Kiekon kieräminen

Anonyymi-ap

Sanon itse aurinkokunnan kiertoa kiekkokieroksi eli kiekon kiertämiseksi.

Maapallo eli tuttavallisesti maa on kuin onkin universumin keskus. Tätä tosiasiaa on vaikea sisäistää jollei ymmärrä korkeampaa tähtitiede-kulttuuria.

Maapallo on litteä jolla ei ole reunoja. Tämän voi ymmärtää ainoastaan jos ymmärtää neliulotteisuuden. Maa on neliulotteinen ydin jota muut taivaankappaleet kiertävät. Aurinko, kuu ja muut planeetat, pieniä pallukoita.

Kun katsotaan öistä tähtitaivasta, oikein katsomalla katsotaan niin silloin pitäisi huomata että tasaista maapalloa kiertää koko horisontaalinen universumi.

Neliulotteinen "pannukakku" maa on halkaisijaltaan 4 kertaa 4 kertaa 4 kertaa 4 ja tämä kerrotaan vielä 12 756 km niin saadaan neliulotteisen maan todellinen halkaisija.

En vaivaudu selittämään neliulotteisuutta sen enempää koska siihen ei ole ihmiskunta keksinyt edes sanoja.

4

194

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sai taasen illan parhaimmat naurut aloituksesta!!!!

    • Anonyymi

      Maan todellinen halkaisija on 3265536.
      havaittavan maailmankaikkeuden halkaisija on noin 93 miljardia valovuotta. Sen kun kertoo 256 saadaan todellinen luku todellisuudesta.

      Ja juuri tämän keskellä on maa. Alku-universumi Johon aikanaan kaikki 23808 miljardin valovuoden olevaisuus jälleen tiivistyy.
      Silloin kun se alkaa tapahtumaan on ihminen jälleen ikuisessa syklissä yksi ja ainut entiteetti.

    • Anonyymi

      Aloittaja on lukenut liikaa Urantia kirjaa ;)
      Tämä aloitus pitäisi siirtää joko uskonto- tai salaliittopalstalle

    • Anonyymi

      sie se et varmaan usko Apolloukkojen seikkailuihin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2368
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      33
      1297
    3. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      983
    4. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      634
      952
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      942
    6. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      865
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      88
      818
    8. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      70
      686
    9. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      680
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      676
    Aihe