Kiekon kieräminen

Anonyymi-ap

Sanon itse aurinkokunnan kiertoa kiekkokieroksi eli kiekon kiertämiseksi.

Maapallo eli tuttavallisesti maa on kuin onkin universumin keskus. Tätä tosiasiaa on vaikea sisäistää jollei ymmärrä korkeampaa tähtitiede-kulttuuria.

Maapallo on litteä jolla ei ole reunoja. Tämän voi ymmärtää ainoastaan jos ymmärtää neliulotteisuuden. Maa on neliulotteinen ydin jota muut taivaankappaleet kiertävät. Aurinko, kuu ja muut planeetat, pieniä pallukoita.

Kun katsotaan öistä tähtitaivasta, oikein katsomalla katsotaan niin silloin pitäisi huomata että tasaista maapalloa kiertää koko horisontaalinen universumi.

Neliulotteinen "pannukakku" maa on halkaisijaltaan 4 kertaa 4 kertaa 4 kertaa 4 ja tämä kerrotaan vielä 12 756 km niin saadaan neliulotteisen maan todellinen halkaisija.

En vaivaudu selittämään neliulotteisuutta sen enempää koska siihen ei ole ihmiskunta keksinyt edes sanoja.

4

152

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sai taasen illan parhaimmat naurut aloituksesta!!!!

    • Anonyymi

      Maan todellinen halkaisija on 3265536.
      havaittavan maailmankaikkeuden halkaisija on noin 93 miljardia valovuotta. Sen kun kertoo 256 saadaan todellinen luku todellisuudesta.

      Ja juuri tämän keskellä on maa. Alku-universumi Johon aikanaan kaikki 23808 miljardin valovuoden olevaisuus jälleen tiivistyy.
      Silloin kun se alkaa tapahtumaan on ihminen jälleen ikuisessa syklissä yksi ja ainut entiteetti.

    • Anonyymi

      Aloittaja on lukenut liikaa Urantia kirjaa ;)
      Tämä aloitus pitäisi siirtää joko uskonto- tai salaliittopalstalle

    • Anonyymi

      sie se et varmaan usko Apolloukkojen seikkailuihin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      69
      2512
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      2167
    3. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      105
      2157
    4. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      98
      2119
    5. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      9
      2062
    6. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      107
      1923
    7. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1895
    8. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      595
      1865
    9. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      21
      1669
    10. Kemet lomautukset

      Onkohan tuo oikein lain mukaista toimintaa jatkaa jo lomautettuina olevien uudelleen lomautusta yhdenvertaisuuden ja tas
      Suomussalmi
      41
      1433
    Aihe