Iivarin ja Aulikin ajamat kantelut

Minne katosi kuin pieru saharaan tietoturvaloukkaus jupakka?
Jäikö siitäkin vesiperä?
ainakin yli kymmenkunta valitusta ja kantelua ovat tehtailleet milloin mistäkin, kaikki ammuttu järjestään alas.
Mikä näitä vaivaa?
29955
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

hyss.....pitää olla hiljaa....vaalit lähestyy.....

Äänestä
  • räkyttäjät hiljeni!!!

    Äänestä

no se meni puihin.....mutta nyt meillä onkin uusi teema: Vaalikelpoisuus!
.....kokeillaan josko tämä nyt onnistuisi?

Äänestä
  • Jos muuttaa toisille paikkakunnille tai on yhtiön toimitusjohtaja, meneekö äänet hukkaan?

    Äänestä

Iivari ainakin häpeissään hätä koipienvälissä vaihtoi maisemaa. Toinen taas teki pitkän loikan ja Persut otti vastaan. Näissä loikissa aina on se vaara että loikka menee liian pitkäksi ja menee yli laidan. Varmasti Torviselta olisi kannattanut kysellä neuvoja hänellä on kokemusta.

Äänestä

Yrittihän se vastikään puolustella tekojaan ja taas syyttää Nivalaa. Mutta paukkuarka mikä paukkuarka. Olis viideksi minuutiksi istunut alas ja miettinyt aivan kokonaisuutta eli mitä on tehty ja onko jotain vaarantunut, Ehkä tästäkin paskasta olis vältytty.

Äänestä

Nivala tulee saamaan suuren äänimäärän, onhan kilpailijat testanneet hänet monelta kantilta.
Silloin kun aletaan syytöntä ihmistä jahtaamaan, tulee väkisin tehtyä itselle hallaa.

Äänestä
  • Ei saa äänivyöryä, koska luvattua tehdasta ei tullut, mutta lopetetaan silti hänen haukkuminen ja katsotaan tulevaisuuteen!

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Ei saa äänivyöryä, koska luvattua tehdasta ei tullut, mutta lopetetaan silti hänen haukkuminen ja katsotaan tulevaisuuteen!

    Isompiakin hankkeita on jäänyt tulematta, aika yksinkertaista ajattelua, jos tehtaan tuloa pidettiin selvyytenä. Tehtaita olisi joka niemessä ja notkossa jos kaikki hankkeet menisi perille.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Isompiakin hankkeita on jäänyt tulematta, aika yksinkertaista ajattelua, jos tehtaan tuloa pidettiin selvyytenä. Tehtaita olisi joka niemessä ja notkossa jos kaikki hankkeet menisi perille.

    Lupasi 110 % varmuudella

    Äänestä

Aulikki kaataa seuraavaksi vaalit valituksella ja sitten mennään uusinta vaaleihin, voi vittu sanon minä. Aulikki ei tule saamaan isoa äänimäärää vaaleissa toivottavasti siitä jo ymmärtäisi tukkia suunsa

Äänestä

Joka tuntee Perussuomalaisten filosofiaa Aulikki on valinnut aivan oikean puolueen.
Saa toteuttaa itseään ja käyttää puheenvuoroja jolla mollataan toisia. Myös saa vapaasti antaa ymmärtää kuinka toiset on huonoja mutta me tiedämme kaikki.
Ainoa miinus taitaa olla tämä loikkaus, koska yleensä heillä ei ole kovinkaan ruusuinen tulevaisuus politiikan syövereissä.

Äänestä

Kyllä nyt ottaa ohrankyrsä näillä loikkijoilla ja valittajilla!
Totuus alkaa paljastumaan miten on suhmuroitu, painostettu, valehdeltu ja kanneltu oman edun nimissä!

Äänestä
  • Ei jatkoon!

    Äänestä

  • Juurikin näin ja törkeällä tavalla.

