Menin lukemaan mitä olivat laittaneet.
Eihän sitä pystyny lukemaan, koska oli vissiin persiaksi ja olisi pitänyt lukea OIKEALTA VASEMMALLE EIKÄ VASEMMALTA OIKEALLE niin, kuin Suomessa yleensä luetaan.
Minähän olisin SYYLLISTYNYT KUNNIANLOUKKAUKSEEN jos olisin SUOMALAISITTAIN LUKENUT.
Inarin kunnan Facebook sivu oli ihan ihme kielellä.
7
137
Vastaukset
- Anonyymi
Käännä puhelin oikeinpäin.
- Anonyymi
Oli kyllä hyvä, että ei sentään ollut arabiaksi tuo Inarin kunnan Facebook sivu.
Olis ikävä alkaa laskemaan roomalaisilla numeroilla tai tukkimiesten lasku tavalla.
En kyllä koe, että on kunnioitettavaa vaatia Suomessa lukemaan persiaksi suomea vaikka kuinka kunnioitettavaa on FACEBOOK KUNNIALLISTEN MIELESTÄ.
Kävin oikein Kemin ja Espoon kaupunkien FACEBOOK sivutkin katsomassa niin nekin olivat persiaksi.
En uskaltanut Helsingin kaupungin Facebook sivuja edes mennä katsomaan.
Minä kävin just äsken katsomassa Presidentti Aleksander Stubbin Facebook sivun niin sekin on persiaksi.
Oli niin vaikea lukea, mutta kuvasta tunnistin sentään tunnistin.- Anonyymi
Minusta tuo on KIELI POLIITTISTA SYRJINTÄÄ, koska KUNNIALLISET FACEBOOKILAISET VAATIVAT MINUA KUNNIOITTAMAAN HEITÄ JA OPETTELEMAAN KIRJOITTAMAAN SEKÄ LUKEMAAN PERSIAA.
Tuskin osaavat itsekkään joten EI VOI VAATIA MINUAKAAN opettelemaan PERSIAA.
Minusta tuo on jo SUOMALAISUUDEN SEKÄ SUOMEN KIELEN HALVEKSUNTAA JA SYRJINTÄÄ. - Anonyymi
DEMOKRATIA TOIMII NIIN, ETTÄ ENEMMISTÖ PÄÄTTÄÄ.
YHDENVERTAISUUSLAIN MUKAAN KAIKKI FACEBOOKIN REKISTERÖITYNEET KÄYTTÄJÄT OVAT YHDENVERTAISIA.
MINÄ OLIN SITÄ MIELTÄ, ETTÄ EN OLE VOINUT LOUKATA KUNNIOTA.
MINÄ POISTIN ITSENI FACEBOOKISTA, KOSKA MINÄHÄN LOUKKASIN KUNNIOITA.
MIKSI JÄISIN SELLAISTEN SEURAAN JOIDEN KANSSA MEILLÄ ON ERIMIELISYYKSIÄ.
MINÄ EN KYLLÄ ALA FACEBOOK KUNNIALLISTEN TAKIA PERSIALAISEKSI ENKÄ MUUNKAAN MAANLAISEKSI!
MINÄ OLEN SYNTYNYT SUOMEEN SUOMALAISEKSI JA ITSE HE OVAT SAANEET TURJAKKEEN MINUSTA AIKAAN. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
DEMOKRATIA TOIMII NIIN, ETTÄ ENEMMISTÖ PÄÄTTÄÄ.
YHDENVERTAISUUSLAIN MUKAAN KAIKKI FACEBOOKIN REKISTERÖITYNEET KÄYTTÄJÄT OVAT YHDENVERTAISIA.
MINÄ OLIN SITÄ MIELTÄ, ETTÄ EN OLE VOINUT LOUKATA KUNNIOTA.
MINÄ POISTIN ITSENI FACEBOOKISTA, KOSKA MINÄHÄN LOUKKASIN KUNNIOITA.
MIKSI JÄISIN SELLAISTEN SEURAAN JOIDEN KANSSA MEILLÄ ON ERIMIELISYYKSIÄ.
MINÄ EN KYLLÄ ALA FACEBOOK KUNNIALLISTEN TAKIA PERSIALAISEKSI ENKÄ MUUNKAAN MAANLAISEKSI!
MINÄ OLEN SYNTYNYT SUOMEEN SUOMALAISEKSI JA ITSE HE OVAT SAANEET TURJAKKEEN MINUSTA AIKAAN.Sillä ei ole mitään merkitystä vaikka HE OLISIVAT POISTANEET FACEBOOK PROFIILINSA, KOSKA HE OVAT SAANEET KUNNIAA JA MINÄ OLEN SENTÄÄN VANKILASSA OLLUT SAKKO VANKINA.
SITÄ HE EIVÄT KYLLÄ PYSTY VALEHTELEMAAN, ETTÄ MINÄ EN OLE VANKILASSA SAKKO VANKINA OLLUT KUNNIANLOUKKAUKSESTA.
KULJETUKSEEN TARVITTIIN 5 ALUEEN POLIISIT JA VANKILA SEKÄ VANKILAN HENKILÖKUNTA.
EN MINÄ OLLUT HEIDÄN KUNNIOITA LOUKKAANTUNUT.
POLIISI HOLMA ON KYLLÄ YHDENVERTAINEN MINUN ISÄNI KANSSA, KOSKA HEILLÄ ON MOLEMMILLA LUONNON KIHARAT HIUKSET JA HE KYLLÄ PERSIAN PRINSSEISTÄ MENISIVÄT. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sillä ei ole mitään merkitystä vaikka HE OLISIVAT POISTANEET FACEBOOK PROFIILINSA, KOSKA HE OVAT SAANEET KUNNIAA JA MINÄ OLEN SENTÄÄN VANKILASSA OLLUT SAKKO VANKINA.
SITÄ HE EIVÄT KYLLÄ PYSTY VALEHTELEMAAN, ETTÄ MINÄ EN OLE VANKILASSA SAKKO VANKINA OLLUT KUNNIANLOUKKAUKSESTA.
KULJETUKSEEN TARVITTIIN 5 ALUEEN POLIISIT JA VANKILA SEKÄ VANKILAN HENKILÖKUNTA.
EN MINÄ OLLUT HEIDÄN KUNNIOITA LOUKKAANTUNUT.
POLIISI HOLMA ON KYLLÄ YHDENVERTAINEN MINUN ISÄNI KANSSA, KOSKA HEILLÄ ON MOLEMMILLA LUONNON KIHARAT HIUKSET JA HE KYLLÄ PERSIAN PRINSSEISTÄ MENISIVÄT.Isäni ei ole facebooklainen ja hän ei kyllä taida sinne mennä.
Poliisi Holma kyllä voi olla siellä oli haluta PERSIALAISEKSI PRINSSIKSI, mutta se on hänen asiansa ja minä en kyllä siihen puutu. - Anonyymi
Niin hienoa väkeä tulee PERSIASTA SUOMEEN niin EIVÄT EDES TURBAANEJA JA HIENOJA PUSSIHOUSUJA SEKÄ KULTALANGALLA KIRJAILTUJA PAITOJAAN SUOSTU PÄÄLLEEN PUKEMAAN.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.1011631- 2101507
Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos591000Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31979Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K54797Helppo selvittää onko oma täällä
Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse49765Tykkäsit nainen
Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.36715The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut5712En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k41707Kerroppas nyt
M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉54702