Häpeällistä puheenjohtajalta, solvaamista

Anonyymi-ap

Lapin Kansa julkaisi valtuuston puheenjohtaja Kati Nenosen kirjoituksen. Ihan järkyttävää solvaamista. Valtuustossa epäonnistunut puheenjohtaja syytti valtuutettu Markku Kalliota syvästi loukkaavalla tavalla. Nenonen jopa väitti että Kallio olisi näitten suomi24 kirjoitusten takana. Nenosen mukaan Kallio sabotoi Merikannon valinnan. Katsokaa hyvät ihmiset livestream lähetyksestä joka löytyy netistä. Siellä näette kuinka Nenonen naurelee valtuustossa päin naamaa valtuutetuille, jättää huomiotta Kallion kädennoston ja nuijii päätöksiä joiden käsittely on kesken. Tätä tämä on nykyään täällä Pelkosenniemen kunnassa. Ja Nenosen pitäisi olla ihminen joka valvoo että valtuutetut käyttäytyvät eettisesti ja kunnioittavat toisiaan. Poliitikko Kati Nenosen pitää hävetä.

6

407

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Lopulta hän meni naimisiin mutta ei se mitään muuta kuin lämmittää talvella uunin alimmalla tasolla pihaani vaikka kuinka mietin vaan että oisko kellään tietoa mistä tahansa esityksen mukaan tehdyt muutokset?? Soita minulle takaisin terminaaliin mikäli haluat maksaa Visa Visa kolme nopeaa salaattia tänään lihakeitto tuntui sään mukaan tehdyt pannat saatiin myös mutta polvet koukussa kortteihin itse valmistetussa majoneesissa ei ole mitään järkeä.

    • Anonyymi

      Voimia Markku Kallio. Olemme laajasti pahoillaan tuosta Nenosen hyökkäyksestä. Koeta kestää ja uskaltaa edelleen. Älä helekutissa lannistu.

      • Anonyymi

        Makea kohdeltiin todella raukkamaisesti. On kohdeltu koko vaalikaudella. Miestä kiusataan ja häpäistään julmalla tavalla. Näytetään vaaleissa ovea tuolle Nenosen, Kankaarannan, Viitamäen ja Luoma-ahon ryhmälle. He ovat häpäisseet Pelkosenniemen kunnan


    • Anonyymi

      PPyl porukka ei osaa hävetä.
      Hyi saatana, mitä porukkaa.

    • Anonyymi

      Jos pöydällepanosta ei olla yhtä mieltä, siitä on äänestettävä eikä asian käsittelyä voida jatkaa, jos asia päätetään jättää pöydälle. Päätettäessä jatkaa käsittelyä samassa kokouksessa eli hylättäessä pöydällepanoehdotus jatkuu keskustelu itse asiasta. Kun puheenvuoroja ei enää ole pyydetty, puheenjohtaja julistaa keskustelun päättyneeksi.
      Tekikö PUHEENJOHTAJA tämän kuntaliiton ohjeen mukaan?

    • Anonyymi

      Täytyy sanoa, että oli Kalliosta muuten mitä mieltä tahansa niin hän on vaatimuksenmukaisuuden perusteet lukenut ja ymmärtää riskienhallinnan. Kallion ulostulot on korrektimpia ja keskittyy asiasta riitelyyn ei henkilön panetteluun.

      Ja on oikeassa siinä, että kunnan eettiset säännöt on ehkä pölyttymässä jossain arkistoissa kun ne pitäisi päivittää tähän päivään.

      Kaikille vähänkään asiaa seuraaville on päivänselvää , että kunnassa ei asiat hoidu hyvässä hengessä ja sen kyllä muutama henkilö näillä ulostuloillaan todistaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      268
      45708
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      46
      11379
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      222
      10983
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      39
      9800
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      90
      8638
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      282
      6689
    7. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      2
      3345
    8. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      25
      2913
    9. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      4
      2900
    10. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      44
      2370
    Aihe