Vertailin näiden kahden levitteen ravintosisältöä enkä löytänyt käytännössä mitään eroa. Markkinamielessä voi väittää että Keijussa on rasvojen koostumus parempi mutta kuitenkin molemmat tehdään täsmälleen samoista raaka-aineista. Joten kyllä niitä omegojakin pitäisi olla about saman verran. Sydänmerkki on lähinnä kaupallinen seikka sillä sen saa kun maksaa. Mutta koska halvalla ei yleensä saa hyvää mistähän tämä viisinkertainen hintaero sitten johtuu?
K-Pirkka = Keiju margariini vai miten se on?
4
460
Vastaukset
- Anonyymi
Itse en osta mitään Pirkka tuotteita koska ne ovat ala arvoisia. Samoin k-menu tuotteet jätän kaupan hyllylle.
- Anonyymi
Olen itsekin enempi S-ostajia ... tosin kysymys koski tuotteiden koostumuksia.
- Anonyymi
Totta turiset, ja koska Pirkka-tuotteita tehdään samoilla linjoilla kuin valmistajien muutkin tuoteet, en koskaan osta maitotuotteite seuraavilta valmistajila:
Valmistajat: Arla Ingman Oy Ab, Osuuskunta Maitokolmio, Osuuskunta Satamaito ja Osuuskunta Maitomaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Totta turiset, ja koska Pirkka-tuotteita tehdään samoilla linjoilla kuin valmistajien muutkin tuoteet, en koskaan osta maitotuotteite seuraavilta valmistajila:
Valmistajat: Arla Ingman Oy Ab, Osuuskunta Maitokolmio, Osuuskunta Satamaito ja Osuuskunta Maitomaa.Miten nuo mainitsemasi valmistajat liittyy kasvimargariineihin (ei ole maitotuote) joita aloitus koski?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1297656Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?937244Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit287159Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t716316Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t66300Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik1105675Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?465458Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa685300Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus475180Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset304943