äänessä, takana Anita myhäilee ja nyökkäilee tukea antaen.
- Anonyymi
Sitoutumaton lista on nolannut itsensä aggressiivisella toiminnalla, onpa tullut mietittyä, onko se lista oikeasti voimayhtiön asialla! Tahallaan esiinnytään niin, ettei kukaan viitsi Pumppu-voimaloita vastustaa julkisesti?
- Anonyymi
Siellähän se selän takana nyökyttelee ja myhäilee myötätuntoisena.
- Anonyymi
Kyllähän keput on Hessun lumoissa. Hessua ehdotetaan joka paikkaan, omien jäsenten puolesta. Anita ja Teija menevät Hessun narussa ja auta armias, jos yrittävät olla joskus jotain toista mieltä (ei koskaan) , ni sakkoa pukkaa. Toivottavasti yksikään ei äänestä näitä kolmea! Kyllä luottamustehtävässä olevalla tulee olla oma mielipidekkin asioihin, ei pelkästään käsky mielipiteitä.
- Anonyymi
Totuus on, että vain Anitaa äänestämällä yli puoluerajojen estyy Hopon paluu hallituksen johtoon.
- Anonyymi
Kemijärven Keskusta julkisti kuntavaaliehdokkaansa Parrunpätkässä. Kyllä on aneeminen lista jos noilla mennään. Uitonniemen väki repii keskustaa hajalle. Palojärvi siirtyi sitoutumattomiin ja onko muitakin kepulta karkaamassa. Saas nähä, jännää tulee.
- Anonyymi
Totta met Ison Antin hommaamma aluvevaltuustoon. Silloin saahaan terveysasiat kuntoon koko seutukunnalle.
- Anonyymi
Iso Antti tietää kaiken terveysasioista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Iso Antti tietää kaiken terveysasioista.
Lähteekö Unski sotevaaliin?
- Anonyymi
Aijaa...Milloinkas Antti on meritotunut terveysalaankin ? Mettä ja sähköalalla jo tunnettu guru. Kansa tarvinnee näin lahjakkaita persoonia ?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662368Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1822048Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.452007Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣301718Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.1151682Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1671381Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost1911312Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬251186En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.9992- 80991