Ihmetellä täytyy tuota kiimaa valtuustoon, onko se niin makeaa tumppukylän valta notta verissäpäin ja hampaat irvessä tapellaan paikoista?
Touhu muistuttaa ennemminkin muksujen hiekkalaatikkoa.
Perähikiän vaalit
9
552
Vastaukset
- Anonyymi
Ja varsinkin kun ollaan kunnanhomissa. Mutta onko niin ettei kunnan töissä olevan henkilön sinänsä olematon työpanos ole mikään menetys yhteiskunnalle, jos vaikka politikoikin keskellä työpäivää kun on kunnan tietokonekalustokin jatkuvasti naaman edessä monellakin. Oikeista töistä ei tuollaiseen kukaan jouda.
Yksityissektorin valtuutetuille onkin sopiva ikä. Eläkeikä.- Anonyymi
Tarkotat varmaan sitä, että valtuustoehdokkaaksi voitaisi ottaa vaan eläkeläisiä, ja pitkäaikais työttömiä joilla ei olisi pelkoa töihin joutumisesta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tarkotat varmaan sitä, että valtuustoehdokkaaksi voitaisi ottaa vaan eläkeläisiä, ja pitkäaikais työttömiä joilla ei olisi pelkoa töihin joutumisesta.
Ei ole pelkoa töihin pääsemisestä eräillä pitkäaikaistyöttömillä, sillat on palaneet takana.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tarkotat varmaan sitä, että valtuustoehdokkaaksi voitaisi ottaa vaan eläkeläisiä, ja pitkäaikais työttömiä joilla ei olisi pelkoa töihin joutumisesta.
Ja sopivasti sosialisteja.
- Anonyymi
Kertoo paljon kyseisten henkilöiden korvien välistä, tai mitä sieltä uupuu.
Yleensä luottamustoimeen valitaan nimenomaan yhteistyöhön kykeneviä henkilöitä, koska kyseessä on vain ja ainoastaan kuntalaisten yhteisten etujen ajamisesta ja kunnan toimivuudesta. Ei omasta edusta. Se on aika puuduttavaa ja tylsää touhua joten ihmetyttää tämä nykyinen meno?
Pelko on ettei kukaan järki -ihminen enää vaivaudu kykeiseen luottamustoimeen.- Anonyymi
Ehdokkaan yläikärajaksi 70v.
Yli menevät vanhusneuvostoon ja pappaäijäparlamenttiin abc tai st1.
- Anonyymi
Eihän kukaan sinne koristeeksi lähde, eikä kokouspalkkioillakaan rikastu. Kuitenkin onhan valtuutetut sitä ihmismassan kermaa. Tietenki se on selvyys, mehän valitsemme joukosta kyvykkäimät henkilöt edustamaan itseämme. Muutenkin ulkopuoleltakin tulee kunnioitusta ja arvostusta päättäjiä kohtaan.
- Anonyymi
Kyvykkäimmät?
Buahahaa!!
Ukko Samperikin kääntyy haudassa, ei 100 vuoteen oppi ole mennyt perille.
- Anonyymi
Persut suhmuroi sitoutumattomia seinäruusuja listoilleen.
Varmisti tällä petoksella yhden paikan tiinalle.
Tolokun missihuijaus.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä
Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh734094Miksi aina pitää kilpailla parhaudesta?
Mua ärsyttää se, että kaikki kilpailut ja visailut keskittyvöt aina siihen, kuka on paras missäkin. Tänäkin aamuna tuli853365Pakkoruotsista luopumalla kymmenien miljoonien säästöt
Pakkoruotsin opiskelun kustannuksista ei ole juurikaan tehty kustannusselvityksiä, mutta joidenkin arvioiden mukaan siit983158Jos venäjällä olisi kansan valitsema presidentti, olisiko Ukrainan sotaa?
Ei varmasti olisi. Sehän on tiedossa, että raskaalla vaalivilpillä putin jatkaa pressana.393034- 1013022
Luterilaisen kirkon koko kastekaava on väärä
Uudessa testamentissa on kaksi täysin ristiriidassa olevaa kastekäskyä Matt 28:19 ja Ap. t. 2:38. Matteuksen evankeluimi412674Seksuaalinen ahdistelu, naisten vähättely ja törkeä käytös naisia kohtaan kukkii rakennustyömailla
Tällainen lienee ihan tavallisista kaikilla "äijävaltaisilla" työpaikoilla. Kaikki miesvaltaiset alat eivät ole toksise2432545Kerro minulle
Miksi teit niinkuin teit? Miksi kielsit tunteesi minua kohtaan. Miksi et halunnut että tiedän oikeasti mitä tunnet. Etkö832452Miten Yxäri iskettiin?
Voisin tässä unta odotellessani kertoa, miten mieheni lähestyi minua. Tunsimme entuudestaan. Hän kyseli minulta aina j2152426Rakkaalle J miehelle.
Hitto mulla on sua ikävä. Haluisin heti nyt tulla sun syliin ja suudella sua.ja, ja ja... Hirveä ikävä.922309