Haibiken suosio

Anonyymi-ap

Oon vähän ihmetellyt vuosikausia mtb harrastajana että mihin tuon merkin suosio perustuu? Mulle se resonoi yhtä "laadukkaana" pyöränä kuin Fitnord lajissaan. Okei onhan paremmissa malleissa ok osat,Foxin tai Rokkarin ilmakeulaa ja iskaria yms mutta ne sitten maksaakin jo vähintään yhtä paljon kuin parinteisen merkin sähkötäpäri jossei enemmänkin. Geometriakin on vähän oldskool mallinen kompromissi esim Allmountain malleissa ja sattuu silmään,keulakulmat on mitä on.
Itsellä harkinnassa ehkä sähkötäpäri vaikka tykkään kyllä nykyisestä enduroluomusta mutta siis Haibike olis se viimeinen vaihtehto ja sama koskee näitä Husqvarnaa ja Kotaria myös. Ehkä ihmiset eivät välitä minkälainen tommonen Haibike on ajaa vaikka parkissa tai enskapätkillä vaan ovat enemmän karkkivärien perään. Sitä vaan kun sais niin paljon enemmän pyörää samalla rahalla tai halvemmalla muualta,ajo-ominaisuudet ja kestävyyskin ihan eri tasolla kun tossa. Voihan se olla että työsuhdepyöräetu rajoittaa ostamasta tietyistä paikoista mutta siinä tapauksessa hommaisin sen osaripyörän muualta jos pyörä nyt pitää edes osarilla ostaa.

6

356

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No, eihän se nyt sentään Fitnordin tasoinen ole.

      • Anonyymi

        No ei ehkä mutta samalla tavalla ylihintainen romu ominaisuuksiin nähden ja siinä mielessä yhtenevä että kumallakaan valmistajalla ei ole lainkaan luomupyöriä valikoimassa ja ovat uudehkoja merkkejä.


    • Anonyymi

      Ei ole fitnoordin tasoinen koska fitnoordi on täysin luokaton rakkine

      • Anonyymi

        Katkera tilitys, ei vissiin oo varaa ostaa Fitnordia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Katkera tilitys, ei vissiin oo varaa ostaa Fitnordia.

        Oisko joku Cube-mies


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Katkera tilitys, ei vissiin oo varaa ostaa Fitnordia.

        Tunkekaa nyt jo ne fittanordinne helvettiin


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      69
      2352
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      245
      2323
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1538
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      37
      1373
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      64
      1357
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      133
      1319
    7. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1220
    8. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      81
      1008
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      999
    10. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      989
    Aihe