    Äänestä

  • Näinhän siinä kävi, ei pitäisi lähteä kantelemaan jos ei ole todellista aihetta. Huomasivat mutta liian myöhään. Toinen vaihtoi paikkakuntaa ja toinen loikkasi.

    Äänestä

Täytyy ihmetellä onko se "valta" noin makeaa?
Pienessä peräkylänhikiässä touhotetaan rinta rottingilla
ja haukutaan, nälvitään toisia ihmisiä.
Kantaako se hedelmää?

Äänestä
  • Haukkuminen on meidän kulttuurin ydin!

    Äänestä

  • Ainakin Perussuomalaiset saavat kiihotuksensa voimasta toisten haukkumisesta ja mollaamisesta. Puolueen imagoon kuuluu tämä toiminta, riitaisia ovat muuallakin, ei yksin täällä. Varmasti tämä on houkutellut puolueeseen uusia ehdokkaita ihan näkyviltä paikoilta.

    Äänestä

Eikö aulikki saanut edes puheenvuoroa valtuustossa?

Äänestä
  • Aulikilla on sentään pitkä kokemus.

    Äänestä

Vainoharhaisuus...

Äänestä
  • Eikun salaliittoja siellä täällä siellä.....

    Äänestä

Onko jälkiseuraamuksia tulossa?
Eihän voi syytellä ketään summittaisesti umpimähkään vailla vastuunkantoa sanomisistaan.

Äänestä
  • Valtuustopaikanhan tuolla tienaa.

    Äänestä

Kun kaksi olematonta osaajaa tekevät olemattoman tutkintapyynnön, niin lopputulos on olematon.
Pekka joutui lähtemään, mutta Aulikki se yrittää edelleen herättää muissa epäilyksi olemattomista asioista.
Parasta ennen päiväys mennyt jo vuosia sitten. Miksi tuollaisia ehdokkaita on, jotka eivät itse ymmärrä jäädä pois.

Äänestä
  • Pekka on hyvä tyyppi, mutta ihmetellään monessa paikassa, miksi Sirpa meni eri listalle kuin Aulikki, olisi pitänyt se Tulevaisuuden Kemijärvi lista pitää ja siinä koko "oppositio" eikä hajottamaan että osa persuihin ja osa oman eri listan tekee eikä sitä lopulta tullut koko Tulevaisuuden listaa enää. Pekka valittiin siitä Tulevaisuuden listalta 4 vuotta sitten valtuustoon, niin täytyy ihmetellä. Imporanta olisi ollut sen listan kärki nimi ja teki tosi paljon Pekan valinnan puolesta että tässäkö kiitos. Valitettavasti ei persuna saa niin paljon ääniä.

    Äänestä

  • Sitä sopii miettiä...

    Äänestä

  • Anonyymi00028 kirjoitti:

    Pekka on hyvä tyyppi, mutta ihmetellään monessa paikassa, miksi Sirpa meni eri listalle kuin Aulikki, olisi pitänyt se Tulevaisuuden Kemijärvi lista pitää ja siinä koko "oppositio" eikä hajottamaan että osa persuihin ja osa oman eri listan tekee eikä sitä lopulta tullut koko Tulevaisuuden listaa enää. Pekka valittiin siitä Tulevaisuuden listalta 4 vuotta sitten valtuustoon, niin täytyy ihmetellä. Imporanta olisi ollut sen listan kärki nimi ja teki tosi paljon Pekan valinnan puolesta että tässäkö kiitos. Valitettavasti ei persuna saa niin paljon ääniä.

    Aulikista valtuuston puheenjohtaja.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Minne katosi kuin pieru saharaan tietoturvaloukkaus jupakka?
Jäikö siitäkin vesiperä?
ainakin yli kymmenkunta valitusta ja kantelua ovat tehtailleet milloin mistäkin, kaikki ammuttu järjestään alas.
Mikä näitä vaivaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu