Olin tänään mieheni kanssa Ylläksen laskettelukeskuksesta ja päätimme käydä hiukan lämmittelemässä kaffilassa. Otin PIENEN kahvin ja munkin. Kun näin hinnan melkein pyörryin. Kahvi ja munkki maksoivat törkyhinnan nimittäin 8€. KÄSITTÄMÄTÖNTÄ kassatätsykkä sanoi että ”Karenille” ei korvauksia jaella. Kaikenlisäksi hän uhkasi poistaa minut vartioiden kera siinä vaiheessa kun nousin tuolille ja julistin että paikka laittaisin paikan konkurssiin. VOITTEKO USKOA!! Vartiat ottivat minun HISSILIPPUNI pois?? Onko muilla samaa kokemusta? Pitäisikö minun tehdä valitus tai haastaa oikeuteen?
Eikö ihmisillä ole enää tapoja?
10
284
Vastaukset
- Anonyymi
Helppo uskoa, pilaantunut jauheliha ja tenttu aiheuttaa tenttumammalle hallusinaatioita!"
- Anonyymi
Miksi perskärpästelet minua joka paikkaan? Oletko huomannut muuten jännän piirteen kommunikoinnissasi? Matkit minua. Pikkulapset matkivat auktoriteettina pitämiään ihmisiä.
Olet kuin uhmaikäinen pikkulapsi, joka jankuttaa vastaan aikuiselle. Aikuisen matkiminen kertoo sen, että aikuinen on oikeassa ja lapsi kunnioittaa sitä, mutta itsenäistymisprosessi vaatii vastaan jankuttamista vaikka tietääkin olevansa väärässä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi perskärpästelet minua joka paikkaan? Oletko huomannut muuten jännän piirteen kommunikoinnissasi? Matkit minua. Pikkulapset matkivat auktoriteettina pitämiään ihmisiä.
Olet kuin uhmaikäinen pikkulapsi, joka jankuttaa vastaan aikuiselle. Aikuisen matkiminen kertoo sen, että aikuinen on oikeassa ja lapsi kunnioittaa sitä, mutta itsenäistymisprosessi vaatii vastaan jankuttamista vaikka tietääkin olevansa väärässä.Vanhudenhöperöydestäkö harhasi siis johtuukin, eiköhän tenttu ja muut huonot elintavat kuitenkin ole pahentaneet tilaasi merkittävästi :D
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vanhudenhöperöydestäkö harhasi siis johtuukin, eiköhän tenttu ja muut huonot elintavat kuitenkin ole pahentaneet tilaasi merkittävästi :D
En ole avaaja. Sinä näet deluusioissa tenttumammaa joka paikassa. Tenttu on tainut viedä järjen ja näkökyvyn sinulta ja säntäilet sekopäisenä pitkin palstaa kuvitteellisten mammojen perässä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En ole avaaja. Sinä näet deluusioissa tenttumammaa joka paikassa. Tenttu on tainut viedä järjen ja näkökyvyn sinulta ja säntäilet sekopäisenä pitkin palstaa kuvitteellisten mammojen perässä.
Kyllä nuo avautumisesi harhoistasi tunnistaa, tekaisit jälleen uuden nimimerkin :D
- Anonyymi
Saman maksaa kaikki muutkin eikä mitään poikkeuksia tehdä. Kyllä, tuo on törkykallis, mutta olisit taatusti nähnyt hinnat hinnastosta ja jälkikäteen valittaminen on typerää. Ja tuota hintaa pyydetään kaikissa vastaavissa paikoissa ja lentokentällä hinnat ovat tuotakin korkeammat. Noin paljon vain kahvi ja munkki nykyään maksavat monissa paikoissa.
Ja turha yrittää pyydellä alennuksia kassalta, hänellä ei ole oikeutta antaa mitään alennuksia kenellekään. Jos olet tilannut jotain niin sen myös maksat. Ja jos et maksa niin sitten saat porttikiellon.- Anonyymi
Toki voi hieman valittaa, että hinnat ovat korkeita, mutta siitä suuren numeron tekeminen paikalla on aivotonta typeryyttä. Eikä kassa päätä hintoja, hän on vain työntekijä. Ja jos joku alkaa metelöimään kahvilassa niin hänet poistetaan ravintolasta ja koko laskettelukeskuksesta. Ja tähän on täysi oikeus yrityksellä.
- Anonyymi
Lisään vielä... Ylipäätään jos ei halua maksaa tuollaisia hintoja niin sitten ei vain osta noita asioita. Jos kukaan ei kalliita tuotteita osta niin sitten heidän on pakko laskea hintojaan. Ei metelöinnillä saa mitään muuta aikaan kuin hankaluuksia itselle. Ainoa tehokas keino on se, että ei yksinkertaisesti osta mitään.
- Anonyymi
Laita oma kahvila.myy halvalla.ota työntekijöitä. Kiitos.
- Anonyymi
Korjaus: vartijat
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1218576Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4307837Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-105428Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite825069Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294869Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2363369- 1253104
Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os352996Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin842985Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps242596