Puhutaan polkujuoksusta, mutta todellisuudessa ukot kävelevät 90% matkasta. Mitä peliä tämä tällainen on? E24 sentään ukkelit yrittivät juosta, mutta keskeyttivät tai hyytyivät kävelyyn. Eivät aloittaneet kävelyllä kisaa niinkuin polku-ukot.
Ultrakävelyä poluilla?
23
531
Vastaukset
- Anonyymi
Poluilla nautitaan pitkään. Jos kävelee, saa nauttia enemmän. Itkonen kertoi pitkän nauttimisen tärkeydestä.
- Anonyymi
Kuntomedia teki hyvän videon onko ultraamisessa järkeä. Poluilla kävellään, ei juosta.
- Anonyymi
Minun mielestä on hyvä, että ihmiset lähtevät haastamaan itseään pitkille matkoille, mutta sitä en ymmärrä, miksi titueerata itsensä ultrajuoksijaksi, jos kävelee valtaosan matkasta? Itse olen tehnyt sekä polku- että rataultria ja pyrkinyt juoksemaan alusta loppuun. Joskus tulee ongelmia ja pitää laittaa kävelyksi. Polkukisoissa kävelen vaikka maaliin asti, jos ongelmat ei mene ohi tai pahemmiksi, koska siinä voi katsella maisemia ja muuta. Rataultrissa kävelen ja lepään hetken ja jos ongelmat jatkuu niin keskeytän.
- Anonyymi
juostessa ei kuule voi syyä
- Anonyymi
Teneriffassa asti käyty polkujuoksukisasss, eikun kävelyähän se oli.
- Anonyymi
Ai että tarkeniko?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ai että tarkeniko?
Kysy nollaukolta.
- Anonyymi
Snowdonia 100km polkukävely rentoa on.
- Anonyymi
Miksei voi vaan myöntää osallistuvansa polkupatikoihin? Juoksua, hah.
- Anonyymi
100km ultrajuoksu, Nuts 100. Ukot kävelee, ei juokse.
- Anonyymi
Juu. Kk83 kävelyä. Juoksua oli ehkä 30km. Rentoa? Not.
- Anonyymi
Liika kapiat polut kun mäni jonoksi
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Liika kapiat polut kun mäni jonoksi
Sallin videolla oli vallan yksinmenoa. Oliko ukko rennosti häntäpäässä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sallin videolla oli vallan yksinmenoa. Oliko ukko rennosti häntäpäässä?
Ukko oli 45 minuuttia ekalla huoltopaikalla. Kiirusimmat kaukana siinä vaiheessa. Sanoi kyllä tulleensa 400 juoksijan ohittamaksi polulla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ukko oli 45 minuuttia ekalla huoltopaikalla. Kiirusimmat kaukana siinä vaiheessa. Sanoi kyllä tulleensa 400 juoksijan ohittamaksi polulla.
Ukko nauttii koko rahan edestä syömällä huoltopisteet tyhjiksi. Itkone teeppä perässä.
- Anonyymi
Takaperin kävely polulla on poikaa
- Anonyymi
Juu lopun mäet mentävä tyylikkäästi takaperin kun ei etuperin pääse.
- Anonyymi
Ai että!
Parasta viihettä seurata kävelyy poluilla.
Ainakin jos höpöttävät kameralle- Anonyymi
Ai ettien että. Minnuu kiinnostaa enempi podiumakat.
- Anonyymi
Kun edes kävelisivät maaliin asti, mutta kun ottavat kävelydnf:iä. Mitä järkeä?
- Anonyymi
Suurin into menomatkalla. Kun paikat on nähty, ei jaksa viipyä metässä pidempään. Nykyään keskittyminen lyhyt
- Anonyymi
Kannattaisi hommata lippalakki jossa lukee Turista jos haluaa turista tai porista poluilla.
- Anonyymi
Ennen sentään kähöilivät ultria maaliin. Nykyään DNF yleisempi kuin Finisher poluilla.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m3245642- 745149
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484206- 523891
- 433544
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1383267Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv923095- 432229
- 492158
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami282125