Verenpainetta ja päänsärkyä tullut salmiakista

Anonyymi-ap

Kyllä se näyttää tosiaan olevan totta että joistakin salmiakeista tulee verenpainetta.Minulla ei ole ollut yhtään verenpainetta moniin kuukausiin.

Olen syönyt monta kuukautta myös salmiakkia eikä mitään vaivoja ole tullut,mutta heti kun söin nyt kolmena peräkkäisenä päivänä VANHAT AUTOT 👈merkkisiä salmiakkeja tuli kova päänsärky ja yläpaine nousi heti 151 teen kun se aikaisemmin on ollut koko ajan vain 122.
Lopetan kaikki karkit väliaikaisesti nyt aivan kokonaan,muuten voi katketa verisuoni päästä.


https://www.s-kaupat.fi/tuote/halva-vanhat-autot-salmiakki-15-g/6420900007239?gQT=1

9

422

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Salmiakki ei sovi kaikille, näin on.

    • Anonyymi

      Minä olen ollut helmikuun alusta lähtien sokerittomalla dieetillä. En ole havainnut positiivisia enkä negatiivisia vaikutuksia. Paino on vähän pudonnut, noin kolme kiloa. En ole koskaan ollut sokeririippuvainen, joten miksi en aiemmin keksinyt tätä. Sokeri on ihan turhia kaloreita.

    • Anonyymi

      Salmiakkimäärät oli silloin kun siitä ei tullut verenpainetta 30 grammaa päivässä.Sitä tuli HETI kun lisäsin sitä puolella ja aloin syömään näitä vanhoja autojakin 45 grammaa.

      Tavallista karkkia ja suklaata olen pystynyt joka päivä aivan hyvin syömään yhteispainoltaan noin 150 grammaa eikä eikä siitä ole tullut mitään verenpainetta enkä ole siitä yhtään lihonut.😏

      • Anonyymi

        Oletko jo kokeillut 27 vrk paastoa?


      • Anonyymi

        Mutta suurin este painotavoitteeseen pääsyysi on ollut vuosikaudet makeanhimosi.


    • Anonyymi

      "Minulla ei ole ollut yhtään verenpainetta moniin kuukausiin."

      Miten tuo voi olla mahdollista? Eikö sinua yhtään huimannut?

      • Anonyymi

        Ei ole huomannut,minulla on sitä ollut nyt puolen vuoden välein.Aina se on lähtenyt pois kun olen lopettanut kaikki karkit ja aloittanut liikunnan harrastamisen.

        Salmiakkiakin saa siis syödä kunhan ei syö sitä liikaa ja syö joitakin vaarallisia salmiakkeja.Nyt se tuli noista vanhoista autoista ja niitä olen syönyt ennenkin silloin kun verenpaine on noussut.
        Voi olla että silläkin oli siihen vaikutusta kun söin nyt salmiakin lisäksi broilerin siipipaloja joissa oli reilusti suolaa.Ei se ainakaan ennen ole siitä yhtään noussut.


    • Anonyymi

      Hmm aika huolestuttavaa jos ihmisellä ei ole laisinkaan verenpainetta.

    • Anonyymi

      Nyt oli yläpaine 133 Voi olla että se laskee kahdessa viikossa normaalilukemiin.

      Olo huomattavasti parempi jo nyt.
      Verenpaineen saa parannettua aivan eli tavoilla ja ruokavaliolla.Ei siihen tarvitse alkaa mitään verenpainelääkkeitä syömään.

      Terveys se on tärkein asia.Eihän laihduttamisestakaan tule mitään sairaana.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tuot pöytään parisuhteessa?

      Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä
      Sinkut
      344
      1262
    2. Mikä sinua ja kaivattuasi

      Yhdistää??????
      Ikävä
      54
      753
    3. 2 km on nykyään liian pitkä koulumatka

      Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk
      Lieksa
      55
      738
    4. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      38
      725
    5. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      152
      633
    6. Miia Heikkinen avautui !

      Olipa hyvä kirjoitus, kiitos. Ongelmat mitkä nostat esille on todellisia ja tämä ylimielisyys totta ja se näkyy kaikessa
      Judo
      59
      616
    7. 45
      604
    8. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      26
      591
    9. 54
      562
    10. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      42
      526
    Aihe