Vertailin näiden kahden levitteen ravintosisältöä enkä löytänyt käytännössä mitään eroa. Markkinamielessä voi väittää että Keijussa on rasvojen koostumus parempi mutta kuitenkin molemmat tehdään täsmälleen samoista raaka-aineista. Joten kyllä niitä omegojakin pitäisi olla about saman verran. Sydänmerkki on lähinnä kaupallinen seikka sillä sen saa kun maksaa. Mutta koska halvalla ei yleensä saa hyvää mistähän tämä viisinkertainen hintaero sitten johtuu?
Vastaukset 4
- Anonyymi
Itse en osta mitään Pirkka tuotteita koska ne ovat ala arvoisia. Samoin k-menu tuotteet jätän kaupan hyllylle.
- Anonyymi
Olen itsekin enempi S-ostajia ... tosin kysymys koski tuotteiden koostumuksia.
- Anonyymi
Totta turiset, ja koska Pirkka-tuotteita tehdään samoilla linjoilla kuin valmistajien muutkin tuoteet, en koskaan osta maitotuotteite seuraavilta valmistajila:
Valmistajat: Arla Ingman Oy Ab, Osuuskunta Maitokolmio, Osuuskunta Satamaito ja Osuuskunta Maitomaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Totta turiset, ja koska Pirkka-tuotteita tehdään samoilla linjoilla kuin valmistajien muutkin tuoteet, en koskaan osta maitotuotteite seuraavilta valmistajila:
Valmistajat: Arla Ingman Oy Ab, Osuuskunta Maitokolmio, Osuuskunta Satamaito ja Osuuskunta Maitomaa.Miten nuo mainitsemasi valmistajat liittyy kasvimargariineihin (ei ole maitotuote) joita aloitus koski?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1102311Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???231014- 71912
- 103906
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha583855- 48845
- 82738
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76670- 68641
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik30627