M a t k a i l u

Anonyymi-ap

Rovaniemellä on tehty paha virhe. Isopalkkainen matkailunedistäjä lentää leuhottaa ympäri maapalloa houkuttelemassa turisteja enemmän kuin kaupungissa on majoituskapasiteettiä.
Nyt seurauksena kaaos ja laittomuus rehottaa. Laitonta majoitustoimintaa harjoitetaan asuinkerrostaloissa ja viranhaltijat eivät hoida hommaansa. Laiton toiminta on paisunut mahdottomaksi. Asunnonomistajat sanovat vuokrasopimuksiaan irti ja tavalliset ihmiset eivät enää saa asuntoa ja talot ovat muuttuneet rauhattomiksi salahotelleiksi.
Jopa päättäjissä näitä rikollisia laitonta majoitusta harjoittavia euron kuvat silmissään.

Pitäisikö tänne perustaa jonkinlainen poliisin erikoisyksikkö, jonka tehtävänä olisi palauttaa laki ja järjestys kaupunkiin ???
Ensimmäisenä tehtävänä pitäisi pistää matkailunedistäjä rautoihin ja näin estää enempi edistäminen.
Seuraavaksi pitäisi raudoittaa ne kaupungin viranhaltijat ja päättäjät jotka ovat itse sekaantuneet salahotelli- tai muuhun rikolliseen toimintaan.
Kolmanneksi pitäisi karkottaa ne turistit, joilla ei ole laillista majapaikkaa.
JNE....

1

81

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tolkun asiaa!!!! Matkailumarkkinoitsija rautoihin ja vastuuseen!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Immu otti pataan

      Olen pettynyt, hänen piti viedä Stagalaa kuin litran mittaa - mutta kuinka kävikään? Voi hemmetti sentään.... Ääääääh!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      208
      2838
    2. Näetkö feminismin uhkana

      Vai mahdollisuutena kun deittailet naisia? Mitä miehet mieltä feminismistä?
      Ikävä
      207
      1251
    3. Tykkäätkö halaamisesta?

      Minä en. Tänään tuttava, jolle olen maininnut että en pidä halaamisesta, yritti halata minua ja olen vieläkin ihan raivo
      Maailman menoa
      116
      1211
    4. Malmin tapaus on järkyttävä

      Kolme ulkomaalaistaustaista miestä raiskasi nuoren tytön tavalla, jota ei meinaa uskoa todeksi. Mikä voisi olla oikeampi
      Maahanmuutto
      336
      1092
    5. Miksi kaivata miestä

      jolla ei edes muna toimi?
      Ikävä
      111
      1023
    6. Hinduilu on suurta eksytystä

      tekosyvällinen tarina uppoaa moneen. Harhautusta todellisen Jumalan yhteydestä. Kuka haluaisi nähdä sielunvaelluksessa
      Hindulaisuus
      401
      984
    7. Mitä haluaisit kysyä

      Kaivatultasi?
      Ikävä
      85
      977
    8. Mitkä asiat teidän elämässänne on

      Tällä hetkellä parasta?
      Ikävä
      66
      904
    9. Oot nainen kaunis

      muista hymyillä jatkossakin.
      Ikävä
      46
      884
    10. Kyllä me vaan

      Tykätään toisistamme ❤️ siinä ei ole mitään väärää kenellekään
      Ikävä
      53
      871
    Aihe